بر بام بازار شنبه 21 اردیبهشت ماه…

177
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 21 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 11Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

خداقوتی می گوییم به کسانی که بازار امروز به کامشان بود چرا که هر کجا را می گشتیم به نوسان گیری های یک ساعته ای بر می خوردیم که به راحتی حداقل 5% را به شما در همین مدت زمان هدیه میداد.خلاصه بازار امروز جالب و در عین حال گیج بود و آنهم به بهانه ی مجاورت با تیم بهارستانی ها برای تصویب و ابلاغ یا هر تصمیم دیگر در خصوص مهمترین رکن مالی کشور بود.

فردا یا حتی اواخر امروز و راحت تر بگویم شاید امروز اطلاعات بودجه ی 92 بر همگان(یا بعضی ها!) آشکار و هموار کننده ی خط مشی اقتصادی بسیاری از شرکت ها قرار خواهد گرفت لذا تصمیم از این لحاظ حائز اهمیت است که امکان سنجی تعدیلات شرکت ها علی الخصوص آنهایی که در بورس وزین ترند را فرآهم خواهد آورد.

اما برسیم به یک نکته ای که کاربر ها قطعا متوجه اش شده اند و این که قرار شده مطلبی را تحت عنوان “عطف به بر بام بازار …” در گزارش دیگری قرار دهیم که اولی اش حدود دو روز پیش کلید خورده است و هدف آن تکمیل مطالب هر دو یا سه روز خواهد بود بنابراین شما را حتما به مطالعه ی آن دعوت می کنیم و البته منتظر نظراتتان نیز هستیم.

امروز در خصوص خودرو و به نقل از دنیای اقتصاد آمده است که شورای رقابت می‌خواهد از این پس خودروهای داخلی را در دو گروه متفاوت قیمت‌گذاری کرده و برای هر خودرویی نیز ضرایب مخصوص مربوط به ارزبری آن را لحاظ کند. بر این اساس، خودروها به دو دسته «داخلی» و «مونتاژی» تقسیم می‌شوند، که گروه اول شامل محصولاتی مانند پراید، پژو ۴۰۵ و پارس خواهد بود و مگان و ماکسیما و تندر-۹۰ و سوزوکی گرند ویتارا نیز در گروه دوم قرار می‌گیرند. خودروسازان بارها طی سه ماهی که از ورود شورای رقابت به ماجرای قیمت‌گذاری خودرو می‌گذرد، به نحوه تعیین قیمت‌ها اعتراض کرده بودند.

 در بازار سکه هم شاهد ریزش هستیم.

 

و اما مهمترین مطلبی که اخیرا توجه ی همگان را معطوف کرده قول دولت و مجلس به حذف سهم صندوق توسعه ی ملی از فروش پالایشگاهی هاست.این خبر گروه را مثبت ساخت اما باید منتظر تاییدیه ها و تکذیبیه ها باشیم : شرایط ابهام

 

ارزش معاملات    2,060.388   میلیارد ریال

حجم معاملات    322.413       عدد

 

 $$$                 ؟؟؟؟

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

قیمت گذاری های اخیر و نوسانات تصمیم گیری های بزرگان این وضعیت را رقم زده است.

ختراک که به مثبتش وفا کرده.خگستر هم پس از افت 10% به مثبت امروز بازگشت.خلنت نیز تحرکاتی نشان داد.

همچنان برآورد خاصی نخواهم داشت.

 

*گروه بانکـی ،

پست بانک در نقطه ی حساسی است.دی را در موقعیت بهتری نسبت به بقیه میبینیم.

 

*در ساختمانیها

ثغرب صف 6 میلیونی دارد.گفته شده تا 300 تومان مشکل جدی نخواهد داشت.

احتمالا ورود این مهمان گروه را تکانی داده است.ثتران از منفی امروز به صف خرید کشیده شد.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

انگار این گروه خستگی ناپذیر است.سگمت با این روند 417 را در سر دارد و سبهان 2700 را.

 

* قندیها ،

گروه قند زمین گیرند اما صحبت از حمایت شاخص از آنها می شود.گویا آن قضیه به نتیجه نرسیده البته جای مذاکره هنوز با است.میشنویم که به قند وارداتی ارز مرجع تعلق گرفته…

 

*در گروه موادغذایی

در خصوص غالبر نوشتیم که با 400 مشکل دارد.اما بقیه گروه یکه تازی را پیشه کرده اند.غشان با این اوضاعی که دارد تا 360 خواهد رفت اما مجمعش درپیش است.

 

*در گروه پتروشیمی

فارس ارزنده است اما امروز به رنگ قرمز در آمد و در نهایت با صف خرید بسته شد.

خراسان مهمان تازه وارد نیز 30 میلیون تقاضا دارد.شدوص نیز پس از نوسان و استارتی که از 1050 تا 1320 زد خسته بازگشته و امروز نیز در بازگشایی با بی استقبالی منفی شد!

پارسان و وپترو را نیز در عطف مطلب به خدمتتان رساندیم ،پدر فرزندان را تشویق به سبز شدن کرده.مثبت های چند روز پیش امروز منفی هستند.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

ومعادن و کگل و کچاد از بهترین امروز بودند.در خصوص کگل خبر های خوبی داریم که میان مدت ان را بهبود بخشیده.یادتان باشد تنها را گریز از بهره ی مالکانه بالا رفتن نرخ فروش سنگ آهن است.

کنور امروز منفی شد اما خودتان قضاوت کنید.4700 و سپس 5000

در فلزات اساسی هم برای ذوب فولای و فولاد فولاژ و با منفی روبرو بودیم اما باز هم عده ای پس از جمع اوری ان را به سقف قیمتی رساندند.

نمودار فولاد و فولاژ حرف هایی دارد که شنیدنی است.مخصوصا که در خصوص شاخص فلزات اظهارات مثبتی نیز می شود.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

خبری که باید را در ابتدای متن اشاره کردیم.ببنیم فردا چه خواهد شد.

امروز ایرانول باز شد و کسی به ان تبریک نگفت.شبهرن و شراز و شپاس که دوستان نگران بودند همصدا شدند.امیدواریم که شپاس پاداش صبر را بدهد.

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی

ببینیم که فاراک روی 270 تثبیت می گردد یا خیر.گروه دوباره از جای خویش برخواسته.

 

* گروه لاستیک و پلاستیک

و اما عجیب ترین سهم امروز پاسا نام دارد.این سهم امروز به صف فروش سپس صف خرید و در انتها با منفی بسته شد.مبارک نوسانگیرانش.

 

* گروه دارو

این گروه هم پس از افت مدیدی که داشت تصمیم به رشد مقطعی گرفته است.

 

در خصوص وبانک و افزایش سرمایه زمزه هایی به گوش رسیده است.گوش نگاهی هم به چکاوه داشته باشید…

 


 
 

همواره پر سود باشید…

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیپالایشی ها با خبر ….
نوشته بعدیعطف به بر بام بازار 92/02/21
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

13 نظرها

نطر گذاشتن