بر بام بازار شنبه 15 تیر ماه…

301
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 15 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 6Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

خب دوستان تبریک می گوییم به کسانی که در این بازار سبز حضور دارند.این هفته میزان حجم معاملات  و ارزش بازار نشان از ورود نقدینگی می دهد.شاخص به دلیل رشد شارپ انگار تحلیل نمی طلبد.تحرکات 1000 تایی انگار دست گرمی دماسنج بازار شده و البته بدش هم نمی آید در اخبار امشب هم از آن تعریف کنند.در مجموع در 56000 انتظار توقف داریم اما صحبت از 60000 تا به میان امده است.

ارزش معاملات    3880.803 میلیارد ریال

حجم معاملات     1.123    میلیارد عدد

 

$$$                3330

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در خصوص گروه خودرو شنیده شده است که بازیگران این صنعت در پی استارت یک رالی جدیدی برای این صنعت هستند و گویا ورود حجیمی به این گروه انجام خواهد شد.امروز گروه بسیار با اقبال بود علی الخصوص سایپا که صف سنگینی چیده شد.گروه بهمن و سرمایه گذاری ایران خودرو نیز از نماد های آماده ی حرکتند.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

گروه سیمان با گزارش هایی که جدید منتشر می کنند(گزارش های قبلی بدون افزایش نرخ نوشته شده بود) صف های خرید را حفظ میکنند.در خصوص سغرب و ستران (به خصوص دومی) اظهار نظر ها خوب است.در خصوص سشرق گفته می شود 20 میلیون یورو بدهی ارزی دارد.اکثر سیمانی ها مانند شاخص کل در اشباع ند.

*گروه ساختمان

گروه ساختمان هم دیگر از بازار جدا نیست و عقب نیوفتاده است.خبر خاصی متوجه ی این گروه نیست مگر افزایش سرمایه یا بالا رفتن درصد سود تقسیمی(DPS/EPS)  که سبب ساز رونق شان باشد.در کل از نظر تکنیکی اگر بخواهند بررسی شوند برخی ها اهداف خوبی دارند مانند ثتران که از طرف سایت معرفی شد. و البته ثاژند و ثمسکن و باغمیشه

*گروه قند و نبات

در پاسخ به عزیزی نوشتیم که مدیر عامل قشرین اقرار به افزایش نرخ در یکی از مصاحبه هایش در خصوص نرخ قند و شکر درب کارخانه کرده است.جدای این خبر گروه باید رشد نکرده ی خود را جبران کند.در خصوص قشرین مطلبی گذاشتم که ازآن مطلب 8% می گذرد…

قشهد در دامنه ی مقاومتی خود است.روزگاری از دامنه ی حمایتی می گفتیم و اکنون …

قند خراسان کف خوبی ساخته با مقاومت 530-ببینیم هکمتان از 410 به خوبی می گذرد یا خیر.نیشابور هم در 715 یک مزاحم دارد که خلاصی از آن چشم انداز روشنی را از دید تکنیکی فراهم می کند.

*گروه بانکـی ،

در گروه بانکی شنیده شده صادرات از این که ملت از تحریم جدا شده کمی حسادت کرده و قصد رهایی از تحریم را دارد.البته کمی استراحت برایش لازم است.ونوین اگر همینطور ادامه دهد روندی به عمر 400 روزه شکسته خواهد شد.پس زیر نظر داشته باشید.پست بانک فعلا کمی درگیر است.نقل قول:در حالی 55تومان محقق نموده که گویا برنامه تقسیم 52تومانی رادر دستور کار قرارداده از سوی دیگر گفته میشود مجوز افزایش سرمایه نیز دریافت شده ونوین در صورت گذر زا 350-360تومان هدف 450تومان را در پیش خواهد گرفت.

*در گروه موادغذایی

هفته ی پیش از غاذر و تراکم آن گفتیم.امروز این تراکم در حال شکسته شدن است و انتظار 500 و 550 را برایش داریم.دقت کنید این شرکت لبنی نیست.غپینو از دید تکنیکی پایش را فراتر از روند صعودی گذاشته و شیب تندتری گرفت است.از کارشناسی درخصوص ارزندگی پاک شنیدم….

*در گروه پتروشیمی

خبر هایی میشنویم تایید نشده که در انها به عدم بالا رفتن نرخ خوراک و تسهیل صادرات می گویند.التبه باز هم گزارش ها را نباید نادیده گرفت.مانند پتروشیمی فناوران که نسبت به اواسط خرداد بیش از 56 درصد تعدیل مثبت داد.در خصوص پارسان که عزیزی پرسیده بود دوباره می گویم که این پدر نگران فرزندانی است که اوره سازند و با کاهش قیمت یا صادرات مواجه هستند.اما امروز کسی نمی داند با صف 8 میلیونی ان چه کند.اما شپدیس:این سهم را به عنوان سهمی در کف خدمتتان معرفی میکنم تا در صورت رویت حرکتی خاص و بیدار شدن سهم آن را شکار کنیم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

تا زمانی که قیمت فلزات جهانی امید به بهبودی داشته باشند این گروه هم بهتر می شوند.اما بورس کالا را از قلم نباید انداخت.شخصا نظرم بر روی فملی مثبت بود.اما کبافق انگار سر و شانه ای در دل خود نهفته دارد که در صورت تحقق قصد 2900-3000 را خواهد کرد.کنور 1400 و حق تقدمش 1300 است.

*در خصوص پالایشگاهی ها

گروه پالایشی انتظار می کشند که سالارشان بیاید.این گروه انگار مستعد تعدیل هستند.به عنوان مثال مدیر مالی …ریز از تعدیل این سهم سخن گفت…

در پایان جا دارد از عزیزانی که پاسخ سوالاتشان به تعویق افتاده پوزش بطلبم.برای دیدن پاسخ سوالات به مطالب قبل سری بزنید.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیتوریل تا کجا صعودی ؟!!
نوشته بعدیحضور مقتدرانه بازار امروز
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن