بر بام بازار شنبه 20 مهر ماه…

239
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 20 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 12Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز ابتدایی بازار سرمایه را دوباره با جهش های بالایی شروع کردیم.این جهش که برآیند همکاری فولاد،تاپیکو،کچاد،پارسان،شبندر،وغدیر و فارس بود منجر به رشد 1242 واحدی شد.

این روز ها ترس از شاخص بالا رفته و انتظار ها با توجه به عادی شدن 1000 تایی های شاخص در حال کاهش یافتن است.این گونه که عنوان می شود شاید باید منتظر رنگ های منفی شاخص هم باشیم.اما هنوز یک نکته باقیست و ان هم گزارش های شش ماهه می باشد که می توان شاخص را همچنان تازه و سرحال نگه دارد.

این روزها مطمئنا بازار درگیر دو عامل خواهد بود.اول مذاکراتی که هفته ی بعد انجام خواهد پذیرفت و دوما عرضه ی اولیه ی پالایش نفت کرمانشاه که خوشبختانه به تعویق افتاد و بازار دوباره مسیر رشد را پیمود.

ارزش معاملات    6432 میلیارد ریال

حجم معاملات    1228  میلیون عدد

 

$$$            3030 (14:30)

دوستان حرف و حدیث ها برای پالایش گاهی ها بسیار زیاد شده است.ابن نکته را به خاطر داشته باشید که در بین اعضای این گروه تنها شپنا و شاوان و شتران برای ما به التفاوت نرخ مبادلاتی و نرخ مرجع،ذخیره در نظر گرفته اند.باقی اعضا پتانسیل تعدیل منفی را دارا هستند.اما امروز با نامه ای که از طرف شبندر برای سازمان ارسال شد شاهد بودیم که شبندر به صف خرید هم رسید.متن این نامه به این صورت بود که شبندری ها نامه ی پخش و پالایش را قبول نداشتند و آن را عودت دادند.

مطلبی در خور توجه است و آن هم این است که اگر این مصوبه اجرایی شود دو عضو بر خلاف دیگران تعدیل مثبت هم خواهند داشت.دوستان حدس بزنند …

 شنیده ها:

بعید نیست با چرخش بازار از پالایشگاهی به گروه های دیگری چون خودرو بانک و … و از جمله نمادی چون مپنا پناه ببرند.
مپنا در صورت گذر از640 تومان با افزایش بیش از 50 میلیونی سیگنال جدی خرید را صادر می کند.

شپاس بزرگ‌ترین شرکت تولید قیر خاورمیانه با توجه به پوشش 3ماهه 24درصد از4901 ریال درمحدوده  2400 انباشتگی قیمت دارد انتظار داریم با توجه به میزان صادرات محصول قیر با رشد درآمد مناسبی در گزارش 6ماهه و تعدیل سود مواجه شود که با یک تحرک یا گزارش مثبت حداقل تا2650-2750 افزایش خواهد یافت.

البته از نوع سهامداری تاپیکو که با هر افزایش قیمت اقدام به افزایش عرضه میکند نباید غافل شد.

غبشهر و غمارگ گزارش 9ماهه بسیار مثبت را ارائه دادند و کماکان در مدار توجه باقی خواهند ماند .
غبشهر سود خود را با 26 درصد تعدیل به 903 و غمارک با تعدیل 15درصدی که انتظار داریم در زمان بازگشایی با افزایش تقاضای خریداران مواجه شود 190 تومان اعلام نمود.
این در حالی است که غمارگ 78 و غبشهر 85درصد در دوره 9ماهه پوشش دادند.
غمارگ هدف قیمتی 1250 تومان رادارد که به شدت تحت تاثیر غبهشر می باشد.نکته ی حائز اهمیت در گزارش غبشهر افزایش سرمایه 210% از محل انباشته است که پتانسیل ان را بیش از پیش بالا برده و توانایی تعدیل را با توجه به همون پوشش 9 ماهه مجددا تقویت خواهد کرد.

اخبار مثبتی از این رانفور شنیده می شود افزایش سود از محل شرکت های زیر مجموعه با توجه به قراردادهای منعقد شده در نیمه دوم سال و جدی شدن افزایش سرمایه تا200درصد شرایط سهم را دگرگون خواهد ساخت.

این سهم در گروه انفورماتیک به سهامداران میان مدت و بلندمدتی که قصد حضور در گروه رایانه دارند را به توصیه می شود.
بررسی تایم هفتگی از رشد انتظاری بالا در این سهم حکایت دارد. فشردگی انرژی خریداران اهدف بیش از 2000تومان را میتوان برای نماد متصور شد البته نه با دید کوتاه مدت
محدوده حمایت 1400-1450

در این مداران بحث انعقاد چندین قرارداد حائز اهمیت در نیمه دوم سال مطرح است که تحقق آن سهم را مجدد با افزایش قیمت مواجه خواهد ساخت
بررسی روند قیمتی از تشکیل احتمالی الگوی سرو شانه خبر میدهد که در صورت گذر سهم از 260 تومان سیگنال ورود با حداقل هدف قیمتی 320 صادر می شود.

شانا_ گروه پالایش و پخش: تولید روزانه ٢٠ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه اصفهان، این مرکز پالایشی را به قطب مهم تولید این کالای استراتژیک در کشور تبدیل خواهد کرد.

مجری طرح بهبود فرآینده و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان در گفت و گو با خبرنگار شانا، اعلام کرد: این پالایشگاه که هم اکنون ٢٣ درصد کل فرآورده های نفتی کشور را تامین می کند، نقش مهم و کلیدی در صنایع پالایشگاهی دارد.

وی سود آوری خالص حاصل از اجرای طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان را  ٧٠٠ میلیون یورو در سال اعلام و اظهار کرد: بیشترین سود مورد انتظار در صنایع پالایشگاهی سه تا پنج دلار به ازای هر بشکه نفت خام است؛ در حالی که این سود دهی در پالایشگاه اصفهان به ازای پالایش هر بشکه خام، هشت دلار خواهد بود.

صالحی نژاد با بیان این که طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان در دو فاز اجرا خواهد شد، تصریح کرد: عملیات اجرایی فاز نخست این طرح که در ضلع جنوبی پالایشگاه کنونی خواهد بود،به زودی آغاز و با اجرای کامل آن (در فاز دوم) ظرفیت تولید بنزین ٩ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این که با اجرای این طرح پالایشگاه نفت اصفهان قادر به تامین یک سوم بنزین کشور خواهد بود، تصریح کرد: اجرای طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی زمینه تولید بنزین سوپر و قطع واردات آن به کشور را به منظور اکتان افزایی فراهم خواهد کرد.

گفته می شود کاما جهت تعدیل به زودی متوقف می شود.

توریل طی شفاف سازی اعلام نمود که از محل خرید 97درصد شرکت آسیا سیر ارس 15درصد تعدیل سود خواهد داشت
توکاریل با گذر از کانال17ماهه فاز جدیدی را تا600تومان اغاز نموده است.

دوستی از کبافق پرسیده بود کمی بیشتر توضیح خواهد داد.

پاسخ دوستی به نام  : kh 1190معادن بافق هم اکنون با پی بر ای حدود 7 و سود 3629 قیمت تعادلی 2540 را دارد که مناسب ارزیابی می گردد.طبق بررسی های به عمل آمده و البته سایت های همسایه گویا تعدیل 40 الی 48 درصدی در انتظار گزارش 6 ماهه ی نماد است.دلیل این امر هم پوشش 37% در گزارش سه ماهه می باشد که این پتانسیل را تقویت می کند.ما بنا می گذاریم این تعدیل حداقل 25 و حداکثر 40 درصد باشد.با این تفاسیر سود اعلامی بین 4536 و 5080 ریال خواهد بود که با همان P/E هفت قیمت تعادلی بین 3175 و 3556 تومان می باشد.قیمت کنونی 2500 است که بازدهی 27 تا 42 درصد را ایجاد خواهد کرد.

نمودار کبافق نیز به شرح زیر است:

سر و شانه ای در حال شکل گیری است که هدف کوتاه مدت آن کادر مستطیل سبز رنگ خواهد بود.

232334

…پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتبریک سود 33 درصدی بترانس
نوشته بعدیاتفاقات امروز ، تصمیمات فردا …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

    • دوست عزیز بنده هنوز استاد نشدم.رتاپ هم به نظر می رسد همین حوالی حمایت شود.کلا گروه رایانه مدیون ترین گروه به بازارند.در متن مطلب در خصوص سایر اعضا هم نوشتیم.روی گروه رایانه سعی کنید فعلا با نمودار پیش بروید و دید بلند مدت نداشته باشید دلیل آن هم این خواهد بود که بازار هنوز متوجه گروه نشده و جذابیت در دستان سایر صنایع است.در مورد وبشهر هم فردا خواهم نگاشت.یادآوری کنید.موفق باشید و سرافراز.

نطر گذاشتن