بر بام بازار شنبه 28 اردیبهشت ماه…

185
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 28 اردیبهشت ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 18Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

عدم انتشار خبری مثبت و سازنده از سوی مذاکرات پیوسته بر سد مسائل هسته ای کشورمان نیز بهانه ای شد بر این بازار بدون پشتوانه تا بار دیگر با بالا بردن بی اعتمادی و تهییج منفی سهامداران ،افت حدود 563.39 را متحمل شویم.به قول عزیزی اگر حماسه ی سیاسی در کار نباشد،حماسه ی اقتصادی هم نخواهیم داشت و باید به ریاضت اقتصادی عادت کنیم.بازار سرمایه ی ما هم به جای اینکه مکانی برای رشد و ترقی افکار و چشم انداز آینده باشد و سرمایه گذاری را تشویق کند به جایی برای پیاده کردن استرس و هیجان تبدیل شده است.خبری هم بستن نماد های معاملاتی که در زمان رشد بازار اتفاق می افتاد هم نیست تا بلکه جلوی این وضعیت را بگیرد.در کل نمی خواهیم چیزی را نقد کنیم اما به دوستان علاقه مند توصیه میکنم که بروند و در گوگل عوامل ترقی کشورهای آمریکای لاتین موسوم به LA5 را بخوانند… .

در مجلس هم که خداروشکر نبض اعصاب فعالان رو به دست گرفته پیشنهاد شده است که حدود 800 میلیارد تا! از منابع باید از سنگ آهنی ها دریافت شود.خب بالاخره آسیاب به نوبت اول پالایشگاه و بعد فلزی ها و بعد پترو ها و …. خودرویی ها هم که از قبل پیر این قضیه بودند….

و چه قدر سخت است که در مطلبی که باید در خصوص وضعیت اقتصادی نگاشته شود سخن از سیاست و بازی های قانونی گفته شود.

امروز ارزش و حجم معاملات نشان داد که امید ها برای بازگشت بازار همچنان برقرار است.

ریزش عجیب اونس رو هم داشتیم حدود 100 دلار از چند روز پیش که در اثر برخورد به خط روند محکمش پیش آمده بود!!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ارزش معاملات    742.543   میلیارد ریال

حجم معاملات    120.428       عدد

 

 $$$                 3495

 

 

 
 
 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

این گروه آن زمان که گل و بلبل شاخص بود منفی بود وای به امروز…

مجامع این گروه ممکن است آنها را به مرز صف خرید نیز بکشاند.خکار و ختوقا از برترین هایند.  

 

*گروه بانکـی ،

برای بانک دی از دید قیمتی انتشار افزایش قیمت را داشتیم اما بر سر تحلیل زمانی آن فاصله ی زمانی زیاد است چون قدرت خریدار زیاد اما استمرار آن کم است.120 را مقاومت میبینیم.

ملت در حال در جا زدن است.

 

*در ساختمانیها،

افت یک دستی را برای گروه میبینیم.عجب گرفتاری شده این گروه.گروهی که خیلی ها می گفتند نوبت آن است تا سال 92 را به خود اختصاص دهد.البته راه زیاد است هنوز ولی انگیزه ای نیست .وقتی با ثغرب آن طور رفتار شود این روز ها چه انتظاری می توان داشت.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

سیمان بجنورد سعی دارد واگرایی را بشکند.این روز ها روز های سیمان است.البته این ماهها بگوییم بهتر است… سخزر هم نتوانست شاخص را نجات دهد.

 

* قندیها ،

قمرو برای تعدیل پیش بینی متوقف شد.مطمئنا این تعدیل اوضاع را کمی روشن تر خواهد ساخت.سایر اعضا از اواخر بازار تصمیم گرفتند راهشان را جدا کنند.فعلا سیمان و قند بتا منفیه شاخص شده اند.انگار کسانی که نتوانستد به سیمانی ها راه پیدا کنند به سمت قندی ها رفتند.فعلا که پناهگاه این روزها قند و سیمان است پس نماد خوش پتانسیل را شناسایی کنید.

 

*در گروه موادغذایی

غشان اگر پسر خوبی باشد به سمت 420 خواهد رفت.امروز نیز از نظر زمانی مستعد بازگشت بود اگر حرکت کند حوالی 355 خوب است.حمایت غپینو نیز در 250 و 230 خواهد بود.در خصوص غمهرا نیز ریسک بالا رفته.

 

*در گروه پتروشیمی

شخارک بی نوا به زور توانست به بالای 3% بازگردد.جو بازار نیز داشت سبب می شد این سهم نیز ریزش کند.پدر نیز به لطف حواشی بازار حمایت شکونده و باید دوباره بررسی اش کنیم.فارس و خراسان هم حرفی برای گفتن نذاشته اند.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

شخصا تسلیت می گوییم به این گروه.خیلی از سهم ها آماده ی رشد بودند که این بلا نازل شد.مثلا فولاد و زنگان از بهترین ها می توانستند باشد.البته فباهنر نیز خوب است ولی چه باید کرد.توقف نماد ها برای شفاف سازی از یک طرف و خرید زمان می تواند مثمر ثمر باشد.در خصوص کگل و کچاد هم گفتیم و دوباره یادآوری می کنیم.این دو سهم هم توانند از محل کاهش بهای تمام شده شان تعدیل بدهند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

شراز هم که انگار قرار است فردا روی میز معامله برود.این گروه عجب ننگی برای بازار فراهم آوردند.البته این اشکال بازار ماست.در خصوص پالایشگاه مطلبی عالی را برایتان قرار خواهم داد.

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی

 

 

 

همواره پر سود باشید…

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner

7 نظرها

نطر گذاشتن