بر بام بازار سه شنبه 30 آبان…

260
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 30 آبان...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 20Rating:


سلام عزیزان


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 


احوال شاخص:

دوستان همانطور که با روند تغییرات شاخص به صورت +و – آشنا هستید دیروز بازار منفی بود و امروز پس نوبت مثبت شدن است!

واقعا سردرگمی در تصمیمات افراد همانند نسیمی شاخص را به سمت رنگ های سبز و قرمز سوق می دهد.رونق یا رکود در نحوه ی معاملات افراد نسبت به گروه یا حتی سهمی خاص! با چندین میلیارد تومان سرمایه افراد بازی میکند…

همانطور که مستحضرید در اوایل بازار با اخباری که دیروز از شبندر ساطع شد کاملا بی اعتمادی موج میزد و بسیاری از سهم های با فاند قوی و اهداف بالا بی اعتبار شدند،اما از اواسط بازار شاهد متعادل تر شدن روند برخی سهم ها بودیم و تا آخر بازار که گویا عطش فروشندگان فروکش کرد. البته همه تقصیر ها را گردن شبندر نمی اندازیم بلکه بورس کالا و تصمیمات مسئولین را هم درگیر میدانیم. در هر حال به عدد 31,140 بسنده کرد.

 

و برسیم به نحوه ی معاملات گروه های صنعت:

 

*اگر از خودرویی ها بگوییم،هنوز برای سومین روز نوسانات خوبی دادند اکثر گروه کار خود را با درصد های بالا به پایان بردند اما عطش دیروز را شاهد نبودیم چرا که افرادی بودند و اقدام به نوسانگیری کردند.افت ارز و اخبار مثبت حال این گروه را خوش کرده اما مراقب باشید تا کوچکترین خبر منفی دگرگونشان نکند.

خبهمن خگستر ولغدر وساپا عملکرد منفی داشتند.

*گروه بانکی  مخصوصا انصار با صف خرید میلیونی اش و نوین اوضاع بهتری داشتند.با افول پیوسته نرخ ارز احتمالا شاهد تحرکاتی از این گروه باشیم.تجارت دی هم در حال درجا زدن هستند.

وبملت هم داغدار عدم معامله ی شبندر فعلا…

*ساختمانیها هم امروز اوضاع جالبی نداشتد،ثامان برترین عضو گروه بود.

 

*در گروه سرمایه گذاری  به جز وآذر،وبوعلی وصندوق بقیه اعضا خوشایند نبودند مخصوصا وملت که در 3.80%- بسته شد.در مورد غدیر اخبار جالب توجهی در خصوص تعدیلات به گوش میرسد،امروز در حوالی 440 و البته اواخر بازار خوب حمایت شد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

قندی ها هم به همان خاطره ی شیرین چند روز مثبت شدن اکتفا کردند،اعضا به طور هماهنگ صف فروش را تشکیل دادند.

در گروه موادغذایی  دیروز فقط غپینو مورد توجه بود که امروز آن هم دیگر نیست.

*گروه کاشی و سرامیک  اوضاع بینابینی را تجربه میکنند.کسعدی کهرام کترام در درصد های مثبت بالا بسته شدند.

*گروه سیمانی ها  سرود از بقیه بهتر معامله شد. سدشت هم در رتبه ی بعدیست.

 

*در گروه پتروشیمی بازارگیج کننده س بعضی به دلیل رشد و تعدیل معاملات خوبی رقم زدند و بیشتر اعضا نگران نرخ خوراک و عوارض صادراتند.نرخ خوراک قرار است تا 350 بالا رود.احتمال دارد دولت به آن ها تخفیف دهد.

پارسان امروز معاملات جالبی داشت ولی بالاخره عده ای به ارزنده بودنش اعتماد کردند و توانست شاخص را بالا بکشد.امروز از 795 تا 827 نوسان داشت اما در مثبت 2 بسته شد.

 شلعاب در 2%- و شفارا شپاکسا در پایین تر از 3%- به کار خود پایان دادند.

کرمانشاه شپدیس شخارک مارون در مثبت و بهتر از دیروز معامله شدند.

شسینا در مثبت کامل و شسم در 3.30%+

 

*و اما فلزات اساسی،

امروز صف فروش چندی از سهم ها جمع شد اما امروز فایرا و فالوم و فنوال(پس از سه روز مثبت بالا) صف فروش دارند.

فجر و فخاس(پس از یک هفته مثبت بودن) همچنان متقاضی میلیونی دارند.

امروز برای زنگان معاملات 176 هزارتایی را داشتیم که منجر به مثبت کامل خوردن آن شد.

معادن هم دم آخر به رنگ سبز رضایت داد، ذوب فولاد فملی کروی کاما و کگل و فخوز هم خیلی دلچسب نبودند اما بهتر از دیروز معامله شدند.

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبریز همچنان اصالت خود را حفظ کرد و روز هفتم خود را با مثبت بالا به پایان برد دستش درد نکند که تا وسط بازار از افت شاخص جلوگیری کرد،اما تنها خبر مثبت در خصوص شبندر نصف شدن صف فروش آن در ساعات پایانی بود والبته اینکه با 0.4%- افت قیمتی ناچیزی داشت.شبهرن و شنفت به خصوص اوضاع خوبی نشان ندادند.

 

امروز همراه افت قیمتی دیروزش را تا حد زیادی جبران کرد،اخابر هم حجم معاملات مناسبی نداشت.

 

*در گروه برقی هم بموتو پس از غیبتش بسیار خوب معامله شد,بترانس در مثبت 1 متعادل و صف خرید نداشت.بکاب و بشهاب هم در درصد های بالای منفی بسته شدند.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی   حکشتی امروز معامله نداشت اما صف خرید دارد،حپترو هم صف خرید کوچکی تشکیل داد،مپنا و رتکو هم کم جان بودند و در درصد های منفی2 بسته شدند.مپنا در منفی شدن شاخص هم مقصر بود.

 

حفاری امروز با توجه به وضعیت خوبی که خواهد داشت اوضاع بدی را تقریبا در منفی کامل تجربه کرد اما بالاخره مقاومت مقاومت است البته جو منفی در بازار را هم به آن اضافه کنید.

نمودار حفاری را در بخش “مطالب شما” قبلا گذاشتم.

فاراک هم همچنان وصعیت صعودی را از یک هفته پیش دارد اما صف ندارد لذا مراقب یک مقاومت مهم در حوالی 170 و نوسانگیران باشید.

فاذر  هم در حوالی 211 ملاقات با یک مقاومت را داشت،احوال امروز بازار اگر نبود میتوانستیم امیدوار باشیم،نمودارش هم از دیروز در سایت موجود است.

 

  فردا منتظر اجلاس 5+1 نیز هستیم….

 

با آرزوی موفقیت

 

Practice makes perfect

 

 

                                                                                                                  

bashgah-banner
نوشته قبلینفت و گاز پارسیان
نوشته بعدیسه شنبه 30 آبان
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن