بر بام بازار شنبه 18 آذر…

252
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 18 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 8Rating:

 

سلام عزیزان


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد  377.88 واحدی  از مرز 33500 واحدی فاصله گرفته. فولاد فملی کچاد کگل فخوز شبریز ومعادن از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد 1.14 درصدی شاخص شدند. امروز اولین روز بود که از نزدیکترین مقاومت محتمل 33350 رد شدیم.اگر برود در مرحله ی اول دل به 34 و 35 خواهیم بست.

 

ارزش معاملات نیز به 1,655.889 B رسیده است.

عدد شاخص 33,659.90 واحد.

 

نرخ $ در محدوده ی 3000 تومان.

بازار در انتظار وقایع سیاسی با رویکرد مثبت نشسته است.

اوضاع آمریکا به دلیل افت بیکاری و اروپا به دلیل چشم انداز های مثبت فعلا تعادلی و رو به بالاست.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، شروع این هفته ی این گروه با وضعیت متعادلتری نسبت به روز های گذشته بود،هنوز دلیل قاطع برای صحبت برای این گروه وجود ندارد اما امروز نوسانات خوبی داشتند.در ضعیف ترین حالت شاید بتوان گفت که دلایل تکنیکی سبب ساز حرکت امروز بودند.

خودرو خساپا خکاوه خپارس خفناور خمحرکه که تقریبا آخر هفته ی پیش را نیز خوب تمام کرده بودند نیز امروز بهتر از سایرین ظاهر شدند.همگی در درصد های مثبت گروه را بالا بردند.از این میان خفناور خمحرکه رکورد دارند و دو سه روزیست که بهتر معامله میشوند.

خبهمن تغییر چندانی نداشت و خاور نیز بدترین عضو گروه بود.

 

لیزینگی ها ولصنم که دیروز رنگ باخته بود دوباره به رونق بازگشت(اخباری از شیران نیز در راه است)و ولغدر نیز پس از یک هفته با درصد های عالی همچنان پیشتاز است.

 

*گروه بانکی  امروز سمایه پس از چهار روز منفی در درصد بالای چهار بسته شد. وکار سومین روز خوب خود را با صف خرید به پایان برد. انصار نوین  ملت سینا و صادرات در منفی.امروز دی در همچنان کانون توجهات بود و در وضعیت خوبی به سر میبرد.

*در  ساختمانیها به ترتیب وتوس  آ س پ و ثباغ عملکرد بهتری نشان دادند.امروز ثتران باز منفی شد.ثامان جذاب به نظر نمیرسد اما احتمال بازگشتش وجود دارد. وساخت ثشاهد ثنوسا ثشرق متعادل رو به پایین.

همچنان گمانه هایی مبنی بر ثبات قیمتی و تمایل به افت در مسکن وجود دارد.

 

*در گروه سرمایه گذاری  ابتدا وسپه(بازگشایی)  وصندوق و وصنعت وتوکا در مثبت قابل توجه و سپس بهمن و پردیس از مثبت های امروز. وتوشه طاقت نیاورد که مثبت بماند و صف فروش.ملت منفی بالایی دارد. بقیه اعضا هم کم و بیش منفی بودند.

اخباری مثبتی از غدیر به گوش رسیده است.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

به جز قشهد که مثبت اندکی خورد، فعلا بقیه در حال سقوطند.قشرین قزوین قهکمت و قلرست از بدترین های امروز.

*در گروه موادغذایی  امروز غالبر ترجیح داد مانند دیروز عمل نکند و مثبت بالایی خورد.بعد از آن غپینو و غشهد از برترین ها.

غچین و غشصفها متقاضی ندارند.

 

* در گروه کاشی و سرامیک چه روز بدی برای این گروه.کساوه کسعدی کهرام دیگر در صدر نیستند.هنوز نشانه ی محکمی در گروه نمیبینیم.کترام کساوه کحافظ صف فروش شده اند.

*گروه سیمانی ها  دست کمی از کاشی ها ندارند.فقط سکرد سکارون سفار سنیر و سدشت مثبت خوردند اما بسیار ناچیز.

سقاین هم یه تحرکاتی نشان داده و صف خرید شده و هنوز مثبت است.

 

*در گروه پتروشیمی  امروز به شخصه انتظار داشتم که در مثبت شاخص از این گروه نیز یاد بشود اگرچه تحرکات بهتر بود اما گویا امروز هم در حال نفسگیری اند.فعلا بزرگان این صنعت کم رمق اند.اما در این بین پارسان شخارک زاگرس شیراز شمواد مارون شپترو شسینا و شپلی شفارا و شلعاب همچنان به جلو.قبلا به شسینا اشاره ای داشتم که پرتوان حرکت میکند.شمواد شپترو شلعاب امروز بهتر بودند.

اما شگل و شفارس(که دیروز از بهترین ها بود) و شدوص(همچنان صف فروش) عرصه را با رنگ قرمز پرنگ ترک کردند.

گفته شده بورس کالا قرار است در خصوص قیمت ها هوای اینها را داشته باشدحالا ببینیم چه خواهد شد.

دوستان عده ای از پارسان شپدیس و کرمانشا میگویند شما چطور…؟؟؟!!

امروز منبعی به تمدید معافیت چین هند مالزی کره سنگاپور آفریقا سریلانکا ترکیه تایوان به مدت 6 ماه دیگر اشاره کرده بود.

گویا روند صادرات متانول هم بهتر شده.

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی ها ابتدا کمنگنز (سومین روز در درصد کامل) و در رتبه های بعد کگل کچاد ومعادن و کروی(کروی درگیر معدن انگوران است) خوب ظاهر شدند بقیه ی کانی ها مثبت و متعادل به جز کبافق که که همراهی نمیکند. فسرب فایرا فسرب دومین روز است که جالب ظاهر نشدند، فرآور بهتر بود،ذوب فاسمین فملی فولاد امروز هم در درصد مثبت بسته شدند،انگار فولاد افت قیمت نداشته است لذا امروز صف داشت، فخاس نیز حال و روز خوبی ندارد اما منفی نیست.احتمالا درگیر بورس کالایی ها شده.

فولاد و برنامه هایی در دست اجرا دارد بازار را به دست گرفت.   

امروز برای زنگان معاملات 117 تایی را داشتیم  2 میلیون متقاضی در 332.9.

 

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  .شبندر در حال تعادل بود.

شبریز صف سنگینی دارد.امروز برای شبریز گره اعلام شد اما این گره در بیش از 97 درصد دامنه مثبت را پذیرا بود.

 

*در گروه برقی  بترانس و بالبر از وضعیت بهتری برخوردار بودند. قیمت مس همچنان صعودیست،از طرفی ایران ترانسفو طرح های توسعه ای در پیش دارد که گویا رشد نهاده هایش را پوشش داده این را نحوه ی معاملات میگوید.بشهاب  در منفی بالا بسته شد.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  توریل حتوکا امروز از برترین ها بودند.حتاید همچنان متعادل.حپترو منفی خورده است بر خلاف آنها حفارس بهتر معامله شد.

هم مپنا و هم رتکو امروز به زیبایی رنگ عوض کردند و در منفی بالا یسته شدند..توریل دومین روز هم صف خرید شده است.

 

حفاری گفته بودیم که حفاری در اشباع خرید است اما امروز منبعی در خصوص تحریم این شرکت نیز به کمک آمد تا سبب ساز افول گردند.اگر فردا باز نگردد تا 235 نیز افت خواهد داشت.

فاراک  امروز هم مثبت گذراند.

و  فاذر   نیز مانند حفاری عمل کرد اما در تایم روزانه اشباع دارد، حوالی 216 حامیان سهم هستند.

*در گروه لاستیک و پلاستیک وضعیت متعادل رو به بالاست.پاسا دارای صف خرید و پکرمان  نسبت به دیروز بهتر و پتایر نسبت به دیروز منفی و صف فروش.

اخابر از دیروز باند پایینش را شکسته و اوضاع خوبی ندارد.احتمالا حوالی 214 تحرکاتی از خود نشان دهد.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن