بر بام بازار شنبه 22 تیر ماه…

207
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 22 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 13Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم.امروز با وجود خبری که از هفته ی پیش در خصوص عرضه ی پتروشیمی جم داشتیم تاپیکو عرضه ی فراوانی را تجربه کرد.اما آخر دیدیم که چه شد.عرضه به تعویق افتاد و شستا اعلام کرده است که بعد از مجمع این شرکت که احتمالا اواخر تیر ماه خواهد بود این عرضه اتفاق خواهد افتاد.یکی دیگر از دلایلی که عنوان شد این بود که برای جلوگیری از ریزش تاپیکو و نیاز به نقدینگی 400 میلیاردی بهتر است کمی تاخیر در این عرضه بیافتد.در هر حال نمی دانیم که این وضعیت تا کجا ادامه دارد.اما نکته ی حائز اهمیت این است که تا زمانی که عرضه های اولیه اعلان رسمی نمی شوند نباید به آنها اعتنا کرد.

در کل وضع بازار امروز با توجه به رشد اخیر اکثر صنایع و اشباع خرید و نقدینگی فرسایشی بود و این وضعیت را به سایر صنایع تسری داد.

ارزش معاملات   3513 میلیارد ریال

حجم معاملات      1.153    میلیارد عدد

 

$$$                 3270

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در گروه خودرو وضع نامتعادلی را مشاهده می کنیم.این عدم تعادل از نوع عرضه هست که در زامیاد و بهمن و سایپا و خودرو بیشتر از همه جلوه کرده است.به هر حال عده ای از وضعیت رو به بهبود سخن می گویند و فرصت های خرید.توصیه می کنیم در زمانی خرید کنید که مقاومت جدی پیش روی سهمتان نباشد.

خمحور ظاهرا وضعیت بهتری دارد.

 

*گروه سیمان ،آهک و گچ

اما گروه سیمان که با بازدهی خارق العاده شان پیشتاز بازار بوده اند،این روزها را با رنگ های دوگانه حاضر می شوند.گفته می شود سرود هنوز تعدیل مثبت خود را به بازار اعلام نکرده است.

*گروه قند و نبات

گروه با توجه به اوضاع پیش آمده این گروه هنوز راه خود را پیدا نکردند و همچنان در انتظار خبر های مثبت خود مانده اند.این گروه وام دار بازار شده و خدا می داند کی بازگردند.اما نکته ی حائز اهمیت این است تا وقتی که اوضاع بازار و جذابیت و تمرکز به سمت و سو های دیگر پراکنده شده است نمی توان روی آن ها حسابی جز نوسانگیری باز کرد.

*گروه دارو

استقبال از این گروه صحیح است.در مطلبی آمده بود که برآیند بهای تمام شده ی این گروه(با توجه به وارداتی بودنشان) و فروش آنها(گاها صادراتی بودنشان) به نفع انها تمام خواهد شد.طبیعی است که آنهایی که از ماه پیش بازدهی دادند(دالبر و کوثر) اینک در استراحت باشند.

*گروه بانکـی ،

این گروه با خبر نرخ ارز 2500 تومانی حالشان خوب شده است.البته که در اصلاحند.اما باید توجه داشت که خیلی از بانکهای ما نظیر ملت و نوین و صادرات تجارت دارایی ارزی دارند که می توانند با این نرخ تسعیر از محل تجدید ارزیابی دارایی،افزایش سرمایه داده و با اقبال مواجه شوند.

*در گروه پتروشیمی

در این گروه با این که گفته شده صادرات اوره و آمونیاک و متانول خوب است اما فعلا در استراحت به سر می برند.در پتروشیمی شیراز شاهد اصلاح هستیم که در درجه ی اول 730 و سپس 670 را برای ورود مناسب می دانیم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

گروه فلزات فعلا در حال درجا زدن هستند.در این گروه ومعادن میزان عایدی خود را به ازای هر سهم1195 اعلام کرد و در آخرین گزارش 1177 اعلام شده بود.فنوال نیز پیش بینی خود را بر اساس 3 ماهه 429 ریال اعلام کرده و توانسته تا 31 خرداد 26% از آن را محقق کند.فعلا چشم ها در انتظار سایر گزارش هاست.

*در خصوص پالایشگاهی ها

گفته شده که شراز هم تعدیل منفی اعلام کرده است.امروز پاسارگاد در حال بازگشایی دوباره به نماد های متوقف پیوست تا با تعدیل دوباره به بازار بازگردد.

bashgah-banner
نوشته قبلینماد تحت نظر و….
نوشته بعدیدوقلوهای روغنی و …
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

  1. سلام آقای عباس زاده من 4 شنبه هم پرسیدم ولی حتما به دلیل مشغله ی کاریتان نتوانستید پاسخی بدهید من در مورد وتوکا معادن و شسینا پرسیدم نظرتان در مورد افت قیمت دوسهم اولی تا کجاست و آیا شسینا بالاخره رشد خواهد کرد بازهم ممنون به خاطر پاسخهاتون

نطر گذاشتن