بر بام بازار شنبه 18 آبان ماه…

276
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 18 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 9Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز اول هفته و اتفاقات جدید.بعد از مذاکراتی که مثبت گفتنش مانند شیرینی گلو را می زند می بایست انتظار این بازار را داشته باشیم.بازاری کاملا اما نه تماما مثبت.امروز از ابتدا شاهد صفوف پر و پیمان در قسمت تقاضا بودیم.اما طبیعیست که این صف بارها و بارها فروریخته شود.

امروز معاملات گروهی ممنونع بود.یه بررسی جامع نشان میدهد که حذف این نوع معاملات اولا می تواند سلامت داد و ستد ها تقویت کند.و دوما اینکه روند بازار را حقیقی تر کند.چرا که بخش زیادی از هیجانات مربوط به خرید و فروش ها را از بین می برد.

امروز اکثر گروه ها مثبت بودند لذا اتفاق خاصی روی نداد.تصمیم گرفتیم که شرح وقایع را در روزهای منفی یا تعادلی بنویسیم و روزهایی این چنینی را تنها تماشا کنیم.

امروز شاید منفی شدن (نه منفی بودن) گروه پالایشی تعجب شما را هم برانگیخته باشد.اما چند دلیلی که بازار از ان حمایت کرده است به شرح زیر است:

پایین آمدن بهای نفت آمریکا تا 94.30 دلار در هر بشکه

مثبت بودن مذاکرات و احتمال پایین تر آمدن ارز

اشباع قیمتی و فشار فروش دستوری و عرضه های حقوقی

اما دوستان این وضعیت در گروه رایانه هم اتفاق افتاد.ار دلایل منفی بودن این گروه:

شکستی که به تازگی در شاخص گروه صنعت اتفاق افتاده است لذا نیاز به کمی تعلل داریم.(با توجه یه جنس صنعت)

این گروه در روز های پیشین از لیدر های بازار بود.اکنون بازار لیدری دیگر پیدا کرده است پس صنعت فعلا جذابیت ندارد دقت کنید فعلا(حقوقی در صنعت فعال است)

نیاز به اصلاح زمانی یا قیمتی داریم. در نماد های رکیش این اصلاح می تواند تا 1150 و در رتاپ در 770 تا 800 می تواند پایان پذیرد.

اما تحت نظر های امروز:

فملی

لسرما

میدکو

کهرام

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینماد تحت نظر و
نوشته بعدیگزارش های کدال امروز به زبان ساده
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

نطر گذاشتن