بر بام بازار شنبه 2 دی…

206
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 2 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 22Rating:

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با رشد خیره کننده ی 280.22 بر فراز 36000 قرار دارد. شفن(با بازگشایی) فملی فخوز شبندر فولاد وغدیر و شخارک از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد بالای 0.78درصدی شاخص شدند.نرخ دلار کمی بالا رفته.اگرچه چندین مقام پارلمانی آمریکا و اروپا به اوباما پیشنهاد مذاکره به جای تحریم را دادند اما دوباره اروپا و آمریکا از دور جدید تحریم سخن میگویند.

 

امروز ارزش معاملات در حدود 2,326.397 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص  36,040.50  واحد.

$ در محدوده ی 2950 تا 3200 در حال نوسان است.

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، دوستان خودرو ها همچنان به مدد شاخص و قیمت های پایین تحت تاثیر عوامل مثبت اند.جو عمومی را علی الحساب آرام (نه پایدار) میدانیم و این موقعیت را به کسانی که در روزهای گذشته خرید داشته اند تبریک میگوییم!

دوستان متوجه ی کم رنگ شدن آثار اخبار مثبته باشند و رونق یافتن وضعیت عملیاتی گروه را برای سهامداری (نه سفته بازی) مد نظر خود قرار دهند.

یکبار دیگه مروری کنم از اخبار سیستماتیک:

1-آزاد سازی قیمت

2-پر رنگ شدن حمایت ها

3- تامین مالی و تامین نقدینگی از طریق پیش فروش

 

خمحرکه چهار روزی است که رو پایین معامله میشود.خفناور هم دو روزیست مثبت است و این مثبت را بدون فروشنده یتقریبا سیر میکند لذا به ریسک آن افزوده.

امروز خبهمن سومین روز است که خوب معامله میشود و امروز هم صف اندکی تشکیل داده.خزامیا هم اوضاع پیداری ندارد.خکاوه هم که هفته ی پیش را با منفی گذاراند امروز تکانی خورد.ظاهرا خوساز عملکرد جالبی دارد و هشتمین روز مثبت را به پایان برده اما در نقدشوندگیش شک داریم.

خکار هم مثبت بالایی خورده.صف خرید سنگین خگستر متعادل شده و در مثبت اندکی بسته شد.مجموعا بهمن خکاوه خوساز و خکار بهترین عملکرد را در گروه داشتند.

* لیزینگی  ولساپا بعد از چندین روز معاملاتی منفی به گردونه ی مثبت بازگشته.ولغدر متعادل شده اما ولیز چنگی به دل نمیزند.

 

*گروه بانکی

حامیانی در ملت و دی وارد شدند اما با این حال اوضاع شان جالب نیست.شاید حقوقی کارش را بلد است…

دوستان احتمالات در خصوص افزایش نرخ ارز در خصوص بانک ها از یک نظر کمی نگران کننده به نظر می رسد.

گروه بانک شاید تنها تابعی شده است از تحرکات قیمتی و ورود نوسانگیران.

بانک گردشگری همچنان بهتر ظاهر شده و وتجارت با اینکه مثبت است اما قابل توجه نیست چون مجموع درصد های مثبت معاملاتی جالب نیستند.سمایه از دیروز تغییر موضع داده و مثبت بسته شد.وپست هم صف فروش دارد.

دی و ونوین هم از بدترین های گروهند.

بقیه اعضا تحرک قابل توجه ای ندارند.

 

*در  ساختمانیها بخش قابل توجهی از گروه از بازار خداحافظی کردند.همچنان روند محکمی نمیبینیم سردرگمی مشهود است.شاید تعدیلات کمی مولد گروه باشد.امروز ثشاهد ثنوسا کرمان و شاید وساخت منفی ساز گروه بودند.امروز ثشرق عملکرد بهتری داشت.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای وبانک و وصندوق با صف خرید قابل توجه ای در صدر بودند. وغدیر هم به مدد  برو بچه هایش همچنان به سمت بالا در حرکت است.غدیر در نقطه ی مقاوتیست و واگرایی در تایم پایین متعادلش کرده.در صورت عبور ملاقاتی با 480 و بالاتر را متصورم.

 وصنعت مثبت بالایی خورده.وسپه متعادل و مثبت.ونیکی در دامنه 148 تا 153 واقعا گیر افتاده و خسته کننده شده، مثبت و پردیس هم چنان فروشنده ندارد.وبوعلی متعادل و مثبت وملت منفی و در نهایت وصنا هم متعادل و منفی.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

گروه همچنان در حال تعادل است.

قپیرا فعلا در صدر و دوباره به مثبت خوبی بازگشته و برترین عضو شده،قپیرا بالای 1400 ابتدا 1480 و در آینده اگر به همین منوال معامله شود حوالی 1600 و 1800 را ملاقات خواهد کرد،اما همواره مراقب نوسانات عجیب گروه باشید.

قثابت برخلاف روز پیش منفی خورده.قلرست به مدار مثبت بازگشته و در اعداد بالا بسته شد.

اعضای برتر دیگر قنیشا قشکر قثابت بودند.

امروز قزوین قشرین و قثابت از منفی های گروهند.

 

*در گروه موادغذایی امروز این گروه عملکرد قابل توجه و اقبال سهامداران را متوجه بودند. امروز غمارگ غپینو غبشهر وبهشهر غاذر غبهنوش غچین عملکردی عالی را داشتند.امروز غشاذر خوب نبود و غالبر منفی کاملی را تجربه کرد.

افت قیمتی اکثر اعضا سبب استقبال از این گروه شده.

 *در گروه کاشی و سرامیک وضعیت خاصی را برایشان متصور نیستم تا وقتی که به ریسک تجاری شان خاتمه دهند.این سخن شامل خودرو و ساختمان و مواد غذایی و سیمان نیز هست.

کچینی دو روز است که نسبتا رونق یافته اما کترام نتوانست به مثبت خویش پایبند بماند.

عموما اعضا عملکرد رو پایینی داشتند.

*گروه سیمانی ها  تعریفی ندارند.همچنان مواجه با مسائل و مشکلاتی که در هفته های پیش ذکر شد.فعلا جز دلایل تکنیکی دلیل محکمی ندارند و منتظر تحول و حمایتند.

امروز سغرب و سخزر که دیروز بهتر بودند،به منفی معامله شدند.در این گروه سخزر فعلا وضعیت پایدارتری داشته.سخاش و سنیر قابل توجه و سدور هم بدترین عضو امروز.

افزایش نرخ مازوت از آخرین خبر مربوط به نهاده ی این صنعت می باشد.

 

*در گروه پتروشیمی امروز اکثر اعضا به میدان آمدند، شدوص سومین روز با درصد بالا را تمام کرد.شیراز در حداکثر صف خوبی دارد .شمواد همچنان درگیر و صف فروش را تجربه میکند،نماد های پارسان (احتمال تعدیل و افزایش سرمایه) شاراک شپدیس کرماشا(احتمال تعدیل و اکنون صف خرید) شخارک(بدون فروشنده و درصد کامل) زاگرس( بدون فروشنده و درصد کامل) ماورن (شکست خط بالایی چنگال) شفن (بازگشایی در حدود 40 درصد رشد) شکلر شیران(عملکرد مطلوب) در خور توجه و بعضا با صف های خرید بسته شدند.

تنها وپترو است که با انتشار گزارش اخیر نگرانی بابت آن وجود دارد.

تقاضا برای محصولات پتروشیمی رو افزایش است.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها همانطور که گفته شد مجاز به استراحتند.کنور کگل (افزایش قیمت در بورس) کروی در درصد های مثبت و به تعادل رسیدند،کبافق منفی ظاهر شد. کمنگنز هم اذیت میکند لذا منفی بالا خورده.فباهنر همچنان مثبت.فخوز در مثبت بالا به علاوه صف. فولاد هم فعلا متعادل شده (پیش تر به مقاومت 480 اشاره داشتم)،فسرب هم مثبت خوبی خورده، فولاژ همچنان صف سنگینی دارد.فنوال دیگر منفی نیست.

امروز فملی زنگان فولاد فولای وتوکا عملکرد مناسبی نداشتند.لازم به ذکر است که فلزات جهانی هم متعادلتر شده اند و رو به اصلاح هستند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  اگرچه شبندر دیگر منفی نیست و صف سنگینی تشکیل داده.شبریز بالاخره متعادل شد اما با مثبت به کار خود پایان داده.شبهرن هم در حداکثر از تقاضای خوبی برخوردار است.

 

*در گروه برقی امروز بترانس اگرچه صف خرید ندارد اما مثبت است. بسوئیچ که دیروز قابل توجه بود امروز منفی خورد.بشهاب خریدار ندارد.

بالبر همچنان در صدر و بکاب هم مثبت خوبی دارد.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  مپنا دوباره دچار صف سنگینی شده اما رتکو همچنان بد قلقی میکند.

حتاید حپترو توریل هم بدترین عملکرد را داشتند.بقیه متعادل و مثبت.

 

حفاری  دوباره مثبت اگر ادامه دار باشد به 320 هم فکر خواهیم کرد.اما فاراک  نرم و پیوسته به سمت بالا در حرکت است.فلامی مثبت شده.فاذر هم در صورت ادامه 240 را در سر دارد و اگر تثبیت شود هم برای 270 آماده خواهد شد.

 

امروز اخابر در مثبت کامل معامله شد.اگر ادامه یابد 240 و 250 نزدیکترین مقاومتند.البته اگر بخواهد با این حجم ادامه یابد خیر.

 

 

 

پر سود باشید

 

 

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن