بر بام بازار سه شنبه 5 دی…

191
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 5 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 25Rating:

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با افت 164.31 بالاخره اصلاح شد. فولاد کگل پارسان کچاد شبندر وامید ومعادن از شاگرد اول ها بودند که منجر به افت  0.4378 درصدی شاخص شدند.بالاخره شاخص رضایت داد استراحت کند.عزیزان امروز در یک سوم پایانی بازار شاهد افت در نماد های مطرح و رشد یافته ی این چند روز بوده ایم.از استراحت همین نماد های پر توان نمی توان اجتناب کرد چرا که عمده ی این نماد ها در RSI با اعداد بالای 80 روبرو هستند که نیاز را برای ریختن صف های خرید یا درجا زدن و حتی افت قیمتی و صف فروش هیجانی توجیه میکنند.شاخص هم سه روز است به باند بالایی بولینگر برخورده و MFI  و RSI شاخص هم بالا ارزیابی میشوند،لذا افت شاخص بهترین گزینه است اگر چه قدرت نسبی روند همچنان صعودیست.

 

 

امروز ارزش معاملات در حدود 2,784.859 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  37,366.400   واحد.

$ گویا از 2100 تا 2300 نوسان کرده.

 

دیرکرد بازار و عدم اطلاع رسانی از طرف ناظر حتی تا 20 دقیقه پس از ساعت 9 از هیجان بازار فرو کاست و نگرانی را به ارمغان آورد. از طرفی عدم اجازه ی افزایش نرخ حامل های انرژی توسط دولت کمی متزلزل شده و گویا نرخ مرجع از طرف دولت با رشد به مجلس پیشنهاد شده است.

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، امروز شاهد بازگشایی خودرو بودیم که این این بازگشایی نزدیک به منفی 11% از سهم پذیرایی کرد و از آن طرف هم سایپا به سمت توقف پیش رفت.

خفناور دوباره وارد مدار منفی شده و خمحرکه شمار منفی هایش به یک هفته رسید.خبهمن هم صف سنگینی داشته و ازپنج روز پیش حدود 17 درصد را تقدیم سهامداران کرده.

خوساز هم که به صدر نشینی ادامه میدهد و خگستر هم پس از دو روز اصلاح سنگین سبز رنگ شد.خاور در نقطه ی حمایتی قرار دارد.خکار هم در حداکثر متقاضی دارد.

* لیزینگی  ولساپا صف فروش را تجربه میکند.

 

*گروه بانکـی

امروز بانکی ها خیلی بی جان بودند.امروز گردشگری در راستای دیروز بهتر معامله شد.

منفی سمایه متعادل شده اما بالاخره منفیست.وپست و ونوین همچنان صف فروش دارند.

 

*در  ساختمانیها ثامان که از دیروز با یک مقاومت ملاقات داشت امروز هم به مدد یک واگرایی کوچک منفی معامله شد.وتوس هم صف خرید دارد هم مثبت کامل.آ س پ متعادل تر شد و تا درصد های منفی هم پیش رفت.

اوضاع کرمان وساخت  هم تعریفی ندارد.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای منفی های امید و غدیر را دیدیم. 400 اندروز در 497 غدیر را متوقف کرده و تا منفی هم کشانده البته تایم روزانه ی غدیر کمی هم واگرایی دارد. وصنعت تغییر خاصی نداشته.وسپه منفی بالایی خورد.ونیکی هم که دوبار صف خرید شد اما بالاخره به زیر صفر کشید گویا با 158 درگیر شده. وتوشه فروش ندارد اما همچنان منفیست وبانک اگر چه صف ندارد اما مثبت خوبی دارد.وبوعلی متعادل و منفی وملت وارد مثبت شده و در نهایت پردیس مثبت بالایی را تجربه کرد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز را خوش درخشیدند ظاهرا منتظر منفی شدن بازار بودند.اکثر اعضا مثبت کامل و بعضا صف خرید.قشفها قنقش قشهد قهکمت وشاید قزوین به خوبی سایر اعضا بسته نشدند.

 

*در گروه موادغذایی امروز غمارگ غبشهر و غپینو با مثبت بالا و صف خرید متعادلی روبرو هستند البته غنوش هم خوب ظاهر شد.

*در گروه کاشی و سرامیک کهرام از دیروز متعادل تر شد و مثبت کمی داشت.کلوند کترام کچینی و کساوه بدترین عملکرد را داشتند.

*گروه سیمانی ها  شاهد تحرکات سبزی در اکثر اعضا بودیم،زمزمه بر افزایش نرخ را این روزها شاهدیم.سفارس سغرب سدور سخزر سکارون از مثبت ترین ها بودند.

 

*در گروه پتروشیمی گروه از ساعات میانی بازار متوجه شد در اشباع قرار دارد لذا برخی از صف های خرید از بین رفت و در برخی نماد های قوی شاهد افت قیمتی هم بودیم.

اما در این بین شدوص تا صف فروش پیشروی کرد.شیراز همچنان صف دارد ، شمواد مثبت بالایی تجربه کرده،نماد های پارسان کرماشا شاراک شیران زاگرس مارون شفن شپترو شیران شفارا و شگل در خور توجه و بعضا با تعدیل صف خرید روبرو بودند.

نماد های شکلر شپاکسا شپارس و شلعاب با افت قیمتی بسته شدند.

وپترو با این اوضاع دوباره قرمز شد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها یک دست قرمزند و افت سنگینی را شاهد بودیم.کمنگنز که درجا میزد بهتر از بقیه دوام آورد. فولاد  فملی فاسمین فباهنر زنگان فسرب فرآور فولای وتوکا فنوال به درصد های منفی و شاید صف فروش هم رسیدند.در فولاژ از صف سنگین خبری نیست.ذوب هم همینطور.

امروز میدکو صدرنشینی کرد.

به گفته ی تحلیلگران تقاضای فلزات برای سال بعدی میلادی همچنان پابرجاست.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  مثبت های بالا و صف های خرید همچنان هستند.ونفت پس از مدتی درجا زدن و و منفی امروز اندک مثبتی هم خورد فعلا درگیر مقاومت 103 است ظاهرا در حال قوت گرفتن است اما اگر این ناحیه را ترک نکند،باید حوالی 90 را لمس کند.

 

*در گروه برقی بترانس سومین روز بدش را با شکست اولین حمایت و درگیری با MA 50 به پایان برد.بشهاب که از منفی ترین بود به مثبت ترین تغییر یافت.

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  مپنا صف ندارد اما مثبت دارد اما رتکو در وضعیت بدی قرار گرفته اگر نتواند از 270 بازگردد 250 در ابتدای امر مراقبش است.

حتاید که بدترین عملکرد را داشت صف خرید سنگینی تشکیل داده حتوکا و حفارس هم خوب ظاهر شدند توریل مثبت دیروز به منفی تبدیل شد.

 

حفاری هم به منفی بالایی رسید که در 161.8 اکسپنشن متوقف شد.اما فاراک  نیاز به استراحت هم دارد.فاذر که از 240 برگشت اکنون در 226 حمایت خود قرار دارد

 

 صف اخابر  تعدیل شد اما با نحوه ی معاملاتش کاری نداریم!

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیگروه قند و شکر
نوشته بعدیخرید و فروش ها امروز حقوقی ها – 5/10/91
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

نطر گذاشتن