بر بام بازار شنبه 11 آذر…

251
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 11 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 1Rating:
 

سلام عزیزان

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با رشد ۴۰۲.۰۱ واحدی به مرز ۳۲,۷۴۱.۵۰ واحدی رسید و نمادهای از جمله نماد های موثر بر روند مثبت امروز بوده اند.،سومین روز معاملاتی هفته و آخرین آن را پشت سر گذاشت امروز حجم معاملات نیز خوب و بالا بود، فملی ، وغدیر، کچاد ، کگل ، شبندر، پارسان و فولاد از شاگر اول ها بودند که منجر به رشد 1.24 درصدی شاخص شدند،فلزات اساسی و معدنی ها و پتروشیمی ها پشتیبان شاخص هستند.

ارز کمی بالا رفته و اوباما هم کمی تهدید کرده،ما منتظر رویکرد منطقی در مورد مسائل هسته بوده و هستیم،امید است که سران مملکتی جان تازه ای به کشور ببخشند.

به گفته ی مسئولان بورس شاخص در مدار صعودی قرار دارد.

عدد شاخص 32,741.5 واحد

 

اما معاملات گروه های صنعت:

 

* خودرویی ها روز اول هفته را متعادل شروع کردند.وعده های زیادی مبنی بر حمایت و وضعیت قیمتی آنان وضع آنان را کمی بهتر کرده اما وعده دادن یک بحث است و اجرا کردن یک بحث دیگر.

در کل امروز به جز خساپا خزامیا و خمحرکه گروه رشد خوبی داشت،

در برخی نماد مانند خودرو و خاور و خفناور ختوقا خشرق خوساز معاملات در حداکثر را شاهدیم

 و در برخی نظیر خگستر صف 2.3 میلیونی.

دوستان آگاه باشند که مثبت های این گروه پشتوانه ی خاصی ندارد لذا مراقب معامله هایتان باشید.این روز ها به مدد شاخص تقریبا اوضاع کلی خوب است اما همیشه این طور نخواهد بود.

لیزینگی ها هم وضعیت شان معمولی است به جز ولیز که کم تحرک تر بود.

 

*گروه بانکی ،فعلا ارزیابی خاصی نداریم،وکار در حداکثر قیمتی صف سنگینی را حمل میکند.ونوین اوضاع خوبی ندارد و تجارت هم اصلا متقاضی ندارد.

 

*در  ساختمانیها  امروز بهتر از روز قبل بودند ثاباد ثامان و وساخت عملکرد بهتری نشان دادند ثنوسا صف فروش دارد ثتران و آس پ هم منفی. و این ها هم گویا همانند خودرو و سیمان و سرامیک و قندی ها در سردرگمی و منتظر افزایش نرخ با توجه به نهادهاشان هستند.گویا نهاده های ساختمانی رو به افزایش قیمت گذاشته در صورتی که محصول آنان تغییری نکرده است.

نمیدانیم آرزو کنیم نرخ ها بالا رود تا گروه خوب شود یا اینکه پایین آید تا قدرت خرید مسکن برگردد !؟

 

*در گروه سرمایه گذاری  هم از زیر مجموعه های چند رشته ای نظیر غدیر و صندوق امروز با مثبت های بالا به کار خود پایان دادند.وتوشه هم همینطور.اما ملت بوعلی و ونیکی از منفی های امروز.

آنقدر در مورد ونیکی بد گفتیم که انگار امروز بهش برخورد و تحرکاتی نشان داده است…

ونیکی مدت هاست که از رونق افتاده.

*اما به قندی ها میرسیم…

بر خلاف روز قبل این گروه همصدا شدند در جهت مثبت.خیلی ها معتقدند که این گروه بتای منفی دارد اما امروز بسته شدن در حداکثر قیمتی و صف های خرید بر خلاف آن بود.شاید نوسان مثبت ارز کمک حالشان شده یا شاید نوسانگیری دیگری در راه است.

 

در گروه موادغذایی  غچین راه دیروز را پیش گرفته اما غالبر را نیز با خود همراه کرده و هردو در منفی بسته شدند غاذر غپینو غشاذر از برترین های امروز.

 

* در گروه کاشی و سرامیک  کترام برای بار چندم است که صف خود را جابه جا کرده و از فروش به خرید تغییر می دهد.امروز در کساوه هم مانند روز قبل قیمت بالای مثبت را دیدیم .کچینی کسعدی و کهرام هم مثبت بودند.این گروه واقعا سر در گم هستند خیلی مراقب باشید که سرعت نوساناتشان بالاست.

*گروه سیمانی ها  مثل بالا حرف تازه ای نیست.سبهان سدور و سغرب بهتر از بقیه ظاهر شدند سشمال و سصوفی بدتر از همه.مساله ارز و وام و نهاده را را برای این گروه و گروه بالا جدی بگیرید.

 

*در گروه پتروشیمی  این گروه شده فعلا عروس بازار است و تعدیلات و گزارش ها در راهند و ارز در حال نوسان مانند تصمیمات سران و بورس کالا… اما این عروس هوو هم دارد که پایین تر هم اشاره خواهم کرد….

شدوص در راستای روز قبل منفی و صف فروش دارد.

از بقیه اعضا بخواهیم بگوییم نمی دانیم کدام را بگوییم همه همرنگ هم هستند.شگل شسم و شپاکسا از همراهی گروه امتناع کردند.

 

*و اما فلزات اساسی،ذوب هم مانند دیروزش جالب ظاهر نشد گویا بورس کالایی ها و معاملات بلوکی خیلی به سهم جان نداده و شاید هم قرار است جانش را بگیرند،فملی و فاسمین فسرب پس از استراحت کوچکی در چهارشنبه به گردونه ی مصبت بازگشتند،فولای  میدکو  در منفی کمی سر در گم هستند،فخوز نیز یک رالی قیمتی را در پیش گرفته معامله ی بلوکی آن در راه است و امروز هم مثبت بود،فخاس دوست داشتنی هم به استراحتش نزدیک است، فایرا بالاخره به مثبت خود در روز قبل پایبند نبود.فاسمین هم در صف خرید.

امروز برای زنگان معاملات 79027 تایی را داشتیم و 3 میلیون متقاضی در 261

این گروه همان هووی پتروشیمی ها هستند،رقابت جالبی در اثرگذاری در شاخص دارند.فعلا که برتری با فلزی ها بوده اما فعلا.

 

 *معدنی ها در این گروه با بازگشایی کنور همراه بودیم این طور که از حجم معاملات و قیمت پایانی دیدیم خیلی استقبال نشده است. تا فردا چه خواهد شد.کچاد کروی کگل و کاما در  مثبت کامل و بعضا صف خرید.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبندر در صدد جبران منفی های قبلی اش در 336 صف 1.5 میلیونی دارد و حجم معاملات بالا.

شبریز دهمین روز مثبت خود را با  7 میلیون متقاضی به رخ میکشد اما در 0.02% بسته شد،بوی تعادل به مشام میرسد.شنفت هم که منفی.

 

*در گروه برقی  به جز بترانس و بکام که در منفی کمی بسته شدند بقیه با رنگ سبز به کار خویش پایان دادند.وضعیت تکنیکی جاری بترانس را امروز در سایت خواهم گذاشت.

امروز قیمت مس در این گروه بی تاثیر نبود.

 

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  مپنا که در حد اکثر و 12 میلیون متقاضی انتظارش را میکشند.

رتکو با توجه به بازگشایی در لحظات آخر صف تشکیل داده اما مثبت نخورده است.

 

حفاری که دیروز در موردش نوشتیم و گفتیم مراقب اشباع از خرید باشید امروز یه چشمه از آن را دیدیم و در منفی 2.5 بسته شده.

در حمل و نقل هم به جز حتاید که نوسان منفی داشت بقیه اوضاعشان خوب بود.

فاراک  و فاذر  در حال تثبیت جایگاه در بالای مقاومت های خود هستند.

*گروه رایانه در این گروه زمزمه هایی مبنی بر قراردادهای مهم و سود آوری در آینده وجود دارد،

به جز رانفور و رتاپ بقیه منفی هستند. اما این منفی نشان از انتظار اخبار و توجه به آنان را دارد.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain,No Gain

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیپتروشیمی خارک !!
نوشته بعدیخرید و فروش ها امروز حقوقی ها – 11/9/91
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن