بر بام بازار شنبه 14 اردیبهشت ماه…

203
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 14 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 4Rating:
اشاره:عزیزان سایت تحلیل ها بابت اختلال سایت تحلیل ها پس از معاملات که به دلیل تست سایت جدید صورت گرفته بود پوزش می خواهیم
 
 
 

احوال شـاخص

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

امیدوارم که روز خوبی را پشت سر گذاشته باشید.همچنان شاهد هیجان در بازاریم که خسته نباشیدی باید گفت به مصوبات و قوانین جدیدی که اکنون با داد بازار رسیده است.

در حوزه ی محصولات غذایی اعلام شده است که برای حمایت از مصرف کنندگان از همین امروز و فردا قیمت روغن های نباتی به میزان 10% کاهش خواهد یافت.خب کمب تعمق اگر 30% را با 10% کاهش بسنجیم یعنی همچنان 20% افزایش برقرار است.

از ان ور تر بازار اشاره ای داریم به همان خبر ضد و نقیضی که روز های پیش در خصوص سنگ آهنی ها عنوان کردیم اما اکنون این تعارض کمی به سمت مثبت تر شدن گرایش پیدا کرده است و این گروه را از ان حالت خماری درآورده است.

در بهارستان هم گویا قرار شده 38% حامل های انرژی را به سمت بالا حرکت دهند…

 

ارزش معاملات   2,127.066   میلیارد ریال

حجم معاملات     383.154     میلیون عدد

 

 $$$                 3545

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

  

* خودرویی ها،

چه گل و بلبلی شده است این گروه خودرویی که حالا حالا ها بدهکار است.خبری رسیده بود که انگار خودرو و سایپا هنوز اقدام جدی برای کاهش قیمت های خود نکرده اند.اما از این ها که بگذریم میرسیم به کف شاخص گروه که چند روز بود که به دنبال بهانه ای برای نوسانی شدن میگشت.در هر حال دوستان نگاه عمیق به این مثبت شدن نداشته باشند که این صنعت هنوز کار دارد.خاورختوقاسایپاخگستر از برترین نماد ها.

 

 

*گروه بانکـی ،

آری یا خیر اما اگر موافق باشید آماده شویم نگاهی هم به نمودار این گروه هم بیندازیم.هنوز مطمئن نیستیم که بانک مرکزی دستور افزتیش نرخ سود ها را اعلام کند.

دیسینانوین و کارآفرین از برترین ها. 

*در ساختمانیها،

در این گروه به جز وساخت و کرمان که از برترین های گروه بوده و هستند خبری نیست.البته ثتران جای خود را به ثاباد داده.

گروه خیلی وقت است که بدهکار مانده.حتی خبری که مبنی بر افزایش ظرفیت وام گیری به میان آمد نتوانست آنطور باید و شاید بدهی خود را باز پس دهد.

 

 

*در گروهسیمان،آهک و گچ

گروه بالاخره راضی شد که نفس بگیرد.سدورسغربسفارس و ساراب صف فروش را برای استراحت شان معرفی کردند.از آن طرف شاهد اقبال به سشرق و سهگمت هم هستیم.عنوان شده بود که قیمت گذاری این محصول گویا از دست دولت خارج شده.

 

* قندیها ،

انگار اعضا بدشان نیامد در پایان بازار از این مثبت غافل بمانند.قشیرقپیراقزوینقصفها از اعضایی هستند که اقبال بیشتری را طلبیدند.

منتظر اعلام یا تکذیب افزایش نرخ باید بمانیم.

 

*در گروه موادغذایی

با خبری که آمده نمی توان انتظار بدی از گروه داشت.برترین های گروه غاذرغالبرغمهرا و البته غپینو پس از بازگشایی هستند.   

 

*در گروه پتروشیمی

شدوص عزیزی که بررسی اش در اینجا گذاشته شد اکنون برای تعدیل متوقف است.پدر ترجیح داده که خستگی به در کند.وپترو هنوز از رو نرفته و مارون که از زیر مجموعه اش سود کلانی دریافت کرده خوشحال است.شمواد شپترو شسینا شفارا و شکلری که خبر های خوب در موردش می گویند به عرصه ی صف خرید بازگشتند.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

در گروه روی مواجه ایم با کنوری که در حال تثبیت 4100 و لمس 4500 است.انصافا این سهم مانند همگرویی هایش بی وفا نبود.کبافق را شاهدیم که یک قطره اش هم هدر نرفت و سایرینی که هنوز از صف خرید اشباع نمی شوند.

به سمت فلزات اساسی که برویم یکپارچکی در رنگ سبز دلمان را می برد.خدا کند که قیمت های جهانی + بورس کالا اذیت شان نکند.ذوب و میدکو هم که باید بالاتر روند چون باید بروند…

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

امروز الویت با شتران و شبهرن و شراز و ونفت بود که زحمت مثبت نگه داشتن صنعت را در هنگام استراحت گروه بر عهده بگیرند.دوستان خواهشا نپرسید از شپاس که داد همه رو دراورده اما نگهداری توصیه می شود!

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی ،

گروه تجهیزات هم با آن حجمی که امروز مپنا ایجاد کرد سر از پا نمی شناسند.در مورد دوستی که در خصوص فاذر سوال داشت مراقب باشد و از همان اصول پیروی کند. 

 

* گروه لاستیک و پلاستیک

پکرمان هم که خواب و خوراک را از سهامدارانش گرفته از افزایش نرخ لذت می برد و هنوز از این موج سواری اش پیاده نشده.پسهند ترجیح به استراحت داشت.

 

*گروه دارو

این گروه هم همچنان عزادار مانده که چرا یارانه نمی گیرد. 

 

همواره پیرامون بازار و به دور از حرف ها و حدیث ها یک یا چند سهم وجود دارند که به دلیل جدا ماندن از شایعات و تمرکز حواس عوامل بازار سود های خوبی را نصیب دارندگان کرده اند.از آنها غافل نمانید.

شما نظر خود را درج کنید…پکرمان

 

 

 

همواره پر سود باشید…

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیارزش ذاتی وصندوق (اینجا را مشاهده کنید)
نوشته بعدیحمایتی از قمرو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن