بر بام بازار شنبه 05 مرداد ماه…

273
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 05 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

طبق نموداری که برایتان در روز گذشته قرار دادیم احتمال قرمز شدن شاخص تا حد زیادی بالا رفته بود و امروز موفق به لمس سقف کانال شد.جدای این بحث ها شخصا فکر می کنم دلایل دیگری را می توان یافت که سبب ساز افت امروز باشد.به عنوان مثال ریزش مس جهانی،احتمال انتشار خبر عرضه ی پتروشیمی جم،بازگشایی قریب الوقوع نماد های پالایشی و …

وضعیت امروز سبب شد در برخی گروه ها و نماد ها که با قدرت در حال پیشروی بودند،مقاومت ها اثرگذار و مقاوم تر ظاهر شود.

ارزش معاملات    2179 میلیارد ریال

حجم معاملات    581   میلیون عدد

 

$$$                3150

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

امروز این صنعت پر ابهام در برخی نماد ها شاهد شکل گیری صف های عرضه بود.رشد بی وقفه ی این اعضا طی هفته ی گذشته و ابهام ارزی و وام شان از بانک و در نهایت قیمت گذاری آنها سبب ساز وضعیت امروز بود.اما با این حال با اخبار منتشره در خصوص عرضه های مربوط به سایپا و رنا با تقاضای خوبی در نماد هایی چون ولساپا خلنت ولغدر و خفناور بودیم.

خبهمن در گزارش 3ماهه از سود 425ریالی 54ریال معادل 13درصد پوشش داد. کاهش 0درصدی تولید و فروش نسبت به دوره مشابه از نکات این گزارش بود.

خگستر پوشش 3ماهه مناسبی را روانه بازار کرد که حاکی از تعدیل در آینده میباشد. در حال حاضر بحث فروش بلوک ایران خودرو در رنا تاثیر گذار بر سهم خواهد بود.
خگستر یکی از نمادهای مثبت در گروه خودرو در 3پوشش 3ماهه 377ریال معادل 74درصد محقق نمود انتظار میرود سود 511ریالی خگستر به بیش از 70 تومان افزایش یابد.

محدوده فعلی 240 مقاومت مهم و حساس و کف قیمت 210 تومان انتظار رشد با گذر از محدوده یادشده حداقل 350 تومان.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

با این که قرار شده گروه سیمان صادراتی خود را با نرخ جدید اعلام کنند اما ظاهرا اصلاحشان به پایان نرسیده و هنوز صف فروش ها پابرجاست.برای سشرق انتظار دارم حوالی 330 با تقاضا روبرو شود.گفته شده در پایان ماه رمضان این نرخ افزایش خواهد داشت. سکرما افزایش 31درصدی سود به 1426ریال و پوشش 656ریالی معادل 45درصددر 3ماهه را نشان داد. از مهمترین عوامل ،افزایش نرخ سیمان ، افزایش سایر درآمدها غیر عملیاتی بود.

نقل قول: سیمان غرب پس از تعدیل از 916 به 1291 ریال و پوشش 3ماهه بسیار مناسب 497 ریالی معادل 38درصد نشان داد که کماکان میتوان به تعدیل این مابین 180تا200تومان دلبست و قیمت سهم را با اهداف بالاتری دید.غرب با درنظر گرفتن کف800 تومانی هدف 1000تومان را در پیش دارد.

سیمان بهبهان : تعدیل 34درصدی سود به 9276 ریال و پوشش 28درصدی آن بهبان رادر شرایط بسیار مناسبی برای بازگشایی قرارداد. با این شرایط هدف قیمتی نماد را 6000تومان براورد میکنیم.

*گروه ساختمان

این گروه نیم مثبت و نیم منفی است.در این بین ثاژن وتوس ثاباد ثشرق را برتر دیدیم.در خصوص ثتران نیز باید گفت در حمایت است…

*گروه قند و نبات

گروه که از قبل اوضاع مساعدی نداشت امروز نیز همینطور.برای قزوین ای که امروز طاقت آورد تا زمانی که بالای 520 تثبیت نشود تحلیلی نداریم.اما تثبیت شدندش حکم ورود به 650 خواهد بود.

*گروه بانکـی ،

امروز صادرات به زور دوام آورد.در همه ی اعضا شاهد از بین رفتن جذابیت و تقاضاییم.امروز تجارت نیز بازگشایی شد و این بازگشایی خوش استقبال نبود و سهم را با 2% منفی روبرو کرد. انصار در گزارش خود پوشش16درصدی معادل 105ریال از سود 650 ریال براورد شده را درج کرده بود.

*در گروه موادغذایی

توصیه می کنیم از منفی بودن این گروه لذت ببرید.مارگارین 1000 تومانی و بهشهر 4000 تومانی مطمئنا نظرات را جلب می کند.امروز غپاک بالای 8% منفی داشت.تنها گرجی بود که خوش رنگ ظاهر شد.

*در گروه پتروشیمی

امروز وضعیت بازار آنقدر بد بود که پردیس عرضه شد.سهم براحتی می توانست با حجم خوبی که داشت مقاومت شکنی کند.اما این جو کل بازار را درگیر خودش کرد.کرماشا و شیراز هنوز استوارند.شیراز برای بلند مدت از نظر نموداری خوب ارزیابی می شود. پاکسان دوره  6ماهه و پوشش 2656 ریال معادل 63درصد سود 4192ریالی ،سود تعدیل شده را اعلام نکرده است.
نقل قول:شرایط مارون به خصوص در میان مدت ارزنده میباشد تعدیل 20درصدی اخیر به 6118 ریال سهم را از رشد بازداشت همین امر پتاسیل رشد مارون را به بیش از 3100 تومان نشان میدهد
با توجه به شرایط مارون و لاله پتانسیل تعدیل بیش از 700 تومانی در سهم دیده میشود.

روند قیمتی کربن نشانه های خوبی را از خود صادر نمیکند.این انتظار میرود در هفته های پیش روی افت سنگینی را از نماد شاهد باشیم که میتواند 400تا350 تومان سهم را برساند البته پیش از آن احتمال یک رشد مقطعی نیز وجود دارد.گزارش های ضعیف مجموعه یکی از دلایل عنوان میشود البته بحث فروش زمین هانیز به درازا کشیده شده است.
باید مراقب این سهم و زیر مجموعه های آن شدوص و پسهند که شکلی مشابه کربن از لحاظ افزایش ریسک یافته اند، بود.

شنیده ها حکایت از احتمال خریداری بلوک شیران توسط شپنا دارد و توافقاتی نیز شکل گرفته اگر این امر صحت داشته باشد این سناریوی متصور میباشد که قیمت سهم را قبل از عرضه کنترل و سپس با جهش قیمت همراه خواهد شد.نکته دیگر مشکل بین شیران و شپنا بر سر برش های نفتی میباشد که با این معامله مشکل نیز به خودی خود حل و شرایط نگران کننده شیران رفع خواهد شد و به قولی جیب به جیب میشود.قیمت بلوک 4500تا5000تومان عنوان میکنند.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

انگار ریزش مس در حدود 6970 خیلی برای گروه رضایت بخش نبود.برای مس در کوتاه مدت نوسانات با برآیندی مثبت را انتظار داریم.هنوز روند کوتاه مدت نزولی مس نشکسته.البته اگر 6840 شود این پیش بینی معتبر نیست.در گروه شاهد اقبال به فجر بودیم.این شرکت اعلام داشته قرار است تعدیل 19% اعلام کند.برای معادن مقداری استراحت لازم است تا بتواند 700 تومان را فتح کند.امروز ذوب آهن به میدان بازگشت.ذوب از سهم های اینده دار خواهد بود چرا که قرار است نهاده ی خود را از کارخانه ی کک سازی خودش دریافت کند. نقل قول:فولاد نرخ محصولات گرم و سرد را 1548 و 190 تومان در نظر گرفته و پروژه های توسعه زیرسقف فولادسازی و)افزایش ظرفیت از 4.2 به 5میلیون تن ، طرحهای توسعه سایر واحدها نوردگرم – نوردسرد، در مراحل پایانی بهره برداری و تکمیل قراردارد.

یکی از نمادهای آینده دار در گروه سرب و روی به حتم زرین معدن آسیا خواهد بود نمادی که با برنامه های افزایش ظرفیت طرح های توسعه و افزایش سرمایه در راستای تحقق یک  هلدینک معدنی در حرکت است.
آخرین اخبار واصله از زرین معدن آسیا آن است که با تشکیل کنسرسیومی به نام پیشگامان زرین دانا وارد سرمایه گذاری در معدن سرب و روی مهدی آباد می شود که تحقق این امر در راستا یافزایش سوداوری در آتی نماد بسیار تاثیر گذار خواهد بود.گفته میشود به زودی نیز افزایش سرمایه 200درصدی به بازار اعلام خواهد شد.

فایرا و فسپا نیز با مثبت خوب و بالایی پس از بازگشایی همراه بودند.

فملی نیز از افت مس بی تاثیر نبود.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیفولای در یک نقطه ی مهم
نوشته بعدیتحلیل روند حرکتی شاخص کل
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

نطر گذاشتن