بر بام بازار شنبه 18 خرداد ماه…

329
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 18 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 8Rating:

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

امیدوارم به زودی با شرایط جدید سایت خودتان سازگاری لازم را حاصل کنید و به نحو احسن از آن بهره ببرید.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

برویم سراغ اخباری که امروز منتشر شده:

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، بر اساس گزارش تحلیلی خبرگزاری رویترز از منابع تجاری شرق آسیا، حجم واردات نفت خام چین از ایران طی دوره زمانی ژانویه تا آوریل سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.این در حالی است که این روزها آمریکا حرف و حدیث های جدید از تحریم های جدید می زند.لذا این امر می توانست از دلایل بروز نگرانی ها در بازار امروز باشد.فعلا هنوز مشخص نشده وضعیت تحریمی چه خواهد شد.

از آن طرف دولت هند تصمیم گرفته است تا تعرفه واردات طلا را از ۶ به ۸ درصد افزایش دهد تا با کاهش واردات طلا میزان کسری تجاری خود را کاهش دهد.بر اساس این گزارش، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که این اقدام دولت هند موجب کاهش واردات رسمی طلا خواهد شد ولی به قاچاق آن دامن خواهد زد.بر این اساس قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۹۹.۳۶ دلار رسیده است(اقتصاد آنلاین).

این خبر هم بد نبود: معاون وزیر نفت در بازدید از خبرگزاری ایسنا از همسنگ سازی تعرفه خوراک‌های گازی و مایع واحدهای پتروشیمی خبر داد.

عبدالحسین بیات در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که چند سالی است که به دلیل رجحانی که خوراک‌های گازی دارند، سرمایه گذاران به سمت خوراک‌های گازی می‌روند، گفت: تلاش می کنیم که نرخ خوراک‌های مایع کاهش یابد.

وی با بیان این‌که مقوله خوراک در پتروشیمی یک موضوع بسیار اساسی است گفت: هر گونه تصمیم گیری در مورد خوراک با بودن یا نبودن و حیات صنعت پتروشیمی ایران عجین است.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این‌که در پتروشیمی انواع خوراک‌ها در دو دسته خوراک‌های گازی و مایع مصرف می‌شود افزود: خوراک‌های مایع از قبیل نفتا، نفت سفید، میعانات گازی‌ که در عسلویه استحصال می‌شود، پلت فرمینگ و … هستند که قیمت گذاری آن‌ها براساس قانون به میزان 95درصد نرخ فوب خلیج فارس است. بیات یادآور شد: چند سالی است که به دلیل رجحانی که خوراک‌های گازی دارند سرمایه گذاران به سمت خوراک‌های گازی می روند اکنون خوراک بسیاری از طرح‌ها گازی است بنابراین باید در این زمینه تعادل بوجود آید.

اما در خصوص نمودار شاخص خدمتتان عرض کردم که تحلیل زمانی به چرخش شاخص اعتقاد داشت.کافیست به نمودار روز قبل مراجعه کنید و تاریخ را ببنید.

ارزش معاملات    1,102.217  میلیارد ریال

حجم معاملات      237.717    میلیون عدد

 

 $$$                 3600

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها،

در خصوص گروه خودرو شنیده شده که از طرف آلمان به سفارش آمریکا تحریم قطعاتی صورت گرفته که ممکن است حال گروه را بدتر کند.قبلا در خصوص این اعضا به کرات برایتان نوشتیم.سایپا که با این ضعفش شاید نتواند این مقاومت را رد کند.مراقب سایر سهام نیز باشید.معمولا جو نوسانی و تکنیکی شان اثبات شده است.

*گروه بانکـی ،

گروه ابتدای امر خوب ظاهر شد اما انگار نسیمی که از رنگ قرمز شاخص برخاسته بود دامن این گروه را گرفت.فعلا به جز سرمایه و سینا بقیه کم آوردند.امروز حواستمان را باید بیشتر به کارآفرین ملت و دی جمع کنیم…

*در ساختمانیها،

فعلا وضع گروه مناسب نیست.ثغرب همچنان سهامداران را ناراضی نگه داشته و از آن طرف سرمایه گذاری مسکن حمایت نمی کند.بله در این گروه  کسی نیست حمایت کند و یه تازی را به باقی گروه سرایت دهد.البته وقت خوبی برای صعود دارند البته اگر سایر یازار اجازه دهد.وساخت به مقاومتش برخورد اما برایش می توان 380 را انتظار داشت البته شاید برای یک ماه دیگر و بیشتر.فعلا درخشش با ثشاهد ثعمرا و ثاژن است.

*در گروه سیمان،آهک و گچ

این خبر گذشته بود:

اوضاع خوب این گروه کم بود امروز نیز از این خبر های خوب منتشر شده که انجمن صنفی با درنظر گرفتن شرایط اقتصادی (تورم کلی و بخش صنعت) اقدام به افزایش قیمت انواع سیمان از ۵/۱۴ تا ۲۱ درصد کرد که رضایتمندی صنعتگران سیمان و سهامداران و سرمایه‌گذاران را درپی داشت. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت سیمان، بخش کوچکی از فشارهای تورمی بر این صنعت جبران شده و سهامداران و سرمایه‌گذاران برای افزایش سهام یا سرمایه‌گذاری‌های جدید ترغیب کند.

این هم خبر امروز:

رییس اتاق بازرگانی خرمشهر از توقف صادرات سیمان به عراق از دهم تیرماه خبر داده است. عسگری مارانی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ملی ایران گفت: به نظر بنده سهامداران سیمانی بایستی طی سه سال آینده سهام خود را نگهداری کرده و برای بهبود هرچه بیشتر وضعیت صنعت، صبور باشند. چراکه طی این مدت استهلاک تجهیزات شرکت های سیمانی به صفر رسیده، هزینه وام ها و تسهیلات ارزی آنها به شدت کاهش می یابد و در نتیجه می توان در آینده آثار مثبت ناشی از این عوامل را بر سودآوری سیمانی ها شاهد بود.

گویا شرایط ضد و نقیض در گروه در حال ایجاد است.

انگار سایر اعضا که رشد چندانی نداشتند امروز خود نمایی کردند.اما برای بجنورد استراحت بهتر است.

* قندیها ،

اما گروه قندی،گروهی خسته از نزول و عدم فراهم آوری شرایط مناسب برای صعود.فعلا از آشفته بازار امروز استفاده کردند.قبلا چند سهم برتر را خدمتتان عرض کردم.از قنقش انتظار بازگشت می رود.

*در گروه موادغذایی

در خصوص کالبر گفتیم حمایت خوبی در 430 دارد.مهرام نیز با آن اطلاعیه حسابی غافلگیر کرده.فقط امیدواریم ساختگی نباشد.اعضا یکی در میان سبز و قرمزند.در غشان 463 را از عوامل مزاحم میبینیم.

*در گروه پتروشیمی

امروز خبر های بلوکی در فارس بود که باید در 1300 انجام می شد.سهم هنوز کمی به 1000 حساس است و بی جان عمل می کند.سایرین در جا میزنند.فعلا حرکتی شروع نشده.پارسان همچنان منفی احتمالا تا همین چند روز.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

گروه بی رمق شده.عرضه ها رفته رفته در بازار شدت گرفت و بی اعتمادی به فردا قرمز شدن سهام حتی کنور را در پی داشته است.در فلزات اساسی قدرت خریدار آن قدر پایین آمده تا حدی که قیمت به مقاومت های نسبی اش هم واکنش نشان می دهد.البته این هفته و زمان را نباید از قلم انداخت.

فجر و فنوال پایه ی مثبت روزهای سخت فلزات بودند و هستند.

*در خصوص پالایشگاهی ها

این گروه هم دست کمی از بقیه نداشت.نیاز به استراحت و خبر های بدون پشتوانه در خصوص تعدیلات منفی شتران سبب ساز افت امروز  فردا ها خواهد بود.

*در گروه دارویی

اصلاح دارو ها در پیش است…حمایت های دیروز را دوباره عنوان می کنم:

1-      عبیدی 390

2-      سینا 960-920-870

3-      کوثر 190-175

مپنا همچنان بر روی حمایت قرار دارد.برای چند روز آینده بازگشت قیمتی را محتمل میدانیم.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

23 نظرها

 1. کاربران عزیز و دوست داشتنی بخش بر بام بازار:متوجه مشکلاتتان هستیم و درصدد رفع آن بر آمدیم.بدانید که برآیند این تغییرات در جهت رفاه بیشتر حال شما است و خواهد بود.به سوالات شما نیز پاسخ خواهیم داد.همگی پیروز باشید.

 2. با سلام من اشتراک 3 ماهه دارم ولی الان میزنه کاربر عادی هستم این سایت را چه کار کردید قبلی خیلی بهتر بود الان هم که میگید بخش پاسخ به سوالات تا 3 روز دیگه را میافته مگه تو این بازار بی سر سامان میشه 3 روز صبر کرد واقعا جای سوال است

 3. سلام تبریک بابت سایت جدید اما اشکالاتی وارد است. فونت خیلی ریز و تار است موضوعات خیلی پراکنده و جایگاهشان نامشخص است. در قسمت حرفه ای تحلیل ها و پیشنهاد ها تاریخ نوشته وجود ندارد. بازهم متذکر میشوم که فونت نوشته ها خیلی ریز و تار است و نمیشه مطلبی را تا اخر خوند

 4. با سلام خدمت شما و همکارانتان
  تبریک از رونمایی سایت جدید . نوشته ها خیلی کم رنگ است و برای خواندن سخت است . در نمایشگاه با پر کردن برگه بمدت یکماه قرار شد که حساب کاربری شارژ شود که اینطور نشد . وقتی به قسمتی ورود می شود چطور می توان به صفحه اصلی باز گشت در بالای صفحه گزینه ای نمی بینم .
  با تشکر از شما

 5. با عرض سلام و خسته نباشید بنده عضو حرفه ای هستم و اشتراک 3ماهه دارم ولی در سایت جدیدتون نوع عضویتم عادی درج شده و نمیتونم از مطالب حرفه ای سایت استفاده کنم لطفا این موضوع رو بررسی و مشکل رو رفع کنید.با تشکر

 6. سلام خدا قوت سفارس و سپاها را دارم تو این بازار چه کار کنم توصیه به نگهداری فروش یا … خواهشا نظر کارشناسیتان را لطف کنید
  ضمنا قسمت پرسش و پاسخ را نتوانستم باز کنم
  من عضو حرفه ای هستم سایت جدید شما می زند عضو عادی هستید و نتوانستم این اشکال را نیز درست کنم چون بصورت آنلاین عضو سایت شده ام هیچ عددشماره فیش واریزی هم ندارم که تو سایت قرار دهم
  با تشکر

نطر گذاشتن