بر بام بازار شنبه 16 شهریور ماه…

210
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 16 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

روز ابتدایی هفته و پذیرایی 654 واحدی اوضاع سیاسی جهان از شاخص ما.دوستان ما همچنان درگیر بازاری منفی و بدون تحلیل و منطق هستیم.واقعیت امر این است که هنوز نمی دانیم که مثلا وبانک که قبلا معادل 53% ارزش ذاتی اش معامله می شد چطور می شود با یک حرف اوباما به این قیمت ها برسد.در هر حال چاره ای نداریم جز این که بپذیریم ریسکی که به ما ربطی ندارد اکنون سایه بر سرمایه ها انداخته و هر روز با تهدیدی جدیدی ظاهر می شود.

طبق نظر سنجی هایی که از 40 کارگزار بورس به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که تنها گروهی که بالاترین over value یا مازاد ارزش را دارد،گروه خودروست.لذا اعضای این گروه به نظر می رسد با بازگشت بازار کمی آهسته تر حرکت کنند.

در گروه سیمان متاسفانه فعلا نرخ ها کاهش یافته و کمی از صادرات نیز فروکش کرده است.در این زمان ها شخصا یاد این نکته می افتم که زمانی این خبر کاملا برعکس بود و خبر های خوب موج می زد.امیدوارم بزرگان بازار قصد ماهیگیری از این آب گل آلود را از سر برون کنند.در هر حال نظر مثبت بر روی سشرق و سفارس و سغرب و ستران همچنان هست.

در گروه بانک خبر ها از بازگشت دادن دارایی هایی برخی بانک ها نظیر پست بانک از طرف دادگاه عمومی بریتانیا حکایت دارد.خبری که می تواند انفجاری را در این گروه بالاخص بعضی بانک ها نظیر پست بانک و صادرات ایجاد کند.

در گروه پتروشیمی شنیده شده این گروه یک گام به آزاد سازی صادرات محصولات نزدیک شده است.هنوز مشخص نیز کدام محصول اما به محض مشخص شدن به بررسی ان ها خواهیم پرداخت.

تنها به ارزندگی مارون و شاراک اعتقاد ها هنوز پابرجاست.

اما در گروه فلزات فروس به بهانه ی جا ماندن از همگروهی های خود و البته بالا آمدن نرخ فروسیلیسیم همچنان یکته تازی می کند.

و در نهایت این مهرام است که در این بازار مثبت دارد.خوبی این گونه بازار ها این است که در این منفی های بازار می توان فهمید رفتار برخی سهم ها با همگروهی هایشان چیست.نظرتان را به فخاس و فروس و وسدید و شسینا و شفارس جلب می کنم.

امروز مهم ترین های کدال عبارت بودند از:

قند قزوین در گزارش 3 ماهه ی خود به طور حسابرسی نشده توانسته 176 ریال عایدی را محقق کند که نسبت به EPS قبلی پوشش 78 درصدی و با EPS جدید پوشش 57 درصدی را نشان می دهد.

با این تفاسیر در این گزارش شاهد تعدیل 37 درصدی نیز هستیم لذا:

عایدی بر اساس پیش بینی 23 تیر ماه 225

عایدی بر اساس پیش بینی کنونی 310 ریال

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در گزارش خود مبنی بر پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 321 خرداد 93 مقدار EPS خود را با افت 18 درصدی به 550 ریال رسانده است.

این پیش بینی نسبت به 92  سود حاصل از سرمایه گذاری 26 درصد کاهش،سود عملیاتی 10 درصد کاهش و سود خالص را 18 درصد را نشان می دهد

صنایع شیمیایی ایران در گزارش 6 ماهه خود توانسته است  4019  ریال به طور حسابرسی شده محقق کند.

این مقدار با EPS قبلی 72% و با  EPS جدید 60% پوشش را نشان می دهد.

EPS قبلی: 5555

EPS جدید: 6867

در هر حال این فرقی به حال افراد ندارد و صف فروش همچنان افزوده می شود.شیران اکنون در حمایت است و با این خبر خوب اگر ریسک سیستماتیک را در نظر نگیریم با قطعیت تمام سیگنال خرید دارد.

شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران برای سال مالی جدید منتهی به 31 خرداد 93 با  24 درصد رشد نسبت به سال مالی قبل میزان عایدی خود را  480 ریال اعلام داشته است.

با عنایت به مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 04/02/1392 سرمایه شرکت از مبلغ 100000 میلیون ریال به 160000 میلیون ریال از محل سود انباشته افزایش یافته است.

با عنایت به افزایش سرمایه در بیشتر شرکتهای زیر مجموعه و الزام به بازنگری مجدد بودجه شرکتها، طبقه بندی سر فصل حسابها و پیش بینی EPS شرکت از 443 ریال به 480 ریال شده است.

علت تغییر در EPS و DPS شرکت سهامی گروه بهمن در جدول سرمایه گذاری در سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس به سبب لغو برگزاری جلسه مجمع عمومی مورخ 29/03/1392 آن شرکت و برگزاری مجدد جلسه مجمع در تاریخ 08/04/1392 بوده که در نتیجه طبق استاندارد حسابداری ، سبب شناسایی سود سهام آن شرکت در سال مالی منتهی به 31/03/1393 شرکت شده است.

سیمان سپاهان در گزارش خود با تعدیل منفی معادل 9 % روبرو شده است.مطابق با این گزارش عایدی منتهی به شهریور 92 از 235 به 212 ریال کاهش را نشان می دهد.

ضمن این مطلب گفتنیست شرکت در 9 ماهه تنها 35% را تحت پوشش قرار داده است.

کاهش درآمد حاصل از فروش  با توجه به شرایط جغرافیائی شرکت و رقابتی بودن بازار فروش سیمان در منطقه نرخهای فروش نسبت به پیش بینی کاهش داشته که باعث کاهش مبلغ فروش شده است .

افزایش هزینه مالی ناشی از اخذ تسهیلات جدید در ماههای اخیر می باشد .

افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاریها ناشی از افزایش سود سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان سپاهان می باشد .

کاهش مالیات ناشی از افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاری سیمان سپاهان و همچنین کاهش سود قبل از کسر مالیات می باشد.

شرکت عمران و توسعه شاهد در گزارش 9 ماهه ی خود به طور حسابرسی نشده,عایدی خود را تنها 10% تحت پوشش قرار داده است.لازم به ذکر است EPS این شرکت در  تاریخ 14 فروردین 331 ریال اعلام شده بود و در اطلاعیه ی اخیر این مقدار به 417 ریال ارتقا یافته است و تعدیل 25 درصدی را نشان می دهد.

ارزش معاملات    799 میلیارد ریال

حجم معاملات    161  میلیون عدد

 

$$$            3270 (13:30)

…امیدوارم بالای 300 تثبیت نشود…

bashgah-banner

3 نظرها

نطر گذاشتن