بر بام بازار شنبه 09 آذر ماه…

288
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 09 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 30Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز اول هفته و چه غوغایی در بورس به پا شده است.خب با توجه به اخباری که دیشب اخبار در خصوص تحریم گفت گویا بازار نپذیرفته است.البته این تحریم ها مربوط به دوران قبل از توافق است و می تواند در این دوره رفع شود.در بازار بسیار سخن از پرواز رویایی بسیاری از صنایع بر زبان سرمایه گذاران می چرخد.بازار فقط دست چند صنعت افتاده.بهتر از من می دانید که آینده از آن خودرو،پتروشیمی و بانک خواهد بود.

دز سیاست خارجه گویا اتفاق جدیدی در راه است.هز دو اتفاق بسیار مهم هستند.یکی از دیگری مهمتر.رئیس جمهور قصد مذاکرات مستقیم را با سران عرب دارد.البته این اعراب هستند که باید دست مذاکره با ما دراز کنند.شاید توافق کمی آنها را لرزانده است.در هر حال این سخنان برای حل مشکلات منطقه است.

اما اتفاق دیگر فوق العاده است.شاید فکرش هم عجیب باشد اما خدا را چه دیدید.هر چه باشد بازار تکانی عجیب می خورد.یا آنها می آیند یا ما می رویم.روحانی و اوباما را می گوییم…

شنیده شده:

شنیده ها حکایت از رشد قیمت سهام شرکتهای زیر مجموعه وسپه و افزایش خالص ارزش داراییهای هر سهم تا محدوده 440 تومان و قابلیت رشد قیمتی سهم تا محدوده 70 درصدی NAV.

افزایش جذب منابع و سپرده گذاریها در بانک حکمت ایرانیان، رشد بیش از 20 درصدی اعطای تسهیلات به مشتریان و قابلیت تعدیل مثبت بیش از 20 درصدی سود هر سهم در دو نوبت طی گزارشات 9 و 12 ماهه.

افزایش فروش خارجی و تسعیر منابع ارزی حاصل از صادرات محصولات در نماد کاما و امکان یافتن تعدیل مثبت 15 تا 17 درصدی سود هر سهم در گزارش 9 و یا 12 ماهه سالجاری.

شنیده شده شرکت در مجمع فوق العاده سکرد و بهره مندی از افزایش سرمایه 100 درصدی قریب الوقوع این شرکت در دستور کار بسیاری از فعالان حرفه ای بازار قرار دارد. با توجه به دوره 2 سال و 6 ماهه برگشت سرمایه و نرخ بازده داخلی مطلوب 35 درصدی، در طرح توسعه سکرد –حضور در مجمع فوق العاده میتواند بازدهی مطلوبی را نصیب سهامداران آن نماید.

شنیده شده بزودی ومعادن مجمع فوق العاده به منظور اعمال افزایش سرمایه 140 درصدی را برگزار خواهد کرد. با توجه به توجیه پذیر بودن شرکت در برنامه افزایش سرمایه 140 درصدی ومعادن( 100 درصد از محل مطالبات و 43 درصد از محل سود انباشته) و قابلیت بازدهی بیش از 25 درصدی سهم پس از افزایش سرمایه مزبور، شرکت در مجمع فرصت خوبی برای ورود و خرید در این سهم ارزنده گروه معدنی بشمار می رود.

گفته شده:

بترانس به طور رسمی از سر لیست تحریم های اتحادیه اروپا خارج شد و خبر مثبتی برای نماد و گروه می باشد لازم به توضیح یکی از شرکت های حائز اهمیت بترانس یعنی ایران ترانسفو ری در گزارش 6ماهه خود 1,248 ریال محقق نموده که در دوره مشابه سال گذشته 105 ریال پوشش داده بود این در حالی است که بترانس 100 درصد ری را دراختیار دارد و سود برآوردی این نماد را 342 ریال برآورد نموده که با فرض تقسیم حداقل 100تومان سود 93 ریال به سود بترانس افزوده خواهد شد
از سوی دیگر از محل کاهش بهای تمام شده  تعدیل دیگری تا15درصد در راه می باشد . گفتنی است بترانس  برنامه عرضه ترانسوری را دربرنامه داشت که تا به امروز عملیاتی نشده است .

با شرایط گفته شده سود 60 تومانی تا پایان سال 92 دور ازدسترس نخواهد بود .
بترانس با گذر از مقاومت 600 تومان( مقاومت 29 ماهه ) میتوان گفت نشانه های رشد خود را مجدد نمایان ساخت که هدف کوتاه مدت 700 و هدف میان مدت 950 تا1000 تومان را برای سهم در نظر میگیریم.

انتظار میرود سال 93 با افزایش حجم تولید و فروش و بازاریابی شرکت پس از رفع تحریم تحول در سودآوری بترانسی باشد که برنامه افزایش سرمایه آن به زودی اعلام خواهد شد.

به نظر می رسد بکام با تحولات مثبتی روبرو خواهد شد.
برخی تحولات مثبت از جمله انعقاد قراردادهای جدید و کاهش بهای تمام شده تولیدات نماد را به مرور مورد اقبال بیشتری قرار خواهد داد.بررسی بهای تمام شده شرکت نشان می دهد با کاهش هزینه ها و افت قیمت مس در بازار جهانی و داخلی این نماد توانایی افزایش حداقل 10 تومانی سود را از این محل خواهد داشت و تحول در سودآوری شرکت در سال 93 رخ می دهد.

حجم معاملات روز 4 شنبه نیز به عنوان یک سیگنال مثبت قلمداد می شود ،مقاومت قیمت سهم در 423تومان وجود دارد اما نکته حائز اهمیت تر سهم در حال گذراز مقاومت 9ساله خود می باشد به همین دلیل پیشنهاد میکنیم سهم را زیر نظر بگیرید انتظار داریم حجم معاملات سهم با افزایش همراه شود .
گذر از مقاومت یاد شده هدف بعدی را تا 520 در کوتاه مدت بالا خواهد کشید.

کنتورسازی این نماد از شرایط بنیادی فوق العاده مناسبی برخوردار و تحولات مثبیت در حال شکل گیری است.
دو طرح بردهای الکترونیک  که در هفته آتی راه اندازی و ظرفیت صادراتی شرکت را 5  برابر خواهد نمود و بهره برداری از خط تولید کنتور آب با ظرفیت  2 میلیون دستگاه که در یک ماه آتی راه اندازی میشود نشان از حرکت روبه جلو کنتور دارد.
این شرکت قصد واگذاری ملک های  اقدسیه و مجتمع اسکان تهران تهران را دارد که به زودی آگهی آن منتشر خواهد . آنچه که مسلم با کاشه تحریم ها شرایط به نفع کنتور رقم خواهد خورد . قراردادهای تاجیکستان و سوریه نیز به زودی شفاف سازی و اثرات سودآوری آن اعلام خواهد شد
این نماد در دو سال آتی پتانسیل سود 400 تومان را خواهد داشت.

با گذر از 1400 تومان اهداف بعدی 1700 و2000 تومان خواهد که در میانه را مقاومت 1500 رادر پیش دارد که انتظار میرود به راحتی از آن گذر کند.

گویا خراسان قصد دارد منازل مسکونی و زمین واقع در شهرک فرهنگیان بجنورد رابه فروش برساند که تحقق این مهم سود خراسان را با افزایش 130 ریالی به 2240 ریال ارتقا خواهد داد .
از نکات برحسته در نماد همزکان با افزایش نرخ اوره جهانی میتوان به افزایش قیمت در داخل نیز اشاره نمود بر همین اساس اوره صنعتی نیز با افزایش 9 درصدی و صف خرید خریداران در قیمت 8113 ریال تشکیل شد، خراسان با سبدی متنوع از محصولات از جمله ، اوره ،کریستال ملامین و آمونیاک از توان تعدیلی مناسبی برخوردار است به خصوص آنکه این نماد با محافظه کاری نرخ اوره رادر نیمه دوم سال 299 دلار برآورد نموده است.
اینشرکت توانایی تعدیل تا 260 تومان را دارا میباشد.
در صوری مقابل نرخ ارز برآورد شده در نیمه دوم سال 2500 تومان که خراسان را از کاهش بیشتر دلار مصون میدارد و نرخ خوراک گازی 85 تومانی و اثر گذاری کم آن بر سود به نحوی که با افزایش قیمت خوراک به 150 تا 350 تومان 12تا37 تومان (معادل17درصد در بدترین حالت) سود شرکت را کاهش خواهد داد.
خراسان را میتوان به عنوان یک گزینه با پتانسیل رشد قیمت تثبیت بالای 1000 تومان و کم ریسک زیر نظر داشت.

وآتی:اثر پذیری از نماد شیران سود سال مالی 93را با کاهش 55 درصدی 549 ریال و سود 92 را نیز با تعدیل منفی 7 درصدی 1212 ریال براورد نمود .
که این گزارش واتی و شیران از توجه بازار دور خواهد کرد.
واتی سیاست تقسیم سود شیران را 50 درصد براورد نموده.
این در حالی است که با فرض تقسیم 70 درصدی 38 تومان به سود 92 افزوده خواهد شد.
افزایش سرمایه 200 درصدی نیز تا زمان برگزاری مجمع تعیین تکلیف خواهد شد.
این در حالی است که ارزش خالص دارایی واتی بدون ارزش گذاری پرتفوی خارج بورس 985 تومان برآورد می شود.
که 70 درصد آن 790 تومان قیمت معقولی برای این نماد با توجه به پتانسیل های آتی اش می باشد.
واتی در حال حاضر با دو حمایت حائز اهمیت 620 و 520 تومان روبرو است که انتظار میرود در روز بازگشایی با حمایت سهامدار عمده مواجه شود.

شنیده شده است که بانک تجارت قصد دارد بلوک نیروگاه  فارس(1000 مگاواتی) را به قیمت 2000 میلیارد تومان به فروش برساند. بهای تمام شده این نیروگاه حدود 800 میلیارد تومان است که بابت رد دیون به بانک واگذار شده است. در صورت فروش این نیروگاه بانک تجارت می تواند 60 تومان سود به ازای هر سهم شناسایی نماید.

بدیهی است فروش نیروگاه 1000 مگاواتی به قیمت 2000 میلیارد تومان ، گوشه ای از ارزش های مپنا را روشن خواهد کرد، چرا که مپنا دارای 8 نیروگاه با ظرفیت بیش از 7000 مگاوات می باشد که بیانگر ارزش جایگزینی 14 هزار میلیارد تومانی نیروگاههای مپنا(1400 تومان به ازای هر سهم) می باشد. لازم به ذکر است درامد مپنا از محل نیروگاه تنها معادل 35% کل درآمد مپنا می باشد و چندین شرکت پرپتانسیل دیگری نیز دارد.

 پترول: این نماد که مجموعه ای از واحدهای شیمیایی در دست احداث از جمله لردگان،ممسنی،دهدشت ،کازرون و … را در اختیار دارد با رشد نمادهای زیر خود مواجه شده است  ،این در حالی است که عمده رشد قیمت سهم پترول به دلیل برنامه واگذاری بلوک 9.2 درصدی پتروشیمی جم عنوان میشود . این نماد با تحولاتی از جمله فروش بلوک جم ، افزایش سرمایه 100درصدی و آغاز به کار فاز اول پتروشیمی ایلام مواجه است ، پترول به طور مستقیم مالک 20.63%کرمانشا/ 3.45%  زاگرس / 9.20% پتروشیمی جم و 57.53% پتروشیمی ایلام میباشد از سوی دیگر پترول مالک 98درصدی مدبران اقتصاد میباشد که این شرکت مالک 29.8% پتروشیمی شیراز و 1% پتروشیمی کرمانشا است.
در این نماد دقت داشته باشید محدوده های فعلی به دلیل وجود مقاومت قیمتی پرعرضه می باشد در صورت گذر اهداف 360-380 اما برای خرید پرریسک و پتانسیل ها اتی رادر حال پیش خور کردن می باشد.

پتروشیمی ها:گفته میشود تا پایان سال بیش از 200 ملیون مترمکعب گاز بیش از برآورد به مدار تولید می رسدکه خبر مثبتی برای گروه می باشد.
گفته میشود پتروشیمی جم خوراک تولید  تا 100درصد ظرفیت تولید رادریافت نموده است.

توصیه های ویژه:

….. (کلیک کنید)

سهگمت

سدور

خگستر

بترانس

bashgah-banner
نوشته قبلیاتفاقات گذشته، تصمیمات آینده (8 آذر) …
نوشته بعدیاز این سیمانی…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

  1. سلام اقای عباس زاده در مورد غمهرام که بنده چند بار سوال پرسیدم ولی جوابی ندادید خواهشا در مورد این شتران من را راهنمایی کنید البته شما در گزارش قبلی خود اشاره به ارزنده بودن ان در قیمت 90 هزار تومان داشتید ولی امروز تا84 هزار هم امد به نظر شما شتران یا شبندر یا تاپیکو کدام مناسب است یا اصلا گروه نفتی مناسب سرمایه گذاری نیست ممنون از راهنمایی های شما

    • کوتاهی از طرف بنده بوده است.شتران همچنان ارزنده است اما توجه داشته باشید که در بحث انتخاب سهم به گروه آن نیز توجه کنید.مخصوصا پالایشی ها که گله ای حرکت می کنند.شتران را بسپارید به دید میان مدت تان.این را در نظر داشته باشید که امسال سال پالایشی ها بود و سال بعد دبگر نیست.یه شوک مثبت در این گروه به وجود خواهد امد که ریزش بعد از آن با داده های امروز می تواند از ریزش های کنونی بیشتر باشد.به طور کلی این گروه اشباع از خریدند.موفق باشید.

نطر گذاشتن