بر بام بازار شنبه 05 بهمن ماه…

255
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 05 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 25Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص…

سلام خدمت دوستان بازاری؛

امیدواریم هفته ی پر نشانی را شروع کرده باشید.به هر طریقی بود نماگر را مثبت کردند و ما کاری به این حرفا نداریم چرا که قرار گذاشتیم با تعقل به جلو برویم.امروز حقوقی ها دست به کار شدند که امری دستوری و در جهت این بود که شاید یک مقام رسمی بخواهد امروز را در تلویزیون صحبت کند.در هر حال به هوش باشید تا به گوش چرا که شایعات همچنان داغ است و تحلیل پذیران اندک.بسنده کنید به بنیادی ها و آنهایی که حداقل سود دارند و مانند خیلی از سهام p بر e منفی نداشته باشند.امروز هم کلاغ ها گفتند بازار فردا جمع می شود.الله العلم…

*گروه خودرو و لیزینگ

گروه خودرو و دیگر هیچ….نوسان و هیجان در این گروه موج می زند.شاید وقتی گفته می شود در رسانه که سهام بنیادی انتخاب کنید مستقیما منظورشان همین باشد.در هر حال بنیادی های گروه را گفتیم (زامیاد و بهمن).این روزها برای خودرو ظاهرا اتفاقاتی در حال افتادن است.عده ای از برگشت سهم می گویند.اگر درست بود مقاومت 400 تومان را از یاد نبرید.برای سایر نماد ها نظیر وساپا شاید بتوان کمی امیدواری تزریق کرد.فقط دعا می کنیم سهامداران بی تحلیل هر چه زودتر از سهم های پتانسیل دار (نه خودرو) خارج شوند.

*گروه ساختمان

اگر بخواهیم برای ساختمان همچنان رشد را مجاز و حلال بدانیم.فکر می کنیم که ثشاهد و ثاباد احتمالا از پیشرو ها خواهند بود.ثاباد در موج 4 بوده و هنوز یک رالی دیگر در دل دارد.

*سیمانی ها  

امروز این گروه هم کم نذاشت.استارت خوبی در آنها مشاهد شد.سفارس و سغرب را هنوز از بهترین ها می دانیم.به نظرم بازی مثبت گروه هنوز تمام نشده…

*گروه بانک

این گروه شاید بتوان گفت که در صورتی که تحریم ها به معنای واقعی لغو شود بتوان یک رالی دیگر برایشان متصور بود.وتجارت با خبر افزایش سرمایه و برگزاری مجامع پردیس و پارسان….وپارس با خبر قدیمی معامله ی بلوکی….صادرات با افت نه چندان زیاد در این آشفته بازار و فروش نیروگاه…..وپاسار در حمایت تکنیکی و بانک ملت می توانند در راس و لیدر باشند.

*گروه پالایشگاه

اگر بخواهیم مروری بر هفته ی گذشته ی این ها داشته باشیم می توان گفت که گزارش شتران بد نبود و این امر باعث جلوگیری از ریزش بیشتر شده است.9 ماهه ی شتران حدود 80% پوشش داشت و گفته می شود می تواند تعدیل هم اعلام کند.اما شبریز که به عنوان یکی از بنیادی ترین

ها شناخته می شود با تحقق پوشش 64% بسیار بد عمل کرد و  صف فروش را به چشم دید.

در مجموع اوضاع گرفتار تارگت های زمانی شده و بهترین کار دید های بالاتر از کوتاه مدتی است.اگر در شبندر گزارش خوبی داشته باشیم می توان نسبت به خرید اعضا کمی جدی تر تصمیم گرفت.

ظاهرا شراز نیز 80% پوشش در راه خواهد داشت.

 این روزها هم که صحبت از نفت سپاهان به میان آمده مدیر عامل گفته فعلا عرضه نخواهیم کرد.سود هر سهم این شرکت 4901 ریال است.

*گروه پتروشیمی

نمی خواهم انرژی منفی تولید کنم.اما مثبت کردن به اجبار خیلی جالب نیست.نه تنها برای این گروه بلکه برای سایر سهام من جمله مپنا…اما در کل این گروه پتانسیل خاص خودش را دارد که می توان به ارزآوری و رقابتی بودن آن اشاره داشت.اما دولت است دیگر گاهی دلش می خواهد گروه های وزین را اذیت کند.شنیده  شده که دولت به شرطی 10 سنت خوراک گاز برای آنها تصویب می کند که پترو ها هر چه زودتر بدهی های خود را تسویه کنند.اگر اجرایی شود خیلی خوب است.امروز شفن هم گزارش داد و اعلام کرد که در 9 ماهه 100% پوشش داشته و پیش بینی را نیز 11% تعدیل مثبت داد.

پیشنهاد بررسی:

مخابرات

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

  1. با درود و سپاس خدمت جناب عباس زاده ی عزیز. ببخشید دو سوال داشتم: 1.به نظرتون در گروه خودرویی، وضعیت خساپا به لحاظ بنیادی و تکنیکال چگونه است؟ حجم معاملات این نماد چند روزی است که عجیب بالاست و در حتی در بدترین روزهای بازار هم این سهم ریزش خیلی زیادی نداشته. 2. به نظرتون وساخت در آینده به کدام راه خواهد رفت و آیا میتواند دو باره تا اهداف بالای 700 تومان رشد داشته باشد؟ این سهم را واقعا به طرز ناجوانمردانه ای زمین زدند… بهرحال ممنونم که پاسخ میدهید

نطر گذاشتن