بر بام بازار شنبه 04 خرداد ماه…

207
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 04 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 25Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

شاخص کل امروز با عددی معادل 708 رشد کرد.اما همچنان بر روی مرز کانال می لغزد.از لحاظ زمانی شاخص در منطقه ی مناسبی قرار گرفته و به نظر می رسد که حمایت های 42200 و 42600 کار خود را به خوبی بلدند.

خب نیم نگاهی داشته باشیم به مهمترین اخبار امروز.صادرات پتروشیمی مشمول تحریم ها نشد. بالاخره این خبر منجر به این قضیه شد که نرخ خوراک از ذهن ها خارج شود!کمااینکه بالا رفتن نرخ خوراک را می توانستند با نرخ ارز جبران کنند.در مطالب پیشین در خصوص اثر گذاری های این عامل بر روی تک تک شرکت های پتروشیمی صحبت کردیم.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، منطقه خاورمیانه با ۳۱.۳ درصد، چین با ۲۷.۲ درصد، خاور دور ۱۸.۵ درصد، هند ۱۰.۳درصد، آفریقا ۶.۳ درصد، اروپا ۶ درصد و سایر مناطق نیم درصد به ترتیب بازارهای عمده محصولات پتروشیمی ایران به شمار می روند.

به علاوه بر اساس تصمیم سازمان توسعه تجارت و بر اساس ابلاغ گمرک جمهوری اسلامی ایران سنگ آهن از جمله به صورت دانه بندی شده مشمول عوارض صادرات نیست و این عوارض صرفا شامل کنسانتره سنگ آهن خواهد بود.این خبر را در گذشته هم عنوان کردیم.

رئیس کل بانک مرکزی هم گفت: اگر نرخ ارز مرجع در بودجه سال ۹۲ تغییر کند، مابه التفاوت نرخ ارز مرجع فعلی با نرخ ارز مرجع جدید تعیین و به واردکنندگان کالاهای اساسی پرداخت می شود.

از آن طرف پس از قرعه کشی های دیروز برای اینکه کی زودتر شروع کنه امشب برنامه های تبلیغاتی 2 کاندیدای ریاست جمهوری قرار است پخش شود:

محسن رضایی: شبکه 1 ساعت 20،سعید جلیلی شبکه 2  ساعت 22:45

 

 

ارزش معاملات    651.087   میلیارد ریال

حجم معاملات      164.483    میلیون عدد

 

 $$$                 3530

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

عضو شورای رقابت از تعیین نرخ تورم جدید خودروها توسط بانک مرکزی خبر داد و گفت: نرخ تورم بخشی خودرو برای اردیبهشت امسال از سوی بانک مرکزی تعیین شده که بر این اساس، قیمت خودروها مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

خب بدون اینکه به جو بازار نگاه کنیم یکم از این گروه تعریف میکنیم تا به سایر گروه هایی که حداقل این گونه مشوش نیستند،حسادت نکند:

امروز رنگین تر شدن خساپا و خگستر را داشتیم.خگستر اگر مثبت نمی شد خیلی زشت بود. خکار از حمایت  Fibo بازگشت.سیگنالی برای نوسانگیری از این سهم(خگستر) داشتیم وآنهم رسیدن به150 بود که فکر کنم این بنده خدا ضعیف تر از این حرفاست.حالا حالا ها باید دید این اعضا فکری برای تامین مالی شان خواهند کرد یا خیر.

 

*گروه بانکـی ،

این پست بانک خیلی اصرار دارد بر در بسته اش(مقاومت در 525) بکوبد اما واگرایــی و ضعف خریدارانش مشهود است.حتی اگر سرمایه گذاری تات هم حمایت کند نتیجه ندارد.چون زمان مناسبی ندارد.

اما خبری که اخیرا باب شده و نمی توان نادیده گرفت این است که بانک مرکزی گفته که احتمالا به دلیل اشتباه(سهوی-عمدی-لپی-نسبی) قرار است در زمان مناسبی بخشی از برداشت شبانه از حساب بانکهای زیرمجموعه که به دلیل عدم تقارن محاسبات ارزی بوده را به بانکها بازگردانیم.لذا اگر این خبر تایید شود جو مناسبی را در گروه خواهیم دید.

بنابراین سهم هایی که احتمالا وضع تکنیکی مناسبتری را دارند خدمتتان معرفی میکنم.صادرات انصار دی ملت کار آفرین.

 

*در ساختمانیها

این گروه جو زده ترین گروه بورسی شده به طوری که در آن واحد همه با هم مثبت های هیجانی را تجربه کرده و روز بعد به خستگی میرسند.نمی دانم شاید بتوان گفت سکان هدایت در دستان مهمان تازه واردشان است.

ثفارس اگر بتواند خود را در 130 تثبیت کند عالی می شود.ثتران را اشاره کردیم که کسل کننده است.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

این ها گویا عقده گشایی سال 91 را در برنامه دارند.البته رونق صادرات انهایی که لب مرز هستند را نمیتوان از قلم انداخت.سغرب در کانالی قرار دارد که نزدیکترین هدفش 700 است.سفارس یکم اذیت خواهد شد.در نهایت شاخص گروه با مقاومتی روبروست به نام 588 واحد.که احتمالا افت زیادی از آن نرود.

 

* قندیها ،

بالاخره وقتی همه چیز گل و بلبل شود این گروه هم با شاخص آشتی میکند.اما همچنان ما از گروه و برخی سهم ها نظیر شهد قزوین هگمتان نقش و لرستان انتظار بیشتری داریم.

قشیر در 12 ماهه واقعی سال 91 مبلغ 910 ریال محقق کرده است.آخرین پیش بینی شرکت برای سال 91 مبلغ 854 ریال به ازای هر سهم بوده.

 

*در گروه موادغذایی

این گروه با افزایش نرخ محصولاتشان فعلا رنگین هستند.غپینو از مجمع بازگشت.هم سود نقدی داد و هم 26% بازدهی قیمتی….

تعدیل مثبت مهرام -در 12 ماهه واقعی سال 91 مبلغ 476 ریال،پیش بینی اخیر شرکت 364 ریال به ازای هر سهم ،تعدیل نرخ فروش محصولات شرکت و افزایش نسبی آن منجر به تعدیل 31 درصدی سود سال 91 -را داشتیم. برای وبشهر هم انتظار افزایش قیمت را داریم.اگر کسی مزاحم نشود حداقل دو روز مثبت بالا را منتظریم.

و اما غشان و 430 … کاری هم نداریم اگر غالبر بخواهد ملاقاتی با 440 ترتیب دهد…

 

*در گروه پتروشیمی

شیراز درباره تغییرات احتمالی نرخ خوارک اعلام کرده که کارگروهی از طرف دولت در خصوص افزایش قیمت خوراک و همچنین قیمت اوره در حال بررسی می باشند.و در صورت قطعیت این دوعامل اثرات آن بر روی سود هر سهم سال 91 و 92 به اطلاع خواهد رسید

وپترو سهمیست که حرف گوش میکند چون به خوبی از قواعد تکنیکالیش پیروی کرد و همچنان به صف خریدش پایداری ورزیده. شفارا با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.

دوستان طبق شنیده ها فارس رو نگه دارید.این طور که زیر مجموعه ها چموشی می کنند در نهایت فارس ارزش بالاتری پیدا خواهد کرد.ما بارها عرض کردیم فروشندگان چند روز پیش از افسرده های امروزند…

شدوص هم سود نقدی گرفت و هم سود سرمایه ای…

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

کگل در مورد اثرات حق انتفاع پروانه بهره برداری معادن اعلام کرده است تا زمانی که مصوبه مجلس در این خصوص به همراه شیوه های اجرایی آن به شرکت ابلاغ نشود جزئیات و اثرات آن بر روی EPS سال 92 قابل محاسبه نمی باشد. ومعادن بدلیل تعدیل 20 درصدی متوقف شده است از817ریال به980ریال. در حال حاضر  navومعادن 9850 ریال میباشد. انگار کچاد نیز افزایش سرمایه 200 درصدی را درپیش دارد.کنور نتوانست حمایت شود و با مثبت متناسبی به کار خود پایان داد.

برای فاسمین انتظار داریم هر چه زودتر به خودش بیاید.کبافق در محدوده ای خشن قرار گرفته چراکه مقاومت هایی در آن قیمت هاست.در مورد زنگان هم حرفی نداریم چون باید مطالب پیشین را می خواندید!

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

وقتی اعلام شد که تعدیل متفی شتران در حد ناچیز بوده این سهم هم باور کرده و اکنون صف خرید دارد.سایر اعضا از وضعیت خوبی برخوردارند و در مثبت بالایی بسته شدند.

 

*در گروه دارویی

کسی هست که از افزایش نرخ دارو بی اطلاع باشد؟…

افزایش نرخ دارو به داد این گروه رسیده.دالبر و دکوثر را در موقعیت خوبی می بینیم.دالبر در 570 مقاومت دارد.


 

کساوه با فرض افزایش سرمایه پیش بینی سود هر سهم سال مالی 91 و 92 را به ترتیب مبلغ 601 ریال و مبلغ 700 ریال اعلام نموده است.

در خصوص دوست عزیزی به نام hasan1 که در خصوص چکاوه پرسیده بودند باید گفت این سهم در مقاومت به سر میبرد اما از آنجایی که سیگنال فروش ندارد امکان رسیدن به 700 نیز دور از ذهن نخواهد بود.

 
 

اما پیرامون سیگنال کوتاه مدت» علاوه بر تشکر باید ارائه ی نظرات گرانبهایتان باید به عرض عزیزان بازدید کننده برسانیم که طبق برخی محدودیت های قانونی و اجرایی از طرف سایت و سایر قضایا(مباحثی از جمله مدیریت ریسک و شخصیت بورسی هر فرد)امکان ارائه ی مستقیم سیگنال نوسانی به شما عزیزان وجود ندارد .

اما این موارد مطمئنا باعث نخواهد شد که از معرفی و تحت نظر گرفتن سهم های پر پتانسیل صرفنظر کنیم.کما اینکه به شما عزیزان در مطالب پیشین بر بام بازار یا عطف هایی که در تکمیل مقالات و نوشته ها می نویسیم این اتفاق افتاده است.قصد نداریم به ارزیابی بپردازیم اما اگر به مطلب نگاهی می انداختید متوجه می شدید که در گوشه کنار این سایت هم اقدام به معرفی های نا محسوس کرده ایم!(کلیک کنید)

در انتها از شما دعوت می کنم که پیگیر این بخش باشید چرا که در مطلب امروز هم می توانید در جستجوی سهم نوسانی تان باشید.


پر سود باشید…

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینگاهی به بازار سبز امروز
نوشته بعدیچند سهم برتر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

10 نظرها

نطر گذاشتن