بر بام بازار سه شنبه 3 بهمن…

184
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 3 بهمن...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 22Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

خب دوستان ابتدا ضمن پوزش بابت اینکه دیروز بر بام بازار به نظرتان نرسید.امروز نیز مانند دو روز پیش، تنش های مجلس و دولت و سوال و پرسش از مقامات رسمی، همچنان و همچنان بی اعتباری نسبت به گزارش ها از یک سو و عملکرد سران بازار مبنی بر عدم کنترل،تمدید جنگ نرم از سوی غرب و بالاخره نگرانی بابت نرخ های حامل های انرژی و سرنوشت نامعلوم و دقیقه ای نرخ ارز همین بلایی را که مشاهده میکنید بر سر بازار آورده.در این شرایط حداقل انتظار میرود که همانگونه سازمان نسبت به رشد بازار و گزارش ها حساسیت نشان داده در این برهه نیز نسبت به افت و سقوط سهمایی که گواه رشدشان صادر شده زودتر دست به کار شود تا دوباره حداقل شاهد اوج گیری دلار و سکه و فرار سرمایه نباشیم.

امروز بازار با افتی که وزن آن از زوایایی تمایل به نقدینگی برای سایر سهم ها و عرضه های خصوصی سازی و از زاویه ی دیگر شاید اجبار به ایجاد جو نا امنی در بازار بود بالاخره به اندازه ی

1.8507 درصد  معادل 690.02 ناقابل پذیرای روز سه شنبه بود.

 

و این که  فولاد فملی کچاد پارسان وغدیر فخوز ومعادن وامید اخابر شخارک از شاخص ساز ترین امروز بودند.

 

ارزش معاملات    1,765.136 B            حجم معاملات امروز  849.639 M              

عدد شاخص    36,594    واحد.                            $ 3580 $

 

 در شکل زیر کمی به بررسی حوادث یک هفته ی اخیر بر حسب روز از روی نمودار پرداخته شده است.در شکل بالا همزمانی برخورد به خط پایین روند را شاهدیم از طرفی واگرایی نیز حاکم است لازم به ذکر است که این واگرایی تا زمانی که سقف اندیکاتور را در اردیبهشت نشکند همچنان نمودار را درگیر خواهد کرد.در  شکل پایین شاید بولینگر از طرفی خستگی را به نمودار القا کرده که سبب ریزش شده لذا نوید ورود به روند جدیدی را می دهد.این روند جدید با توجه به دستکاری دستوری بازار احتیاطا ممکن نیست.لذا برای روند جدید در این برهه بررسی سهم های شاخص ساز بهتر از خود شاخص خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، امروز به مدد کل بازار این گروه هم که گویا فعلا از اخبار حول و حوش سرحال شده بودند به سمت تعادل و حتی منفی هم رسیدند.اما از برخورد به MA 50 و رسیدن به خط روند مغفول نخواهیم شد.

خگستر فعلا بر روی صف فروشش اصرار دارد.خوساز و خفناور نیز از اعتبار افتاده و منفی بالایی متحمل شدند و البته و بالاخره خبهمن ی که به استراحت پرداخته.در این میان خاذین خشرق و خزامیا برخلاف بقیه مثبت بالایی تجربه کردند.

* لیزینگی  ولساپا بالاخره کم آورد و 125 آن را متوقف کرده.ولیز از تک و تا نمی افتد. ولصنم بازگشت به چهار روز پیش.

 

*گروه بانکـی

خبری که اخیرا منتشر شده بود ابراز امیدواری رئیس کل بانک مرکزی نسبت به معوقات بانکی پس از رئیس جمهور بود که آنهم اثری نداشت و به جایش همچنان ارز به بالا پیش میرود.

اوضاع اعضا قرمز است وسینا و وپست هم نوسانشان را هم دادند.میتوانستید با اضطراب 12% را بگیرید!

در این بین وملت همچنان با مقاومتش درگیر است.

*در  ساختمانیها

کرمان پس از سه روز منفی سنگین امروز روی خوش هم نشان داد. وساخت آ س پ  منفی بالاتری خوردند.

در پایان سال هستیم و خودتان اوضاع مسکن را بهتر میدانید.اما هنوز که هنوزه به این گروه خبر خوشحال کننده نرسیده.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید متقاضی هایش تحلیل رفته اند وغدیر به صف فروش 4 میلیونی رضایت داده که اگر برنگردد 440 را به عنوان حمایت نقض خواهد کرد کمااینکه واگرایی از هفته ی پیش مشهود بود.وسپه منفی بالایی دارد.ونیکی در این قسمت باعث افتخار گروه شد.وساپا به قعر رسیده.وملت همچنان احتیاط در شکست 43.برخلاف دیروز پردیس امروزش را منفی تمام کرد. دراین بین ونیرو صف خرید کوچکی هم دارد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

گروه قندی که با گزارش های اخیر و توقف های اخیر و تعدیلات و بازگشایی های اخیر که موجبات جلب نظر را فراهم کردند فعلا در راس بازار قرار گرفتند.اخیرا در خصوص نرخ شکر درب کارخانه به میزان 1700 تومان اظهار نظراتی میشود که در حد مصوبه است و حقیقت کاملی ندارد لذا سبب ساز دید مثبت به گروه را ایجاد کرده.

به دلایل بالا شکست روند نزولی در شاخص گروه و بتای منفی را هم اضافه کنید.

امروز قزوین در 1285 بسته شد که در مدتی کمی بازدهی خیلی خوبی نصیب سهامداران کرد.

شاهد بازگشایی قند چهار محال و معامله در 600 و 450 هم بودیم.

 

*در گروه موادغذایی  

در گروه فعلا غبهنوش صدرنشینی میکند.غمارگ و غاذر بد ظاهر شدند.ادامه ی رفتار غمارگ شاید حمایتی حوالی 316 را بیدار کند.

*در گروه کاشی و سرامیک

با گزارش های خوبی که ارائه کردند تنها کحافظ است که سبز است بقیه گروه اسیر نمودار یا جو منفی هستند.این گروه و سایر گروه های مشابه نظیر سیمان و ساختمان گروه هایی هستند که در این دو ماه با توجه به رشد بازار ظلم زیادی را تحمل کردند.

*گروه سیمانی ها

کماکان گروه از عرش به سمت فرش در حال حرکت است با اینکه از آنها به خوبی یاد می شود.در این میان سنیر سصفها سقاین سصوفی از رشد قیمتی متعادلی برخوردار بودند.

*در گروه پتروشیمی

دوستان گروه به شدت اسیر جو منفی شده.شواهد حامی از این بوده که اکثرا به پارسان توجه زیادی دارند و این در حالیست که واگرایی شاخص از مدت ها تعیین شده بود و اکنون با ریزش سهمی که پدر پتروشیمی نام دارد اکثرا به خاک کشیده شده اند.البته بی اعتمادی به نرخ خوراک و تحریم جدید و مصوبه ی عدم تخصیص ارز از سوی خاورمیانه و آسیا به دستور آمریکا را از قلم نمی اندازیم.

امروز شکربن و شاملا دوسهمی بودند که سبز به نظر میرسیدند.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی همچنان منفی میخورند در لحظات پایانی بازار سهمی دوباره به گوهر خود پی برد.کنور در بازه ی 3200 تا 3400 نگهبان دارد .فولاد حق دارد منفی بخورد چرا که رشد به اندازه ی میله ی پرچم تمام شده بود و نیاز به استراحت داشت گاهی استراحت با جو منفی همراه شده یا به همین عنوان نیز تلقی میشود و باعث به زیر کشیدن سایرین هم میشود.435 و 400 از منطقه های بازگشتی این سهم یاد میکنیم.

ذوب ای که دیروز صف خرید 5 میلیونی را تشکیل داده بود امروز به صف فروش 5 میلیونی و بالاخره در اواخر بازار شاهد رشد متقاضی در قیمت بالای صفر هم بودیم.

فجر و فروس تنها از سبز های گروه بودند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  

خب بالاخره این دو سهم هم خسته شدند.شاهد جابه جایی صف خرید به فروش هم بودیم.

 

*در گروه برقـی

بترانس از که خط روندش خیری ندید با صف فروش میلیونی به استقبال شکست آن رفت.تداوم این وضعیت شاید حمایت حوالی 187 را به فکر بیاندازد.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

رمپنا و رتکو   در منفی بالایی بازار را ترک کردند.مپنا اگر به 195 نفوذ کند و ثبت شود خوب نخواهد بود.

حتوکا دو مین روز خوش خود را تمام کرد.سایر اعضا به جز توریل منفی.

 

حفاری  اگر به 262 واکنش نشان ندهد شاید در تایم روزانه سقف دو قلو شدت بگیرد اما هنوز تایید نشده. فاراک در شکستن مقاومت مشکل دارد،همان فاراکی که خوش تعدیل بود مورد انتظار قرار نگرفته.فاذر نسبت به روند و قدرتش چیزی جز تاسف نداریم و تا وقتی بالای 215 ثبت نشود همین آش و همین کاسه.

 

 اخابر  فعلا در نزدیک حمایت 220است.هیچ خبر بنیادی هم که حالش را مساعد کند وجود ندارد.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیفزرین چه کرد؟
نوشته بعدیخرید و فروش ها امروز حقوقی ها – 3/11/91
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن