بر بام بازار سه شنبه 29 مرداد ماه…

226
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 29 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 20Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امروز بازار ما با توجه انتشار خبری که شاخص ساز های اخیر را تهدید کرد سقوط بیش از 400 واحدی را تجربه کرد.همانطور که در چند مطلب پیش اشاره کردیم ،بازاری که تجربه اش میکنیم،بستر شایعات و خبر های بی پایه و اساس است.

 

ارزش معاملات    1686 میلیارد ریال

حجم معاملات   472 میلیون عدد

 

$$$            3100 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در این گروه با روی برگرداندن بازار از سایر صنایع،شاهد اقبال دوباره بودیم.خودرو نشان داد که پتانسیل دارد یا بهتر است بگوییم حامی دارد.در خصوص خبهمن این گونه شنیده شده که گویا قصد 250 را در سر دارد.گسترش سرمایه گذاری نیز از جای برخاسته و تا 290 هدف دارد.برای خاور انتظار نوسان منفی تا 100 نیز محتمل است و حمایت نیز خواهد شد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

این گروه فعلا در استراحت است.انتظار بازگشت شاخص گروه تا عدد 75 واحد بالاست.در بین این اعضا سیمان غرب در میان مدت جز بهترین ها خواهد بود.انتظار اقبال در اواخر تابستان از این گروه بیشتر است.

*گروه بانکـی ،

در خصوص این گروه با دو بخشنامه روبروییم.اول در خصوص الزام بانک ها برای عضویت و پرداخت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده هاست.این حق عضویت برای سال اول فعالیت این صندوق به میزان میانگین مانده ی روزانه ی بانک ها و موسسات اعتباری در سال گذشته است.خب مطمئنا این خبر کمی آنها را دچار مشکل خواهد کرد و این مشکل مربوط به ریسک نقدینگی شان است.

بخشنامه ی دوم در خصوص افزایش نرخ ذخیره ی قانونی است.نرخ ذخیره ی قانونی چیست؟بخشی از سپرده های مردم نزد بانک است که جهت رعایت مباحث امنیت روانی افراد در خصوص وجوه شان،نزد بانک مرکزی سپرده می شود.مثلا اگر شما یک میلیون تومان سپرده نزد بانک بگذارید.200 هزار تومان آن نزد بانک مرکزی به امانت ذخیره شده و در حساب بانک 800 هزار تومان می ماند.

بنابراین متوجه شدیم که هر چه این نرخ افزایش یابد،پول در دسترس بانک کمتر شده،دچار ریسک می شود،قدرت وام دهی شان کمتر شده و در نهایت درآمد شان کمتر خواهد شد.

با این دو مقدمه می توان فهمید که چرا گروه امروز فشار عرضه ی شدیدی را تقویت کرد.

لازم به ذکر است عواملی که ذکر کردیم هنوز تایید نشده است و تنها در حد شنیده و قابل تغییر خواهد بود.

امروز صف فروش ملت استحکام بالایی داشت.همانطور که صف خریدشان این طور بود. در بانک تجارت بار ها صف فروش جمع شد اما بالاخره قسمت این بود 9 میلبون صف شود.

*در گروه موادغذایی

به طور کلی در خصوص این گروه و قندی ها به دلیل اختصاص نرخ ارز مرجع به آنها برای واردات با هدف جلوگیری ای تورم از طرف دولت کمی مشکل و بی استقبالی ایجاد شده است.

اما اخیرا به دلیل خبر افزایش سرمایه ی 500% غالبر این سهم صف خرید دارد.غشان نیز از دید تکنیکی توانایی رسیدن به 703 تومان را دارد.

*در گروه پتروشیمی

خبری منتشر شده در خصوص ممنوعیت صادرات الکیل بنزن بود که اکثر این اعضا را با جو منفی روبرو کرد.البته لازم به ذکر است این خیر اکنون تکذیب شده است.در این گروه می توان خارک و شیراز و پردیس را بهترین دانست.و اینکه چند روزیست که پردیس خریدار حقوقی هم پیدا کرده است.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

اعضای این گروه علی الخصوص کنور و معادن و فولاد و فخوز می توان انتظار افزایش سودآوری را داشت.اما نکته ی حائز اهمیت در مورد فملی گویا ایجاد تنشی در خصوص مدیر عاملش است که آن را این گونه کرده است.فباهنر نیز پس از مدتی بی اقبالی صف خوبی را تشکیل داده است.کچاد اکنون در حمایت بود و توانایی رسیدن به 10% قیمت خود را خواهد داشت.

** ساختمان

این گروه با نزدیک شدن به دوره ی پیش بینی خود با عنایت به اینکه امکان رشد و تعدیل دارند این گونه مثبت شده اند.دلیل دیگر این خواهد بود که بازاری که از صنایع اصلی خود رو برگردانده است

به حاشیه نشینی خواهد آمد.در این گروه ثمسکن و ثتران را تحت نظر بگیرید.

 

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیپتروشیمی پردیس و یک الگو
نوشته بعدیخبری از شیران و تاثیر بر واتی …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

10 نظرها

نطر گذاشتن