بر بام بازار شنبه 13 مهر ماه…

235
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 13 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 6Rating:

 

احوال شاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

همانطور که انتظار داشتیم وضعیت بازار به طور نوسانی در حال حرکت است.دو سه روزی است که بازار به هر زور و ضربی که شده مثبت های خود را حفظ می کند.رشد های مستمر شاخص سبب شده که هر لحظه امکان استراحت های قیمتی تشدید شود.باید دید تا وضعیت چه می شود.

اوضاع سیاسی جهان هم فعلا آرام دنبال می گردد.اونس در محدوده ی 1310 دلار در حال جا به جایی است.آمریکا هم که تعطیل شده و انگار ایران برایشان خوش یومنی آورده است…!

توصیه داریم در خرید هایتان مخصوصا نماد های بزرگ احتیاط کنید تا با استراحت های قیمتی مواجه نشوید.

ارزش معاملات    2544 میلیارد ریال

حجم معاملات    553  میلیون عدد

 

$$$            3038 (14:30)

  *خودرویی ها

گروه خودرو فعلا با سردمداری خبهمن روبروست.گروه بهمن به سرپرستی سرمایه گذاری بهمن اخیرا وارد صنعت پتروشیمی و شیمیایی شده است که اوضاع خوبی را برایش احتمالا به ثمر خواهد نشاند.از منظر تکنیکی نیز سهم در حمایت است لذا امروز با اقبال مناسبی روبرو گشت.درآن طرف قضایا رسیدن ولساپا به محدوده ی 200 تومان روانی اوضاع را به کم نگذاشت و سهم تا منفی هم رسید.خگستر نیز این روز ها از آنجایی که در نقطه ی مناسبی از نمودار است مورد توجه قرار گرفته.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

استقبال از گزارش های اعضا با پیش مقدمه ی سیمان هرمزگان که پوشش 74% را در 9 ماهه داشته ، قوت گرفت.بالاتر از همه ی این ها شاخص گروه را که نگاهی می اندازیم متوجه می شویم که چرا اعضا یک پارچه و یک رنگند.

*گروه بانکـی ،

ونوین بابت افزایش سرمایه ای که دارد مورد توجه است.همچنان پیشنهاد داریم وارد بانکی می شوید احتیاط کنید.

*در گروه کاشی و سرامیک

کسرا فوق العاده عمل می کند.برای دنبال کنندگان بر بام بازار 2700 به بالا را خرید داده بودیم.در مجموع برای دارندگان این سهم و کچینی توصیه به نگهداری داریم.

شنیده های امروز:

به زودی این شبریز با خبر افزایش 100درصدی سرمایه مواجه میشود از سوی دیگر بحث پوشش مناسب سود نیز از نکات دیگری می باشد که مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کبافق در پله پنجم صعود قراردارد سهم در صورت گذر از 2400 هدف 3000 تومان را در پیش می گیرد .از لحاظ بنیادی بخشی از فروش شرکت از محل موجودی بوده که با پوشش فوق العاده ای همراه شده اما در 3ماهه دوم طبق بررسی های به عمل آمده شرایط مناسبی را سپری نموده دو سناریو سود 550و 700 تومان در این نماد براورد می شود.

ذوب بالغ بر6هفته ای میشود که در حال در جا زدن میباشد این سهم به زودی با خبر افزایش سرمای از محل تجدید ارزیابی شرایط مساعدی را خواهد یافت ،بحق افزایش 150 تا200 درصدی از دو محل تجدید ارزیابی و اورده نقدی می باشد .
روند قیمت سهم در محدوده 427 و 357 تومان میباشد مطمئنا گذز از 427 هدف بعدی سهم رادر ماه های آتی تا 500 تومان بالا خواهد کشید.
گزارش 6ماهه پوشش مناسب اما نباید انتظار تعدیل بالایی را داشته باشیم.

ونفت کمی ارام تر دنبال می شود اما برخی اعتقاد دارند اصلاح فعلی موقت و از محدوده 180 مجددا حرکت را اغاز میکتد ،پتانسیل کوتاه مدت سهم اعلام تعدیل سود از محل فروش زمینی در جاده مخصوص و فروش برخی شرکت های زیر مجموعه میباشد از سوی دیگر پروژه پایانه قشم و برخی پروژه های دیگر از جمله ساخت تاسیسات و مخازن نفتی آینده روشنی را برای این سهم با توجه به اسـتراژی کشور در زمینه توسعه ظرفیت تولید نفت میتوان برآورد نمود که انتظار از رشد بیش از پیش قیمت را نیز میتوان براورد کرد.

یکی از نکات مهم  دی  حجم املاک تحت تملک این بانک می باشد که با ارزش افزوده ای بالایی مواجه شده از سوی دیگر دی با فروش نیروگاه دماوند و فروش زمینی در مشهد اماده تعدیل می باشد شنیده ها از افزایش سرمایه 100درصدی نماد از محل تجدید ارزیابی خبر می دهد ،لازم به ذکر هفته ای که گذشت دی 9درصد افزایش قیمت داشت.

در این دو نماد جابجایی هایی در حال شکل گرفتن می باشد وبانک با ارزش خالصی در حدود 1000 تومان و وتوسم با ارزش 360 تومانی مورد توجه قرار دارند.

شاوان بحث های زیادی از پوشش سود و سود سال آینده مطرح است گفته می شود لاوان در آبان ماه معامله بلوکی در پیش دارد از سوی دیگر راه اندازی واحد تولید سوخت جت و گازوئیل یورو 4 ، بهره برداری از پروژه واحد آیزوماکس و افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از پتانسیل های این سهم می باشد که رشد قیمت سهم را توجیه می کند.

سرانجام مجوز افزایش سرمایه ونوین صادر شد و 21 مهر جهت تصمیم گیری به مجموع فوق العاده میرود این در حالی است که اقتصاد نوین با گذر از 370 تومان مجدد می تواند در مسیر هدف قیمت 450 تومانی قرار بگیرد.

پیروز باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیپیام مدیر سایت
نوشته بعدیشاخص بیمه ایی در حال نزدیک شدن به مرز مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن