بر بام بازار شنبه 27 مهر ماه…

228
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 27 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

اولا تبریک می گوییم بابت همان نرمش قهرمانانه.اگر چه وزیر ما با کمر درد مزمن به مذاکرات رفت اما توانست با غلبه بر دردی که داشت به خوبی این نشست رو به پیش ببرد.نکته ای که جالب بود این هست که مذاکرات آن قدر با روی خوش و به خوبی و خوشی برگزار شد که وزرا و سران رژیم نامشروع صهیونیسمی بلافاصله با گرفتن گارد تدافعی شروع به سعی در عوض کردن تصمیمات آمریکا در خصوص تعویق تمدید یا تقلیل تحریم ها کند.خب متاسفانه این شگرد به دل ان ها نشست و این قضیه منتفی شد.اما فکر هایی به سر امریکا زده که هم ایران و هم اسرائیل را داشته باشد.به عنوان نمونه می توان به اقدامات آمریکایی ها در خصوص آزاد سازی منابع ایران شاره نمود.

طبق بررسی ها منابع خام ایران نزد آمریکا بدون در نظر گرفتن ارزش آتی و بهره ی آن حدود 20 میلیارد دلار است که به تنهایی می تواند یارانه ی یکسال دولت روحانی باشد…

در نهایت بازار امروز را داشتیم که رشد باور نکردنی را به میزان1633 واحد تجربه کرد.اگرچه می توانست به راحتی 2000 واحد را هم ببند اما خب ناظران هم بیکار نخواهند نشست و با عرضه های حقوقی و منفی کردن نماد های شاخص ساز می توانند جلوی این تحرکاات را بگیرند.به طور نمونه می توان به منفی شدن فارس و اخابر و حتی پالایشی ها هم اشاره داشت.

در مجموع به دوستان عزیز توصیه داریم این روز ها با دقت بیشتری وارد یا خارج شوند چرا که رشد برخی از سهام را ورود گله ای و بدون تحلیل افراد تشکیل می دهد.

اما در کدال چه گذشت:

این روز ها کدال ترافیک بالایی را در پی دارد که مدیون گزارش های دوره ای است.

شبهرن در پیش بینی در آمد خود تعدیل مثبت و پوشش مناسبی را اعلام داشت.51% تعدیل و پوشش 61% یک گزینه ی خوب از این نماد می سازد.شاید بتوان این عامل را انگیزه ای برون زا برای سایر همگروهی ها دانست.

فولای نیز در پیش بینی درآمد خود تعدیل بسیار عالی 83% و پوشش 63% را به اطلاع همگان رساند.

شخارک نیز به نمایندگی از گروهش در 6 ماهه 91% را پوشش و محقق ساخت که در نوع خود بی نظیر است.البته بماند که شاراک 51% تعدیل و پوشش 48% را همین مدت به ثبت رسانده است.

سشرق نیز در گزارش حسابرسی شده ی خود برای سالی مالی 92 که گذراند 24% تعدیل را در EPS اعلام داشت.انتظارات نسبت به سهم با توجه به پروژه ی افزایش و تولید سیمان سفید،این سهم را به صف خرید کشانده است.

سدور از طرفی دیگر تنها زورش به 5% تعدیل رسید و توانست در 6 ماهه 51% را محقق کند.

اما کگاز نقل و نبات زیر خاکی شد.شرکت در گزارش خود اعلام کرد که در 6 ماهه بیش از 91% پوشش دارد.

ساربیل و سبهان نیز گزارش های خود را مبنی بر پوشش دادند که خیلی در خور توجه نبودند.

اما بشنوید از شنیده های بازار:

غدیر: ارزش خالص دارایی غدیر به700تومان نزدیک می شود.سهم در حال حاضر در حدود 80% ارزش خود در حال داد وستد است.

شبندر: درگیر مقاومت روند13ماهه خود یعنی790-800تومان می باشد.
با توجه به حمایت740تومانی گذر از مقاومت یادشده سهم را به 880تا920افزایش خواهد داد.

پست بانک : سهم تامادامی که بالای 880 تومان معامله می شود جای نگرانی ندارد ریسک پذیرها با امید به انتشار اخبار مثبت می توانند ریسک حضور درسهم را بپذیرند.

خودرو : مذاکرات مثبت و دو طرف راضی بودند بحث کاهش تحریم ها از یک سو و گفته وزیر از سوی دیگر مبنی بر رساندن تولید خودرو تا پایان سال به 900هزار و در سال 93 به 1.8میلیون دستگاه خودرو میتواند جو مناسبی را بر نماد بگذارد در این بین ایران خودرو فاصله چشم گیری زا سایپا گرفته که همین امر میتواند محرک خساپا باشد.
براساس ارزش بازار خساپا 250 تومان باید باشد.
در این گروه تغییرات به خصوص در سال 93 شکل خواهد گرفت و تحرکات فعلی جو خوشبینی می باشد نه عملیاتی لازم به توضیح در صورت تایید افزایش سرمایه ایران خودرو از محل تجدید ارزیابی معادل 400 درصد در حالی است که همین شرایط برای سایپا نیز شکل خواهد گرفت.

در نماد بوعلی بحث فروش 7درصدی پتروشیمیران نیز شنیده میشود بوعلی در محدوده 165 مورد حمایت است و میتواند مجدد به190تا200تومان بازگردد.

هر دو نماد مورد توجه نوسانگیرها می باشد در این بین وبیمه با برنامه فروش چند پروژه خود در موقعیت مناسب تری قرار دارد.
وملت در محدوده 77-80 تومان به شدت مورد حمایت قرار میگرید این سهم با گذر از 86 وارد هدف جدیدی حداقل 110 تومان خواهد شد.

وبیمه نیز که افت قابل توجهی داشته در محدوده 135-140 در حال تشکیل یک کف حمایتی قوی میباشد که با انتظار اخبار مثبت انتظار جهش قیمتی را خواهیم داشت.

فلوله:در محدوده 240-245مجدد میتواند مود توجه قرار گیرد درصورت برگشت هدف بعدی 290تا300 خواهد بود در این گزارش 6ماهه در افزایش سرعت سهم نقش بسزایی خواهد داشت.

وتوسم:با توجه به تعدیل نمادهایی چون خارک بهران و تعدیل انتظاری در وبانک و … امادگی رشد تا 280 تومان را دارا می باشد.

وبانک: 295 ریال با توجه به تعدیل سود شاراک و مالکیت 50درصدی وبانک در این نماد و افزایش سیاست تقسیم سود از 1950 به 2538 ریال شاراک ، سود 700ریالی وبانک 295ریال افزوده خواهد شد.

شیران:گفته می شود گزارش 9ماهه شیران تعدیل زیر 20درصد دارد از سوی دیگر اگر طرح کاهش نرخ خوراک مایه تا30درصد اجرایی شود اثر مهمی بر شیران خواهد گذاشت.
روند قیمتی : شیران مقاومت 3700تومان رادر پیش دارد و در صورت اصلاح قیمتی محدوده 3350 و 3300حمایت سهم محسوب می شود روند قیمتی شیران حاکی از میل به گذر از محدوده تاریخی می باشد در صورت این مهم سیگنال قطعی خرید با اهداف جدید تا4200تومان صادر می شود.

و در نهایت توقف نماد معاملاتی کاما منجر به پر رنگ شدن فرضیه ی تعدیلات سود در سایر نماد های کانه های فلزی شد.

دوستان از دارویی ها پرسیده  بودند.خب می توان گفت با توجه به رشد خوبی که اخیر داشته اند و البته اذیت شدن بابت تخصیص ارز کمی دچار مشکل شده اند.این مشکل به زودی حل خواهد شد.

پیروز باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیرسیدن به نقاط مهم 3 سهم
نوشته بعدیبررسی هفتگی بازارهای سرمایه گذاری
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

6 نظرها

    • سرمایه گذاری امید ارزشی حدود 1000 دارد و قیمت جاری هم در حال نزدیک شدن به ناحیه ی اشباع است.اما نکته ای که باید مد نظر داشت این است که وامید در پرتفوی خود بخش زیادی را به کانه های فلزی و سیمانی اختصاص داده است.لذا از این رو می تواند ارزش خود را به 1200 هم برساند.به نظر پرتفوی ارزنده و مدیریت شده ای دارد که می توان روی آن حساب ویژه باز کرد.به نظرم سهم باید کم کم خود رابرای اصلاح قیمتی آماده سازد.

نطر گذاشتن