بر بام بازار شنبه 06 مهر ماه…

240
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 06 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 28Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

امروز باید حال همه ی سرمایه گذاران بهتر از همیشه باشد.با اعلام تماس تلفنی پرزیدنت اوباما و روحانی پس از 34 سال فراق و دوری شوک مثبتی به اقتصاد خسته ی ایران وارد شد.همچنین اظهارات این رو سیاستمدار در راستای رفع زودتر مشکلات می تواند انگیزه ها را حسابی تقویت کند.این امر در ابتدا به ساکن پیامد هایی چون ریزش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت و درنهایت شکوفایی ناشی از رفع تحریم.نشست خبر ساز اشتون و ظریف و جان کری هم از چشم ها به دور نماند و حداقل از چهره هایی که بر روی صفحات روزنامه ها نقش بسته می توان امیدواری را آرام در دل پرورش داد.

دوستان بازار امروز اگرچه که باید فراتر از این حرفا می بود اما خودتان می دانید و بنده به دلایلی که سایت از ان معذور است تکرار نمی کنم.اما ترمز کشیدن شاخص در این گونه موارد که باید بالاتراز نرخ تورم باشد،خیلی منطقی نیست اما شاید سازمان می خواهد به هیجان را از سرمایه گذاران بگیرید که ای منطقی تر است.در کل از ابتدای سال تا زمان حال حدود 69% رشد را در شاخص داشتیم که به نظر بنده شاخص با توجه به امید واری ها باز هم جا دارد.

اما دو ساعت پیش از نگارش روحانی تدبیر و امید وارد ایران شد و پیشنهاد می کنم امشب پای حرفهای ایشون حتما بنشینید تا سیاست کلان اقتصاد را برای تصمیم گیری صحیح تر بهتر درک کنید.

ارزش معاملات    2836 میلیارد ریال

حجم معاملات    799  میلیون عدد

 

$$$            2980 (14:30)

شنیده های امروز:

گفته میشود سهم به زودی جهت تعدیل سود متوقف خواهد شد این در حالی است که با توجه به انعقاد قراردادهای جدید انتظار از سود آوری مداران در سال 93 افزایشی است و هدف سهم 300تا350 تومان برآورد می شود.

رانفور با فروش  رکیش  5 درصد به سودش افزوده خواهد شد از سوی دیگر گفته میشود با توجه به افزایش درآمد شرکت های زیر مجموعه تا پایان سال خدمات انفورماتیک توان تعدیل سود 350 تومانی را دارا میباشد.
بررسی روند قیمت سهم از رشد در بلندمدت به مرز 2500 تومان و حرکت فعلی تا1750-1800 تومان را ترسیم میکند.
روند رانفور روندی کند و برای نوسان گیرها توصیه نمی شود.

گفته میشود خریدهای غدیر در مپنا جدی تر شده است و این سهم با تعدیل سود از محل پارسان مواجه است بررسی رفتارمعاملاتی غدیرتا زمان برگزاری مجمع سالانه از رشد قیمت و گذراز 490 و حرکت به سمت هدف550 تا600 تومان را نشان می دهد.

کاهش تحریم ها ، کاهش نرخ ارز دو مولفه مهم این گروه ها به شمار میرود انتظار می رود امروز روز مناسبی برای گروه به شمار میرود.
حفاری شمال در محدوده 590-600 / مپنا نیز هدف 750 تومان و ایران ترانسفو نیز باید دید که توان گذر از 600 را خواهد داشت یا خیر
در 3نماد یاد شده حفاری نمادی با ریسک پایین تر و از روند حرکت مطمئن تری برخوردار است.

به نظرمیرسد بازار در شرایط فوق العاده مناسبی از بعد روانی قراردارد ،و امروز هیجان مثبتی را شاهد خواهیم بود.
نشست ظریف و جان کری و تماس تلفنی اوباما با روحانی نشانه های مثبتی از کاهش تنش ها ،افزایش تعاملات سیاسی و کاهش تحریم ها خبر میدهد.

دلار نیز با این اخبار با کاهش مواجه خواهد شد اما انتظار نداریم ریزش سنگینی رادر دلار شاهد باشیم.

  *خودرویی ها

گروه با توجه به اخبار آمده از سوی فضای آرامش بر انگیز سیاسی گویا خود را برای مراودات جدید آماده کرده و به استقبال آن رفته است.قبلا وضعیت ولساپا را با توجه به الگوی زیبای آن تشریح کردیم.خودرو انگار عزیمت به 300 را خواهد داشت.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

انتظارات تقویت شده ای برای تعدیلات وجود دارد.نگهداری این گروه توصیه می شود.

*گروه بانکـی ،

چه می شود اگر Swift  آزاد شود.امروز وضعیت پاسارگاد با توجه به پولبک دیدنی شده بود.حجم معاملات بانک ها به شدت بالا رفته و در کانون توجه هستند.

*در گروه موادغذایی

انتظار برای این گروه در خصوص تعدیلات بر قرار است.بازگشایی دو سهم لیدر مشخص کننده خواهد بود.برای غالبر شخصا ادامه ی روند را منوط به تعادل می دانم یا اینکه گزارش افزایش سرمایه بیاید. مهرام دوباره جان خواهد گرفت.

*در گروه کاشی و سرامیک

امروز دوباره مدیریت نوآوران صبا در کچینی فعال شد.فعالیت این حقوقی قابل پیگیری است.کاشی بهسرام نیز در حمایت قرار گرفته است.

*در گروه پتروشیمی

انتظارات برای تعدیل گروه بالا رفته است.در این گروه بر اساس نظر سنجی کارگزاران در 6 ماهه بهترین عملکرد را خواهد داشت.شاراک شایعه ی تعدیل سود دارد.پارسان فعلا در 1200 یک تاز شده است.خارک نیز به نظر توانایی رشد دارد.

*گروه پالایش

شنیده هایی در خصوص شبندر وجود دارد مبنی بر تعدیل بالای سود و رسیدن به محدوده ی 2000 تومان با پی بر ای 6 تومان.در نظر داشته باشید که سهم بین 1160 تا 1260 نوسان دارد.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازگشت هایی از این 3 سهم
نوشته بعدینماد تحت نظر ز…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

    • لطفا سوالات را در قسمت پاسخ به سوالات مطرح کنید.در این قسمت پاسخ گوی سوالات کاربران نیستیم.
      2400 تومان یک مقاومت دارد.اگر بالای ان برود تا 3000 تومان احتمال رشد دارد.یک مقاومت مهم هم در 2700 تومان دارد.اما اگر نتواند به بالا آن رشد کند احتمال افت به 2000 تومان در موج 4 الیوت وجود دارد.حد فاصل 2200-2400 تومان محدوده احتیاط سهم است.به نظرم بدون دلیل سهم را خرید کرده اید.صبر می کردید اگر بالای 2400 رفت یعنی محدوده احتیاط به بالا شکسته شد بعد اقدام به خرید می کردید

نطر گذاشتن