بر بام بازار شنبه 29 تیر ماه…

266
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 29 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 20Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست…..خب بهار این هفته نیز بار رنگی سبز شروع کرد که مدیون گروهی خاص بود.

در حوزه ی سیاست خارجی با خبری که اخیرا منتشر شده  است شاهد افت دلار-خودرو-طلا و سایر بازار هایی هستیم که به واسطه ی تحریم رونق گرفته بودند.

خبرگذاری تسنیم اعلام داشته است که ارسال قطع نامه ی تحریم به مجلس سنا تا اکتبر به تعویق افتاده و طبق گزارش دلیل این امر این چنین عنوان شده است که 118 عضو از کنگره خواستار این امر شدند که اوباما نسبت به انتخاب آقای روحانی تجدید نظری داشته باشد تا در نهایت بتوانند بر سر مسائل دیپلماتیک به نتیجه برسند.

ارزش معاملات    2446 میلیارد ریال

حجم معاملات    620   میلیون عدد

 

$$$                3050

برویم به سراغ صنایع امروز:

بالاخره این تازه به بازار رسیده، حرکت کرد.اگر چه عرضه بالا بود اما ما این امر را می گذاریم به پای بالا رفتن قیمت پایانی سهم.تاپیکو را عرض میکنم.سهمی که مارون و شفن و جم و … را دارد.امروز با اعلامیه ای که کرماشا بر روی کدال قرار داد.نفسی به بازار صنعت و سپس بازار دمیده شد.در این اعلامیه آمده که نمایندگان با افزایش نرخ کود اوره موافقت کرده اند.بدین ترتیب انتظار بازار بهتری را نسبت به امروز داریم.بهتر است به دنبال اوره ساز ها با تامین داخلی بگردیم تا سود خوبی داشته باشیم.قبلا از پارسان 826 تومانی برایتان نوشتیم.امکان کسب 10% در این هفته وجود دارد.

مارون کرماشا شپدیس و زاگرس و ….

در گروه خودرو،خلنت خودرو وساپا خاذین و خپارس از برترین ها هستند که سکان گروه را به دست گرفتند.در نماد خمحور شاهد صف فروش هستیم.این سهم از سهم های خوب است.

گروه سیمان که گفتیم پر ریسک است واقعا هم همینطور است.تعدیلات خوبی وجود دارد اما رشد خوبی هم صورت گرفته.اما شنیده ها همچنان از افزایش نرخ در شهریور ماه خبر می دهند.ساراب ضمن گزارش 3 ماهه 5% تعدیل EPS 92 را اعلام کرده است.

اما در گروه بانکی شاهد یکه تازی پست بانک هستیم.تنها بانکی که امروز آبروی صنعت را خرید.سهم از دید تکنیکی وضعیت مناسبی نصیبش شده.دوستی از رده بندی بانک ها در خصوص تجدید ارزیابی پرسیده بود:

ملت-تجارت-کارآفرین-پاسارگاد-پارسیان-صادرات

گروه پر شور دارو قطار تعدیلات را به راه انداختند.امروز لقمان EPS 91 را 639 ریال اعلام کرد که تعدیل 200 درصدی را نشان می دهد.اردر های دتماد نیز جالب هستند ،خرید آن هم می تواند جالب باشد.دارو نیز با 50% بازگشایی شد.

به جز قشکر که مظلوم واقع شده شاهد صف خرید در نماد های قندی هستیم.تنها گروهی که مدیون بازار است.در این بین به اصفهان و هگمتان بیشتر اعتقاد دارم.

گروه کاشی و سرامیک نیز با انتشار خبری که مربوط به افزایش نرخشان می شد روند خوبی را شروع کردند و امروز کترام به طور نمونه بازگشایی خوبی داشت.کسرا نیز پس از رسیدن به حمایت ارزش خوبی پیدا کرده که پیشنهاد می کنم تحت نظر بگیرید.

مواد غذایی نیز به خوبی در حال پشت سر گذاشتن مقاومت هایشان هستند.در این بین غپاک از سهم های خوب است.

پی نوشت:

ستران:فروش بجنورد در اختیار داشتن پرتفویی قوی متشکل از ایلام هگمتان یکی از گزینه های مناسب در این گروه میباشد.سود براورد شده 799 ریال.انتظار از تعدیل بیش از 110 تومانی

با توجه به افق روشن مطرح شده در مجمع و نکات مثبت تکنیکی در آتی انتظآر از بهبود مپنا در سال های جاری داریم مطمئنا سرمایه گذاری در این سهم در میان مدت و بلندنمدت مناسب ارزیابی میشود محدوده 400 میتواند گزینه مناسبی باشد.

اما در نهایت توصیه میکنم تحت نظر بگیرید….

شپدیس

کاما

کطبس

حفاری

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیخبری مثبت بر پیکر پتروشیمی ها …!!
نوشته بعدیولغدر و یک سطح مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

  1. با سلام آقای عباس زاده پیامتون راجع به تعدیل ها خوندم تشکر ولی بدلیل اینکه ره آورد و مفید اندیکاتور نمی گیرن انتقال به متا 4را سوال کردم (مثل اندیکاتور هارمونیک و….) تا الان تلاش زیادی انجام دادم ولی بصورت آفلاین تنها تعدیل نشده میاد البته تحلیل های دوستان این سایت اکثرا تعدیل نشدن کلی گیج و ویج میشیم یکی میگه تعدیل یکی دیگه نه تعدیل .لطفا راهنمایی بفرمایید.

    • کاما رو در متن چند مطلب پیش اشاره داشتم که در 3 ماهه پوشش 43% داشته.از دید تکنیکی هم گفتیم.کطبس از دید تکنیکی مورد تایید هست.اما نه کاملا.عزیزان آگاه باشند این ها سیگنال خرید و فروش نیست.بلکه آگاهی بخشی به کسانی است که دنبال سهم مورد نظر هستند تا بررسی های تکمیلی را انجام دهند.موفق باشید…

نطر گذاشتن