بر بام بازار سه شنبه 7 آذر…

263
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 7 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 27Rating:
 

سلام عزیزان

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص:

دوستان امروز شاخص با رشد 410 واحدی وضعیت خوبی را پس از تعطیلات نصیب سهامداران کرد.فولاد،کگل کچاد،شبندر، وغدیر، شپدیس، ومعادن از شاگر اول ها بودند که محرک 1.27 درصدی شاخص شدند،با تشکر از فلزات اساسی و پترو ها.

البته ناگفته نماند که اوضاع در آسیا هم مثبت ارزیابی شده و انگار اتحادیه اروپا قرار است به کمک مالی یونان بشتابند.اقتصاد آمریکا و چین هم در اثر مذاکرات در حال رونق است.

امید است که این روند ادامه دار باشد هرچند نمی توانیم از اصلاح این اعداد زیبا چشم بپوشیم.

عدد شاخص 32,018.10 واحد

 

اما معاملات گروه های صنعت:

 

*امان از دست این گروه خودرویی ها  رفتار این گروه کاملا احساسی و تحت شرایط تصمیمات بزرگان آن متغیر شده است به طوری که امروز تقریبا به جز خفناور که تازه بازگشایی شده و یود در مجمع تقسیم کرده همگی یا مثبت کامل بودند یا دارای صف خرید…گویا خبر دیگری مبنی بر حمایت این صنعت از طرف سران منتشر شده و از طرف دیگر پس از رسیدن این سهم ها به قیمت های پایین در طی چند روز معاملاتی اخیر،امروز سبب ساز وضعیت خوبی برای این صنعت شده است.اما توصیه ما به سهامداران پیگیری اخبار مربوطه است که تا مشخص شدن وضعیت تعادل و رونق پایداری برای این گروه در این سهام گرفتار نشوند.

 در مورد خاور این که با صف خرید به مقابله با مقاومت خود رفته در صورت تایید شکست مقاومت بعدی در 100 تومان منتظر سهم است.

به تبع آنها امروز لیزینگی ها هم همگی مثبت بودند.

 

*گروه بانکی ،در این گروه فعلا بانک سرمایه  و بعد از آن اقتصاد نوین بهتر از بقیه ظاهر شدند.در بانک ملت در حوالی 102 شاهد عرضه ی زیادی هستیم.

*در  ساختمانیها  دیروز اوضاع بهتری را شاهد بودیم اما امروز برخلاف روز قبل عرضه ها در سایر اعضا شدت یافته بود اما این وضعیت برای ثاخت و کرمان مصداق ندارد چرا مقاومت بیشتری از خود نشان دادند.گویا نهاده های ساختمانی رو به افزایش قیمت گذاشته در صورتی که محصول
آنان تغییری نکرده است.

ثامان هم عضو خوبی بود که پس از پنج روز رنگ سبز، امروز به خود استراحتی داد.

 

*در گروه سرمایه گذاری  اوضاع بهتر از دیروز است به جز وبوعلی وتوسم وصنعت ونیکی ونفت وبیمه وصنا که در حال در جا زدن هستند بقیه اعضا مثبت ارزیابی می گردند.

وتوشه و وملت هم صف خرید دارند اما ونیکی در کما فرو رفته است.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

اوضاع گروه همچنان درگیر است.چندی پیش گمانه هایی مبنی بر اختصاص ارز مرجع به واردات به گوش می رسید،شاید هم منطقی نباشد اما اثرش را با سر درگمی و صف های فروش اکثر اعضا بر جای گزارده.

قنیشا و قصفها با مثبت کمی بسته شدند.

در گروه موادغذایی  که دیروز از غچین گفتیم امروز نیز مثبت بسته شده اما دیگر متقاضی ندارد.

بقیه نیز منفی بسته شدند.

 

* در گروه کاشی و سرامیک  هم به جز کچینی و کترام و کساوه که صف خرید دارد اوضاع جالبی را برایشان متصور نیستیم مانند سیمانی ها در ابهام تسهیلات ارزی شان هستند.

بقیه اعضا صف فروش داشتند.

*گروه سیمانی ها  همچنان اوضاع بینابینی دارند.برای امروز سکارون سدشت سکرد و سدور را پیشتاز گروه دیدیم و بقیه هم منفی بسته شدند.

 

*در گروه پتروشیمی  اوضاع رو به رشد و رونق است و بهتر هم میشود اما و اگر بورس کالایی ها بگذارند…

اکثرا یا صف دارند یا مثبت خوبی خورده اند.در بین اعضا شپلی در ادامه دیروز مارون شپترو شفارس شدوص و شسم از همراهی گروه خود امتناع کردند.

در مورد وپترو گویا از صورت وضعیت پرتفوی آن استقبال قوی نشد.

 

*و اما فلزات اساسی،

رشد فلزات اساسی حال این گروه را خوب میکند،فنوال از دیروز بهتر معامله شد.اما فایرا نسبت به یک هفته ی معاملاتی گذشته بدتر شده است.فولای منفی ناچیزی خورده است.فلوله و فروس هم اوضاع مساعدی نداشتند.فخوز بعد پنج روز معاملاتی در درصد های منفی، دو روزی است که احوالش بهتر شده کما اینکه عرضه بلوکی آن احتمالا در راه است.فخاس هم که واقعا غبطه خوردن دارد…

امروز برای زنگان معاملات 16100 تایی را داشتیم و 4 میلیون متقاضی در 236.8.

بقیه ی اعضا در راستای دیروز خوش درخشیدند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر پس از چهار روز بسته شدن منفی با 8 میلیون متقاضی به گردونه ی مثبت معاملات بازگشته که این امر همانطور که از آن صحبت میکنند اثر روانی مثبت فزاینده ای را برجای می گذارد.

شبریز هشتمین روز مثبت خود را با هفت میلیون متقاضی به رخ میکشد.

 

*در گروه برقی  پایین آمدن نهاده ی آنان و البته نرخ ارز به کمک آنان آمده و به جز در جا زدن بنیرو همگی مثبت شدند.تقریبا همگی صف خرید تشکیل دادند.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  امروز مپنا صف خرید دارد اما همانند دیروز حجم معاملات شایسته ای ندارد. حپترو و حکشتی بهتر از بقیه معامله شدند اما همگی به جز حتوکا مثبت به کار خود پایان دادند.

 

حفاری امروز را با کمی منفی پشت سر گذاشت از منظر تکنیکی رسیدن به اشباع خرید و مقاومت در اندیکاتورها و البته استراحتی کوتاه پس از ورود به منطقه ای جدید در نمودارش رفتار امروز را توجیه پذیر میکند.

فاراک هم همانطور که اشاره شد در نقطه ای قرار دارد که برای رد شدن از آن نیازمند تقاضای بیشتری است.

فاذر  هم که در نقطه ی مقاومتی است لذا امروز متعادلتر بود اگر موفق به شکست شود 245 در انتظارش است و اگرنه ابتدا 210 و 202 حامیان سهم هستند.

*گروه رایانه در این گروه زمزمه هایی مبنی بر قراردادهای مهم و سود آوری در آینده وجود دارد،افرا و رانفور از پیشتازان هستند بقیه هم درجا می زنند.منتظر بازگشایی مداران هستیم تا شاید گروه را راه بیاندازد.

 

 

پر سود باشید

 

Practice makes perfect

 

 

                                                                                                                      

bashgah-banner
نوشته قبلیوسپه
نوشته بعدینگاهی به چارت لیزینگ خودرو غدیر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن