بر بام بازار شنبه 25 آبان ماه…

227
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 25 آبان ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 16Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات امروز وضعیت مثبت انتظار می رفت.در این حین که خبر های خوب و تعویق تحریم از سوی اوباما به سنا و احتمال بیشتر مذاکرات در میان می آید گاها خبر های ضد و نقیض هم در کار هست.امروز به عنوان مثال خبر تحریم دوباره ی بانک ها را داشتیم که در دقایق پایانی منجر به معاملات قرمز رنگ صنعت و فشار فروش بر آنان شد.اما بانک پارسیان که با حمابت حقوقی و نمودارش روبروست نتوانست اسیر این وضعیت شده و صف خرید خود را از سر گرفت.

در گروه پالایشی نیز اطلاعیه ای آمده بود که مضمون آن در خصوص بازگشت جریمه های تاخیر عدم تحویل کالا و افزایش سود غیر عملیاتی بود.احتمالات از افزایش 40 ریال به ازای هر سهم وجود دارد.

در گروه پتروشیمی ها هم ممکن است کمی تشنج داشته باشیم که خاستگاه آن می تواند بحث نرخ خوراک باشد.

در خصوص سیمانی هم پیشنهاد می کنم با توجه به نمودار شاخص گروه صنعت و گمانه هایی در خصوص تخفیف نرخ مازوتی که اخیرا باب شده است،سهامی را مد نظر بگیرید.

اما گروه قند و شکر در شاخص خود به کف روند رسیدند.شاید بتوان بهترین های آن را لرستان-مرودشت-چهارمحال دانست.

امروز بازگشایی خودرو نیز جالب برانگیز بود.سهمی که در گزارش خود 316 ریال زیان اعلام کرد اما با بیش از 10% مثبت باز شد.یادآوری می کنیم که تا 320 تومان صبر داشته باشید.

در گروه کاشی و سرامیک نیز کساوه با تعدیل 63% به میدان آمد.سهم با 45% بازگشایی شد اما احتمال نمی دهیم خیلی رشد کند.کچینی نیز به همین مدد به صف خرید پیوست چرا که مالک 27% کساوه است.و اما کسرا….سهمی که از زمان پیشنهاد این بخش 91% را داده است.اصلا توصیه به خرید نداریم اما فروش هم پیشنهاد نمی شود.

 

شنیده های امروز:

تعدیل مثبت عایدی وافزایش خالص ارزش داراییهای والبر به بیش از 7000 ریال و قابلیت رشد قیمتی سهم تامحدوده 70 درصدی NAV.

افزایش نرخ فروش محصولات،کاهش بهای تمام شده تولید نسبت به مفروضات بودجه ای، و قابلیت تعدیل مثبت سود هر سهم کلوند از 341 ریال اعلامی به 600 ریال.

قابلیت تعدیل مثبت درآمد و افزایش خالص ارزش داراییهای وبانک تا 1100 تومان و ارزندگی سهم تا محدوده 60 درصدی NAV.

پیش بینی های شنیده شده:

در خصوص انصار یکی از نمادهای بانکی با پتانسیل افزایش دو برابری سود در بلندمدت می باشد ، انصار در حال حاضر محدوده 220 تومان را به عنوان حمایت جدی پیش روی خود می بیند و انتظار داریم تا زمان ارائه حق تقدم ها سهم را قیمت سهم را در کنترل بگیرد اهداف کوتاه مدت با گذر از 240 تا250 تومان دیده می شود.

در خصوص حفاری روند تعدیل سهم در دوره 3ماهه و سوم گزارش 12ماهه با توجه به  ماهیت این نماد ادامه خواهد داشت.

مصاحبه اخیر مدیرعامل حفاری:
مدیرعامل شرکت حفاری شمال با تاکید براینکه ایران، نیاز فوری به افزایش دکل های حفاری دارد در باره برخی ادعاها در خصوص ساخت دکل در داخل ،گفت: کسانی که ادعا می‌کند که دکل ساز هستند کارخانه را نشان ما بدهید تا ما بلافاصله با آن قرارداد ببندیم. متأسفانه دلالان کاری کرده‌اند که برداشت از مخازن نفت و گازبه خصوص در میادین مشترک با مشکل مواجه شده است. وی با بیان اینکه هر دستگاه حفاری دریایی 150 میلیون دلار قیمت دارد ادامه داد:هر تعدادی وارد کشور کنیم به نفع کشور است؛ چرا که براساس برنامه‌های پیش‌بینی شده ما حداقل حدود 30 دستگاه حفاری دریایی نیاز داریم .
مدیرعامل حفاری شمال درباره نیاز کشور به دکل های دریایی و خشکی گفت:نیاز ایران برای دکل‌های دریایی براساس پیش‌بینی برنامه پنجم توسعه از سال 90 الی 94 به 1500 حلقه چاه توسعه‌ای جدید و 8400 حلقه چاه تعمیری در خشکی و 600 حلقه چاه توسعه جدید و 350 حلقه چاه تعمیری در دریا نیاز دارد که برای حفر این تعداد حلقه چاه حداقل به 140  دستگاه حفاری در خشکی و 36 دکل حفاری در دریا نیاز داریم.

سیمانی ها در معرض حرکتی جدید قرار دارند ؟
بحث افزایش نرخ 10 درصدی سیمان با توجه به افزایش نرخ مازوت از یک سود و از سویی دیگر دبیر انجمن سیمان از احتمال قطعی بودن بازپرداخت بدهی 700 میلیون یورویی سیمانی های بورس به صندوق توسعه ملی بر پایه تسعیر نرخ ارز مبادلاتی 2488 تومانی خبر داده است.وی در عین حال گفته که تعامل با بانک ها برای افزایش مدت بازپرداخت این بدهی ها یکی از راهکارها است.
به گفته وی ” چنانچه استاندارد شماره 16 حسابداری قطعی شود و شرکت ها اجازه یابند در فرآیند تجدید ارزیابی دارایی ها، تاثیر مابه التفاوت ناشی از تسعیر ترخ ارز مرجع و مبادلاتی را برای تجهیزات و ماشین آلات به عنوان سود حاصل از تسعیر نرخ ارز در سرفصل دارایی ها شناسایی کنند، متعاقب آن استهلاک دارایی ها افزایش می یابد و در نتیجه این بدهی ارزی می تواند  اندکی تلطیف شود.

بررسی شاخص گروه سیمان نشان میدهد با گذر از 802 الگوی سرو شانه معکوس اجرایی خواد شد که مطمئنا گروه را بالاخواهد کشیددر این بین نماد سفارس نیز به عنوان لیدر با گذر از 345 تومان الگوی شاخص را تایید خواهد کرد.

افت قابل توجهی را متحمل شده است بررسی روند قیمت سهم از حمایت ویژه شتران در محدوده 85هزار تومان خبر میدهد از سوی دیگر شنیده ها حکایت از آن دارد طرف چتد روز اتی شفاف سازی افزایش سرمایه و زمان نیز اعلام خواهد شد که اگر این مهم رخ دهد مطمئنا نماد مورد توجه بازار قرار می گیرد.
به نظر میرسد منفی امروز برای افزایش ریسک پذیر گزینه مناسبی باشد.

تحت نظر های اخیر برای میان مدت:

پارسان

انصار

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینماد تحت نظر س….
نوشته بعدیشش نماد نماد تحت نظر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

4 نظرها

نطر گذاشتن