بر بام بازار چهارشنبه 01 خرداد ماه…

167
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 01 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 22Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

یک راست برویم سراغ تکرار مکررات:دیروز بعد از ظهر اسامی آمد.خبری از دو چهره ی خبر ساز نبود.مشایی و رفسنجانی پیدایشان نیست.البته می خواهم دو مطلب اینجا بگذارم که خواهشا دوستان جدی نگیرند و فقط در گوشه ی ذهنشان داشته باشند.چون یه عده ای جدی گرفتند و از فروش هیجانی امروزشان افسرده اند.حال و روز بازار را عرض کردم.امیدوارم عزیزان بازدید کننده ی این تاپیک حداقل اتکا به نفس خویش را حفظ کرده باشند.

مطلب اول:

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عدم احراز صلاحیت اسفندیار رحیم‌مشایی توسط شورای نگهبان گفت: بنده مهندس مشایی را به عنوان فردی صالح ، مفید و مومن برای کشور معرفی کردم و با شناخت کاملی که از ایشان داشتم این کار را انجام دادم.وی افزود: آقای مشایی مظلوم واقع شد و معتقدم  حق مظلوم در کشوری که ولایت فقیه دارد در این سطح پایمال نخواهد شد و با وجود مقام معظم رهبری مشکلی پیش نخواهد آمد.رئیس‌جمهور ادامه داد: من از طریق رهبری، کار را تا لحظه آخر تعقیب می‌کنم تا انشاءالله مشکل حل شود.

مطلب دوم:

 بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی آقای خامنه‌ای مدظله‌العالی

با عرض سلام و ارادت کامل؛

همان روزی که تأئید امام بر رهبری حضرتعالی را از زبان ایشان شنیدم و همواره آن نظریه را در مواقع لازم بیان کرده‌ام تأئید صلاحیت برادر آقای هاشمی را هم شنیدم زیرا امام بعد از نام جنابعالی نام ایشان را هم ذکر کردند. خوشبختانه و به حق حضرتعالی مورد رأی خبرگان قرار گرفتید، لذا لزومی نمی‌دیدم تا ذکری در این مورد از ایشان به میان آورم. اما متاسفانه امروز که می‌بینم شورای نگهبان دست به رد صلاحیت ایشان برای ریاست جمهوری زده است، خواهرانه تذکر می‌دهم که این کار هیچ معنایی جز فاصله انداختن بین دو یار امام و بی‌توجهی به شوق و اقبالی که مردم کوچه و خیابان به نظام و انتخابات پیدا کرده است ندارد. من مدعی نیستم که آقای هاشمی امروزی همان فرد دیروزی است زیرا این تغییرات در تک تک مردم در گذر زمان رخ داده است «وَمَا أُبَرِّیءُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لأَمَّارَهٌ بِالسُّوءِ» اما جدا شدن تدریجی شما از هم بزرگترین لطمه‌ای است که به انقلاب و نظام وارد می‌شود چنانچه امام همیشه می‌فرمودند: این دو وقتی با هم باشند خوبند. خواهشمند است در این امر مهم دخالت فرمائید و نگذارید که یک حرکت همه تلاشها را خراب کند و نشان دهید که چرا امام می‌فرمود: «ولایت فقیه برای آن است که نگذارد هرکس هر کاری دلش می‌خواهد بکند و ولایت فقیه می‌خواهد جلوی دیکتاتوری را بگیرد». خواهش می‌کنم فلسفه وجودی ولایت مطلقه فقیه را یکبار دیگر عینیت ببخشید. اطمینان دارم که این درخواست زبان حال بسیاری از دلسوزان نظام است که نگران وضع ایران اسلامی هستند و دلشان برای شنیدن طنین وحدت و همدلی در این کشور می‌تپد.

ارادتمند 92/2/31

زهرا مصطفوی(دختر امام خمینی ره)

 

بله امروز به مدد حامیان شاخص که از جنس خط و خطوط نموداری به آنها رسیدیم به علاوه اشباع بازار از فروش بالاخره شاخص 60% راه رفته را بازگشت.اگر بازار ادامه دار بود مطمئنا شاخص به رنگ سبز هم می رسید.

خبر مهم اقتصادی امروز هم بر اساس تصمیم سازمان توسعه تجارت و بر اساس ابلاغ گمرک جمهوری اسلامی ایران سنگ آهن از جمله به صورت دانه بندی شده مشمول عوارض صادرات نیست و این عوارض صرفا شامل کنسانتره سنگ آهن خواهد بود.

 

 

ارزش معاملات    833.103    میلیارد ریال

حجم معاملات      218.235    میلیون عدد

 

 $$$                 3520

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

دنبال خگستر بودیم که نوسان بگیریم اما ضعیف تر از این حرفا بود.این گروه به بهانه ی گزارش های خود ولو سود و تعدیل اندک و نهایتا با تایید یک واگرایی یا حمایت از جا برمیخیزند و وقتی دیدن کسی دور و برشان نیست به سرعت قرمز می شوند.

 

*گروه بانکـی ،

انصار اگر دلش خواست می تواند تا 245 هم برود اما با تاخیر.در غیر اینصورت همچنان با سایرین درجا بزنند تا خبری از سوی بانک مرکزی ابلاغ یا تحریم ها برداشته شود.

 

*در ساختمانیها

ثاژن ثفارس ثعمرا ثاباد از برترین ها.بالاخره نمی توان از نوسان نموداری شان صرف نظر کرد.ثغرب هم آبرو بر شده.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

درباره ی سغرب در مطلب دیروز مختصا نوشتیم.این گروه هم بد نیست یک توقفی داشته باشد.اما انگار سفانو سصفها و سکرد برنامه ای دیگر دارند.

 

* قندیها ،

تحولات این گروه را به سه بازه تقسیم میکنیم.بازه ی اول رشد در صبح.بازه ی دوم افت در میان بازار.بازه ی سوم رشد در انتهای بازار.در این حد دو دلی در این سهم ها دست و پنجه نرم میکند.دلیلش هم اگر بخواهید بدانید تقابل این دو بخش است.

1-      نرخ ارز و نرخ فروش که فعلا خبری نیست.

2-      نمودار که فعلا خبری هست.

این ها باید منتظر بمانند تا باقی گروه شفاف سازی کنند.وقت حمایشان دارد دیر می شود.دیروز اسامی را عرض کردم.نگاهی بیاندازید و مد نظر بگیرید.

 

*در گروه موادغذایی

عجب سر و صدایی دارند این گروه.اول لغو هدفمندی ،دوم نرخ ارز،سوم نرخ فروش.همچنان صف خرید را حفظ کردند.

 

*در گروه پتروشیمی

شکربن همچنان خوب معامله میگردد اما مواظب باشید واگرایی اش کار دستتان ندهد.وپترو اکنون به خطی رسید که از آنجا سیگنالش صادر شد.

این روز ها پتروشیمی ها هستند که در خصوص نرخ نهاده و ستاده شان درگیری دارند.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

کنور به کمک کبافق آمد تا با کمک هم آبروی گروه را بخرند.فلزات در حال تقویت شدن هستند و مصوبات عوارضی در حال تعدیل شدن.فباهنر در نهایت با صف خرید به کار خود پایان داد.سهم خوبی است.زنگان هم نوسان خوبی داد.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

شراز هم چنان مصمم است.در خصوص شپنا و شپاس هم در نظرات دیروز بحث شد.اما جدا این ها آقا بالاسر می خواهند.نبود شبندر گروه را کمی گیج کرده.افسانه ی بورسی هم تعدیل منفی داده.

 

*در گروه دارویی

این گروه هم که با بالاتر رفتن نرخ شان خوشحال اند در درصد های بالایی معامله میشوند.شاهد بازگشایی نماد هم بودیم.دالبر از نماد هایی که احتمال تقویت آن هم از نمودار و هم از حواشی دور و بر وجود دارد،صف شده است کمااینکه می توانستید شکارش کنید.

 
چکاوه  که غیر مستقیم سیگنال داده شد همچنان بدون فروشنده مانده است…

 

 

 در پایان گفتنی است که برخی از کاربران گرامی مان در خواست معرفی سهم به منظور نوسانگیری را دارند(10%-15%).لذا بدین جهت موافقان این طرح، ابراز موافقت خود را در بخش نظرات اظهار کنند تا بررسی شود چه میزان در خواست برای این بخش وجود دارد.

 

همواره پر سود باشید… 

 

bashgah-banner
نوشته قبلیتعدیلی مثبت در کگل
نوشته بعدی10 قاعده طلایی سرمایه گذاری موفق
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

65 نظرها

نطر گذاشتن