بر بام بازار شنبه 14 بهمن…

238
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 14 بهمن...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 2Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص

عرض ادب دارم دوستان و امیدوارم روز آغازین هفته را پر انرژی و شاداب آغاز کرده باشید و از مثبت بازار برای خروج به هنگام از سهم هایی که بدقلقی میکنند استفاده کرده باشید.

خب امروز تحت تاثیر اخباری هستیم که سهامداران را پاورچین پاورچین به سمت صنایعی کشانده و در نهایت به مثبت امروز شاخص انجامیده.این خبر ها را در یک کلام تجدید نظر در خصوص نرخ خوراک و رشد فلزات جهانی و البته در بورس کالا،شاید اثر خبر آزاد سازی قیمت خودرو و محدودیت هایی در خصوص ساخت و ساز و مستغلات و در نهایت وعده و وعید های روسای کشور مبنی بر کنترل بازار آزاد از لحاظ قیمتی برای نزدیکی به نوروز است.در خصوص شاخص هم در راستای نمودار قبلی که به دیده تان رسید، باید عرض کنم که شاخص تا الان نسبت به Fibo 38.2%  که حول و حوش 36600 میشود غیرت نشان داده و چهار باری به طور ناقص آن را لمس کرده.از آن طرف هم شاهد رسیدن Stoch به محدوده ی کف و ارائه ی اندک واگرایی مثبت از این نماگر هستیم.تنها نگرانی موجود در نمودار ملاقات با 37000 است.

در سیاست خارجی هم اشتون به مذاکرات امیدوار است.

و بالاخره این که فملی وغدیر ومعادن رمپنا فخاس فخوز کگل فولاد وبملت اخابر  از شاخص سازترین امروز بودند.

 

ارزش معاملات    888,933.93   B            حجم معاملات امروز   273.442 M              

عدد شاخص    36,801.40   واحد.                               $ (3900) $

 

 

برای $ یک پولبک به حوالی 3800 را شاهدیم.

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

 

* خودرویی ها،

شاخص گروه به یم حمایت نسبی رسیده.گروه خوشحال و سرحال از افزایش نرخ است.اما اینکه مابه التفاوت قیمت تجاری و آزاد باید به جیب دولت ریخته شود از انرژی شان میکاهد.

خگستر همچنان در منفی بالا. اما خچرخش رتبه ی اول را در منفی دارد.بعد از آن به خاذین و خکاوه اشاره دارم.

خفناور همچنان در رنج به سر میبرد.خبهمن خزامیا خپارس و ختوقا از برترین ها.

 

* لیزینگی ،

ولیز به عنوان سبز پیوسته ی گروه در پس از یک ماه خوش رنگی و در عین حال 7 تومان رشد قیمتی امروز منفی شد.هچنین ولغدر پس از منف های هفت روز اخیر به صف خرید اندکی رضایت داده.

 

*گروه بانکـی ،

در گروه تعادل رو به بالایی را شاهدیم.دیروز هم خبر رفع تحریم بانک ملت آمده و تحرکاتی در گروه ایجاد کرد.با این حال میبینید که چه میزان مثبت خورده.همانطور که در پاسخ به یکی از کاربران عزیز ذکر کردم سهم در حوالی 109 مقاومت داشت و تعلل کرد.

بانک دی فعلا عملکرد بهتری داشته اما 132 از بازدارندگان است.اگر خوشبینانه نگاه کنیم حوالی 155 و 180 اهداف خوبیند.

 

*در  ساختمانیها

اقبال خوبی را شاهدیم.عامل اول را در راستای چهارشنبه تکنیکی و در راستای دیروز مبتنی بر مصوبه ی جدید میدانیم.اکثر اعضا را در مثبت بالا توام با صف خرید شاهدیم.

کرمان ی که از برترین بوده امروز افول بالایی داشته.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید خسته کننده شده. وغدیر هم از یک حمایت نسبی برگشت.وسپه فعلا مثبت و بی حال.ونیکی هم به شدت ضعف تقاضا دارد.وساپا همچنان میتازد.وملت بازهم نتوانست مقاومت را در یابد. وتوکا هم دیگر خوش اقبال نبود.واتی پس از سه روز منفی سنگین صف خرید کئچکی تشکیل داده.وصندوق هم از تب و تاب روزهای پیشینش افتاده.

 

* قندی ها ،

یادی میکنیم از بتای این گروه و مقاومت هایی که اخیرا در مطالب پیشین گفته شده.

تنها خوش رنگ گروه همان تازه واردشان است با 400 هزار متقاضی در پیک.

 

*در گروه موادغذایی ،  

سایر اعضا را در تعادل منفی میبینیم.

غبشهر  از منفی در آمده و تعادل مثبتی به خود گرفته.

در این بین فقط غشاذر برتری خویش را حفظ کرده.

 

*در گروه کاشی و سرامیک ،

کساوه دوباره به منفی فرو رفت.ظاهرا کچینی از استرس کمتری برخوردار بوده.خروج نقدینگی از این گروه و سایر گروه های مشابه را شاهدیم.

*گروه سیمانی ها ،

سنیر همچنان پیش تازی دارد و در این میان ستران و سفارس را با خود همراه ساخته.ظاهرا گروه و سایر گروه های انرژی بر باید تحرک مثبتی نسبت به تعویق هدفمندی داشته باشند.

 

*در گروه پتروشیمی ،

گروه به هر زوری و ضربی که شده دوست دارد که از رقیبش یعنی فلزات عقب نماند.از یک طرف نرخ خوراک و از طرفی لغو آن.امیدوارم حادثه ی نرخ مالکانه ای که حواشی بهار و تابستان اتفاق افتاد،تکرار نشود.

بزرگانی نظیر پارسان و کرماشا شیراز و شپدیس و شخارک و شاراک(خجالت آور) شیران وپترو شپترو به درصد های مثبت نیز رسیدند.اما چه بگوییم از شاراک…

امروز شدوص و شمواد شپمچا در صدر جدولند.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،

خب کانی که از قیمت روی و سنگ آهن خوشحال به نظر میرسد امروز را بهتر آغاز کردند.کروی از دیروز رشد خود را شروع کرده بود.ومعادن هم به مدد حمایتش بالارو شده. فلزات اساسی هم به دلایل گوناگون که در نهایت به اقزایش قیمتی شان منجر گردیده خوش استقبالند.در این میان به فملی فاسمین فرآور(در حمایت) فسرب زنگان فپنتا … اشاره ای دارم.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  

در شراز با تقاضای سنگینی مواجه ایم.شبریز هم در نهایت با صف یک میلیونی کار خود را تمام کرد.اخیرا شاهد رشد قیمتی فرآورده های نفتی هستیم.

 

*در گروه برقـی

بترانس از حمایتش حمایت شد و به 200 نزدیک شده.بکاب و بشهاب با ضعف بالایی منفی خوردند.

مس بالای 8100$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

در مورد مپنا انتظار نوسان مثبت که در دو مطلب قبل داشتیم به جا بود.رتکو هم بالاخره پس از منفی های پیاپی سبز شد.

امروز توریل بازهم به کما رفت.


حفاری  هم با نوسان مثبت ناچیز نتوانست دیروزش را جبران کند. فاراک در حال نزدیک شدن به 240.فاذر با این که در مقاومت است اما واگرایی مثبت داده.

 

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیسهام مطرح خودرویی
نوشته بعدیذوب آهن و واگذاری پیش رو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

نطر گذاشتن