بر بام بازار سه شنبه 28 آذر…

245
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 28 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 18Rating:

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد 436.70 واحدی در ورای مرز 35000 واحد قرار دارد که رکورد جدیدیست. فولاد کگل پارسان وغدیر کچاد وامید و شخارک از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد  1.26 درصدی شاخص شدند.با اینکه رفته رفته به پایان ماه و تسویه های اعتباری نزدیک میشویم اما شاهد تقاضای خوبی هستیم که نیم ساعت اول معاملات رشد شارپی را شاهد بودیم. شاخص در منطقه اشباع قرار دارد و نیاز به اصلاح ضروریست و این به نفع شاخص است.اما با این تفاسیر حوالی 35600 و 36200 در انتظار رالی بعدی خواهند بود.

 

امروز ارزش معاملات بالایی در حدود 1,850.824  B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  35,106.20  واحد.

 

خبرگزاری فارس از کشف مخازن جدید عظیمی در ناحیه ی جنوب ایران خبر داده است.

و در آمریکا قصد اوباما برای افزایش مالیات از اغنیا جز اخبار روز این کشور شده است که سبب ساز رونق تازه ای در این کشور خواهد شد.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها،دوستان باز هم خبری مثبت سبب یک رالی جدید از گروه را فراهم کرده.بله منظورمان دقیقا همان زمزمه هایی مبنی بر آزادسازی قیمت خودرو های بالای 45 میلیون تومان و دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 است.اگرچه خودرویی ها کمتر محصولاتشان حول این قیمت هاست اما خبر خوب، خوب است و چانه زنی ندارد!

چندی پیش در برنامه ی شبکه ی دو سیما نیز از بهبود و تحولات جدید خودروها سخن گفته شد و جراید این چند روز نیز به خوبی از آنان حمایت کردند.

همچنان که سفته بازان نیز مدتی بود که سفته بازی نکرده بودند!

لذا عوامل فوق را پوششی برای توجیه روند معاملاتی امروز قرار دادیم.

 

خمحرکه همچنان در منفی و متعادل به سر میبرد.خفناور با منفی کاملی که امروز خورد به دو روز پیش بازگشت.پس از آن به خلنت خرینگ ختراک در منفی کم اشاره داریم.

از برترین های گروه برای امروز به خپارس خگستر(صف خرید سنگین) خبهمن با درصد های تقریبا کامل پس از آن خساپا خاور خاذین خزامیا که دیروز اوضاع خوبی نداشتند و خوساز اشاره میکنیم که موجبات سبز شدن گروه را فراهم آوردند.

قبلا در خصوص نوسانات به کرار نوشتم پس مراقب باشید.

* لیزینگی  امروز فقط ولغدر کمی مثبت شد که با توجه به معاملات اخیرش جالب نبود.

 

*گروه بانکی

دیروز از بی اعتمادی در خصوص گروه نوشتم.امروز هم نظرمان همان است.اگرچه که بخش زیادی از خریداران بانک دی حقوقی بودند اما امروز مجموع گروه تقریبا بی تحرک بود.

سینا سمایه ونوین همچنان منفی.امروز وگردش به گردونه مثبت وارد شد.

سمایه نیز بدترین عملکرد را داشت.بقیه اعضا کم و بیش در منفی و مثبت ناچیز.

 

*در  ساختمانیها هم سردرگمی مشهود است.آس پ مثل دیروز منفی شد. ثشاهد دوروزیست از رونق افتاده.کرمان به دوروز وفادار نماند و منفی تقریبا کاملی را تجربه کرد.وساخت دیگر صف خرید ندارد.ثنوسا و ثامان هم دیگر مثبت بالا ندارند اگرچه که ثامان بهتر از اعضا معامله شد.


*در گروه سرمایه گذاری وملت برای سومین روز منفی اما رو به تعادل است.

امروز وصنعت اگرچه مثبت است اما دلچسب نیست.وسپه صف ندارد اما در مثبت بالا بسته شده.ونیکی در دامنه 148 تا 153 واقعا گیر افتاده و خسته کننده شده، وتوصا مثبت و پردیس هم فروشنده ندارد.وصندوق صف خرید بسیار سنگینی دارد.

امروز غدیر (احتمال تعدیل) هم با 2%+ بسته شد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

امان از این گروه که هر روز لباس تازه ای بر تن میکنند.

قپیرا دوباره به مثبت بالایی بازگشته و برترین عضو شده،قپیرا بالای 1400 ابتدا 1480 و در آینده اگر به همین منوال معامله شود حوالی 1600 و 1800 را ملاقات خواهد کرد،اما همواره مراقب نوسانات عجیب گروه باشید.

اعضای برتر دیگر قشیر قشرین قثابت و قنیشا بودند.

امروز قشهد قمرو قهکمت و قنقش گروه را همراهی نکردند.

 

*در گروه موادغذایی  اعضا یک دست منفی شدند.گویا ریسک تجاری گروه را احاطه کرده.غمارگ و غپینو افت بیشتری داشتند.


* در گروه کاشی و سرامیک گروه که هیچ حتی اعضا به وضعیت خود پایبند نیستند.

کهرام و کنیلو برای امروز صدر نشین بودند.

کچینی و کترام هم از بدترین اعضا.

 

*گروه سیمانی ها  تعریفی ندارند.همچنان مواجه با مسائل و مشکلاتی که در هفته های پیش ذکر شد.فعلا جز دلایل تکنیکی دلیل محکمی ندارند و منتظر تحول و حمایتند.این وضعیت برای گروه هایی که رنگشان قرمز ، زرد و قرمز و زرد است نیز مصداق دارد.

سخزر ساروم و سکارون به زور مثبت بودند و بقیه منفی و متعادل.

 

*در گروه پتروشیمی همچنان بزرگان گروه در صدر هستند، شدوص برخلاف دیروز با مثبت خوبی بسته شد.شیراز صف خرید دارد .شمواد از دیروز فرقی نکرده،نماد های پارسان (احتمال تعدیل و افزایش سرمایه) شاراک شپدیس کرماشا(احتمال تعدیل) شخارک زاگرس شفارا شسم در خور توجه و بعضا با صف های خرید بسته شدند.در خصوص پارسان  و شپدیس و کرماشا و … تعدیلات در خور توجه هستند.مارون هم با شکستن ضلع بالایی مثلث یا روند نزولی اش صف خرید سنگینی دارد که چارت آن نیز در مطالب شما موجود است.

از منفی های سنگین امروز به شپترو شپارس اشاره میکنیم.

امروز وپترو هم به دلیل عملکرد نامطلوب برخی از زیر مجموعه ها و زیان ناشی از تسهیلات ارزی کام سهامداران را تلخ کرد.

تقاضا برای محصولات پتروشیمی رو افزایش است.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  امروز کانی ها دوباره خوب کردند.معادن کگل (افزایش قیمت در بورس)کچاد کروی کاما کنور در درصد های مثبت و به تعادل رسیدند اما کگل و کنور همچنان صدر نشین امروز بودند،کبافق کمی بدقلقی کرد و مثبت نماند. فباهنر سه روز است که خوب معامله نمیشود امروز دوباره با منفی از بازار رفت. فولاد با صف سنگینش همچنان پابرجاست اگرچه دقیقا در نقطه ی مقاومتش قرار دارد و در حال اشباع است اما ادامه ی این یکه تازی که گویا تعدیلاتی در پی دارد منجر به لمس بالایی 500 تومان خواهد شد.

امروز ذوب فملی فاسمین(مقاومت 757 مانع رشد بیشتر سهم شد) زنگان فخاس فجر تعادلی و مثبت بسته شدند.لازم به ذکر است که فلزات جهانی هم متعادلتر شده اند و رو به اصلاح هستند.

همچنان عده ای معتقد هستند که حقوق مالکانه ی دولت یا کم تاثیر است یا اجرایی نخواهد شد.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر صف خرید ندارد لذا متعادل شده است.

شبریز صف خود را حفظ کرده و در درصد کامل بسته شد.

شبهرن و شنفت مثبت و متعادل.

 

*در گروه برقی فقط بموتو و بکام قابل توجه بودند.

بکاب همچنان منفی بالایی را متحمل شده.

بترانس همچنان منفی و یسوئیچ هم در منفی بالایی به سر میبرند.

مس در حال رشد است.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  امروز درگروه مهندسی وضعیت کمی فرق کرده مپنا و رتکو همسو شده اند و در مثبت بالا بسته شده اند.

توریل و حتوکا در مثبت اندکی بسته شدند. حفارس حتاید هم بدترین عملکرد را داشتند.

 

حفاری  همچنان در جا میزند.اما فاراک فلامی همچنان در مثبت اما متعادل اند.فاذر امروز مقاومت نشان داده.

فلامی هم اوضاع خوشی نداشت.

 

امروز اخابر هم با شکست روند نزولی موجبات تقاضا برای 26 میلیون سهم را فراهم آورده،اما حجم معاملات آن را یاری نکرد.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیهشدار در مورد شاخص ..
نوشته بعدیسه شنبه 28 آذر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن