بر بام بازار شنبه 16 آذر ماه…

261
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 16 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام بر دوستان بازاری؛

روز ابتدایی هفته را مثبت گذراندیم.این مثبت خیلی چنگی به دل نزد و دلیل آنهم ابهام برانگیز بودن وضعیت معاملات در گروه های پیشروی بازار بود. به طور خلاصه اگر بخواهم مثال بزنم می توان از گروه خودرو یاد کرد.در این گروه شدت تقاضا به طور هیجانی انجام گرفت و اما خود نماد خیلی جان دار متقاضی نداشت.دلیل انهم می گذاریم به پای بی کفایتی شرکت.البته ما نمی خواهیم به سهم حمله کنیم اما دوستان بدانند که خودرو را با بار روانی بخرند و با بار روانی خالی کنند.اما سهم های دیگر نظیر بهمن زامیاد خاور سایپا گستر پارس و … را می توان بهتر دانست.با این که خودرو لیدر شده است.

در گروه سیمانی اگر فردا و پس فردا هم این گونه معامله شوند می توان آینده ی درخشانی از آن ها دید.نکته ای را خدمتتان عرض خواهم کرد و آن هم این است که سیمان معمولا دو سوم حرکت خود را نیمه ی دوم سال انجام می دهد.لذا انتظار برای گزارش های 9 و 12 ماهه سبب ساز رشد انها شده و خواهد شد.البته نمی توان این مورد را از قلم انداخت که رئیس انجمشان بر روی افزایش نرخ شان هم تاکید دارد.

در گروه قند و نبات تنها بهانه ی خرید را نوسانگیری می دانم.اگر زمانی رسد که بازار قند را درک کند،قطعا بهترین ها خواهند بود.تنها جا مانده ی بازار همین کروه اند.مرودشت هگمتان و ….

گروه کاشی و سرامیک نیز فعلا بر روی حمایتند.انتظار دارم یک موج دیگر در راه باشد و دیگر تمام.کسرام ظاهرا در حمایت است.

گروه فولاد و معدنی دو گروهی هستند که در تضاد با یکدیگر در حال داد و ستد هستند.مبحث گران شدن نرخ سنگ آهن و بهره ی مالکانه به نفع معدنی و به ضرر فولادی هاست.امروز در گزارشی خواندم که مدیر ذوب اهن ضرورت این امر را رد کرد و اشاره داشته که در حال حاضر حاشیه ی سود فولادی ها پایین تر از معدنی هاست و لزومی ندارد که انها رشد کنند و …

در پتروشیمی ها نیز هر روز خبر های خوبی منتشر  می شود و فعلا رو به امید هستند.بنده در کوتاه مدت کمی ضعف می بینم.

در گروه پالایشی انتظار داریم با توجه به قرار گرفتن اعضا در کف و حمایت هاشان کمی تکان بخورند.

در گروه ساختمان هم پس از رشد های پیاپی هم اکنون فاز اصلاح تجربه می شود.

** شنیده شده **

شنیده با قراردادهای جدیدی که افرانت در حال اخذ آن است، فروش حاصل از ارائه خدمات شرکت با افزایش بیش از 30 درصدی در نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول سال مالی جاری روبرو بوده و همین امر قابلیت تعدیل مثبت بیش از 25 درصدی سود هر سهم را فراهم ساخته است.

شنیده شده بانک مرکزی با اعطای تسهیلات 1000 میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی به خودروسازان موافقت کرده است.

در عین حال گفته می شود که پارس خودرو با توجه به انتشار خبر آغاز همکاری با شرکت رنو فرانسه، میتواند در سال مالی 93 از زیان خارج شده و زودتر از سایر خودروسازان کشور به مرحله سودآوری رسد.این در حالیست که سایر خودروسازان با اشباع قیمتی مواجه بوده و در فاز اصلاح و استراحت قیمتی بسر می برند.

پیشنهاد می کنم سهم های زیر را مد نظر بگیرید:

غشان

کسرام

وپست

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینماد تحت نظر از گروه بر طرف دار
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن