بر بام بازار شنبه 12 مرداد ماه…

314
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 12 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 3Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، دوره چهارساله ریاست جمهوری حجت‌الاسلام حسن روحانی تا ساعاتی دیگر و با برگزاری مراسم تنفیذ آغاز می‌شود. قرار است این مراسم ساعت ۱۷ امروز (شنبه ۱۲ مرداد ۹۲) در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شود و طی آن دولت یازدهم به صورت رسمی سکان اداره کشور را برای مدت چهار سال بر عهده بگیرد.

امروز وقتی شاهد بازار بودیم فکری ذهنمان را مشغول کرد که چرا ساعات اولیه بازار با انتهای آن فرق می کرد،دو دلیل برای منفی شدن امروز پیشنهاد میکنیم:

1-     اقدام به فروش در مثبت های کامل توسط نوسانگیرانی که هفته ی پیش اقدام به خرید کرده بودند.

2-     اقدام به جمع آوری نقدینگی برای خرید پتروشیمی جم که امروز خبر آمدنش کمرنگ تر هم شد.

3-     ترساندن عده ای برای فروش سهام خود با نیت جمع آوری در قیمت های پایین تر از حداکثری توسط گروه های خاص.

در مجموع توصیه به ورود یا خروج خاصی نداریم اما به شدت از معاملات هیجانی تان بکاهید چرا که این هفته آبستن اتفاقات جدیدی خواهد کند.

ارزش معاملات    3433 میلیارد ریال

حجم معاملات    931  میلیون عدد

 

$$$            3200

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

امروز،روزی خونین برای گروه بود.به جز خلنت و ولصنم که برترین بودند.ولصنم دید تکنیکی خوبی هم جدا از پرتفویش پیدا کرده است.

اعضا نیاز به استراحت دارند.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

نقل خبری:کمرنگ شدن برخی از ریسک های صنعت سیمانی از جمله آزادسازی نسبی قیمت گذاری با توجه به تفاهم نامه اخیر، دو برابر شدن دوره بازپرداخت تسهیلات ارزی اخذ شده از صندوق ذخیره ارزی، پیش بینی عدم افزایش حاملهای انرژی حداقل تا پایان سال۹۲ و امید به بهبود وضعیت اقتصادی کشور در سطح کلان و خرد می تواند اثرات مثبتی بر سودآوری صنعت سیمان داشته باشد.

این خبر خبر خوب و محرکی کافی برای عکس العمل گروه برای امروزش بود.در بین اعضا ستران و سشرق به لحاظ تکنیکی خوب هستند.(که قبلا عرض شد)

*گروه ساختمان

نسبت به افت سنگین شان ثاخت با دید نموداری اش استواری خوبی نشان داد.باید بدانیم جذایبت به سمت و سوی دیگری از بازار رخت کشیده است.حداقل این را می توان گفت فعلا جذابیتی ندارند.

*گروه قند و نبات

گروه قندی در حال تقویت معاملات خود هستند.در این بین قشهد و قلرست و قپیرا و قزوین اوضاع بهتری دارند.پیرانشهر در حمایت قرار گرفته و لرستان در مقاومت.

خبر از کم شدن کالاهای اساسی به گوش رسیده است.امروز گزارش قثابت حاکی از آن بود که شرکت توانسته بر اساس گزارش 6 ماهه به طور حسابرسی شده علاوه بر پوشش 74 درصدی،موفق به تعدیل 198 درصدی EPS خود شده و عایدی 93 را نیز با 91% رشد به بیش از 30 تومان برساند.

امروز بازگشایی قصفها را با بیش از 50% داشتیم.

*گروه بانکـی ،

گروه بابت تعدیلات یا حتی امید به تعدیلات همچنان پر تراکم و حجیم با درصد های بالا معامله می شوند.صف تقاضا بارها و بارها برای ملت و تجارت و انصار و … از بین رفت اما بالاخره موفق به عبور شدند.در خصوص انصار نموداری در سایت قرار دادم.

به جز بانک سرمایه باقی اعضا حالشان خوب است.

*در گروه موادغذایی

انگار این افزایش نرخ روغن در حال پیوستن به حقیقت است.امروز مارگارین در مثبت بالا معامله شد.زمزمه برای کمبود کالای اساسی محرک سهم شده است.سایر گروه با بازگشایی غایب شان جان گرفتند.

*در گروه پتروشیمی

شکربن در حمایت است.رسیدن به 470 تومان اولین گواه برای شک کردن یه سهم است.خروج را در 440 تومان به صلاح می دانیم.سینا اگر همینطور ادامه داشته باشد سیگنال خرید صادر می کند.با وجود ابهاماتی در خصوص نرخ خوراک،اوضاع پتروها و علی الخصوص فارس کماکان آشفته به نظر می رسد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

در پنجشنبه و جمعه مس بازگشت و خبر مفیدی برای فملی بود.در خصوص فاسمین اظهارت مثبت شنیده می شود.برترین های امروز فملی ذوب فخاس فاسمین فروس فنورد فسپا…(اکثرا از نماد های گوشه نشین)

مپنا نیز به سطوح مقاومتش نزدیک می شود و انتظار برای نوسانگیری و ورود های میان مدت ایجاد خواهد شد.

پیشنهاد بررسی:

وانصار

ثاخت

کنور

بکام

فلوله

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

11 نظرها

  1. سلام استاد
    در مورد سشرق و با خارج شدن نوسان گیرا امروز آینده ی کوتاه مدت سهمو چجوری میبینین …با تشکر….اگه میشه در مورد پسهند راهنماییم کنید در1100 خریدم نمیدونم چیکارش کنم.بنظرتون ب صرفه هست نیگهش دارم یا ازش خارج بشم.

نطر گذاشتن