بر بام بازار چهارشنبه 02 مرداد ماه…

239
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 02 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 24Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

میبینیم که شاخص در حال رشد است اما آیا این رنگ های زیبا پایدار خواهند ماند.شاید کمی سخت باشد که با توجه به وجود نماد های بسته ای نظیر پالایشگاهی ها و پارسان و فارس بخواهیم اظهاراتی منفی در این متن بگنجانیم،اما باید در نظر داشت که شاخص زمانی از هیجان ایستاده و خود را برای درجات بالاتری آماده خواهد کرد.در مجموع نموداری را در ذیل قرار خواهم داد که متوجه باشیم این دماسنج به کجا خواهد رفت.

sha2

ارزش معاملات    2382 میلیارد ریال

حجم معاملات    677.9   میلیون عدد

 

$$$                3130

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

در گروه خودرو به جز خمهر،خساپا وساپا و چندی دیگر اقبال عجیبی در انتظارشان بود.با این وجود سایپا توانست 130 ریال زیان در 3 ماهه نصیب دارندگانش کند.گفته می شود قیمت خودرو در بازار آزاد پایین آمده و رکود بالایی در بازار هایی به رنگ سیاه به وجود آمده است.جدای از این ها این گونه رشد برای گروه را مناسب نمیبینیم چرا که با توجه به بنیادی که دارند و اتفاقی که هنوز به طور موثق برای گروه نیوفتاده،این رشد کاملا حبابیست.

درست است که ارز پایین آمده اما صنعت هنوز جانی نیافته که قابلیت سرمایه پذیری داشته باشد.لذا با این تفاسیر به یک کلمه می رسیم.سفته بازی…

وایران امروز 29% پوشش اعلام کرد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

سیمان فارس نو با گزارش خود برای عایدی 92 ، 4% تعدیل مثبت را اعلام کرد که جدای از این در سه ماهه توانست پوششی معادل 32% را اعلام کند.اگر بخواهیم برای گروه آینده ای را متصور شویم باید بگوییم که در این صنعت خبر هایی از افزایش نرخ صادرات به گوش می رسد و احتمال تعدیلات و سودآوری ها در حال تقویت است.اگر چه امروز از اواسط بازار منفی شد اما شخصا سشرق را از بعد نمودار در منطقه ی خوبی می بینم.

*گروه ساختمان

شاهد افت هیجان و قدرت در اکثر نماد هایی هستیم که این مدت رشد خوبی داشتند.

*گروه قند و نبات

قزوین مهمان تازه واردی است که فعلاسبز مانده است.در صورت حرکت گروه پیشنهادمان همان هایست که گفتیم.

*گروه بانکـی ،

بانک صادرات همچنان با توجه به خب های خوبش نظیر افزایش سرمایه و …در اوج است.

*در گروه موادغذایی

امروز روز جالبی برای مواد غذایی بود.اساتید این گروه نظیر مارگارین و بهشهر و وبشهر ابتدای بازار را با صف تقاضا شروع و سپس تا منفی هم پیش آمدند.در این گروه توصیه به خرید نداریم مگر اینکه لیدر ها اصلاح کنند.

اما بگوییم در خصوص وبشهری که عزیزان سوال می پرسند.سهم در 370 و سپس 340 مورد حمایت خواهد بود.ضمنا بخش قابل توجهی از پرتفوی خود را به اقتصاد نوین اختصاص داده که خبر های خوبی نیز در اقتصاد نوین است.پس از آن می توان به مپنا معادن و پارسان اشاره داشت.

*در گروه پتروشیمی

گفته شد به دلیل تغییرات سود قابل اعمال و پاره ای دیگر از دلایل… خراسان می بایست 5% باز می شد.بگذریم از این وقایع در بازار زیاد اتفاق افتاده است و مواردی همواره باید وجود داشته باشد تا نا رضایتی ها را فراهم کند.

شفن در گزارشش توانست 29% پوشش 3ماهه اعلام کند.در خصوص تاپیکو نیز گفته شده با توجه به افزایش 270 تومانی اوره زیر مجموعه ای در تاپیکو تعدیل با اهمیتی برای نماد ایجاد خواهد کرد…خراسان

شکربن و مارون نیز سبز رنگند.شسینا را هم قبلا در موردش نوشتیم.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

این روز ها بازار فلزات ناشی از برآیند نوسانات مثبت جهانی بهتر شده اند.فباهنر گزارشی مناسبی ارائه نکرد چرا که در 3 ماهه 11% پوشش اعلام کرده است.

امروز فملی صف خرید شد.در خصوص این سهم چند روزیست که توجه تان را جلب میکنم چراکه در حمایت قرار گرفته است.

در مورد زنگان هم نظرمان همان پاسخیست که برای کاربر عزیزی نوشتیم.برای کالسسمین نیز انتظار بازگشت می رفت.در کل امروز لیدر ها کروی ومعادن و فملی بالاترین تقاضا را داشتند.

*در خصوص پالایشگاهی ها

طبق شنیده ها از شرانل انتظار تعدیل و رشد تا 1700 می رود.

 

*در گروه تجهیزاتی

حفاری هم با 10% به میدان آمد و گروه را مثبت تر کرد.انتظارات برای مپنا رو به کاهش است و سهم نیز در حال نزدیگی به مقاومت.

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینگاهی به چند سهم
نوشته بعدیثشرق و رسیدن به یک محدوده ی مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

24 نظرها

  • سلام.بازگشایی قاعدتا پس از طی مراحل مربوطه مانند ارائه ی گزارش و شفافیت کافی و … است و در وهله ی آخر دست خداست.اما نگهداری و فروش بستگی به استراتژی شما دارد.در مجموع بگویم که اوضاع این گروه احتمال زیاد خوب است.اما صرفنظر از این عوامل حوالی 400 و 460 مقاومت خواهیم داشت.

 1. سلام جناب عباس زاده
  با توجه به روند پتروشیمی پردیس و همچنین با توجه به گزارش اتی تاپیکو و باز شدن نمادهای مهم زیر مجموعه های ان از جمله شاراک و شخارک و شفن میخواستم اگر عنایت بفرمایید آینده سهامهای فوق و اینکه در چه محدوده ای برای فروش مناسب است را بیان بفرماییدو با تشکر

 2. باسلام
  برنامه فروش بلوک خودرو قیمت بسیار کم گروه و بالا رفتن تولید خودرو و فروش برخی از داریی ها پتانسیل رشد گروه خودرو است و نیمه دوم سال خیلی تفاوت دارد با گذشته خیلی از مصرف کنندگان خودرو هم برای تهیه خودرو به جای بازار آزاد از طریق نمایندگی اقدام کرده اند ، دوست عزیز نزدیک قیمت اسمی هستند کدام حباب بهتر است در تحلیل بی طرف بود .
  باسپاس

  • کاربر گرامی ممنون از یادآوری جنابعالی.فروش دارایی و بلوک را فرمودید.جدای از بحث نوسانات گاه گاه و یا حتی بالای 50% مطلبی را خدمتتان عرض خواهم کرد.در این گروه می توان با ریسک بالا و بر اساس شنیده ها و در نهایت بازده ای بالا ورود و خروج کرد و شکی در فرمایشات شما نیست.اما این نکته را از حقیر به یاد داشته باشید:زمانی شرکتی اقدام به تامین نقدینگی از طریق فروش مایملک خود می کند که نتواند همین نقدینگی را از عملیات و ماموریت خود بدست آورد.بنده تنها به چشم انداز این گروه پرداختم.مطمئنا برای یافتن دیدگاهی روشن تر باید دید این صنعت چه چیز کم دارد.قطعات،امتیاز،کیفیت و … که معمولا وارداتی هستندو واردات تابعی است از روابط دیپلماتیک.پس وقتی اظهار می داریم همه چی بستگی به دولت جدید و رویکرد های جدید دارد بیراه نگفتیم.در ضمن بدانید که زیر قیمت اسمی بودن مزیت نیست بلکه زیر ارزش ذاتی بودن مزیته.فرمودید که تقاضا برای نمایندگی ها به جای بازار آزاد زیاد شده.بنده موافقم با شما چون امکان خودروی دلخواه با آپشن های دلخواه و اطمینان خاطر وجود دارد.و مخالفم با شما چون ظاهرا باید چندین ماه در نوبت باشید.همچنان توصیه به سهامداری ندارم اما سهام بازی در گروه ممکن است مناسب ارزیابی شود.در ضمن این جا بورس ایران است و ممکن روزانه اتفاقات زیادی بیافتد.قضیه ی شبندر را به خاطر بیاورید…
   در نهایت دلیل اقبال به گروه را افت دلار بدانید نه معجزه ی دیگری.
   برقرار باشید.

 3. با سلام واحترام
  جناب آقای عباس زاده از گزارشهای شما کمال استفاده را خواهیم بردو بابت این کار ارزشمند از شما سپاسگذاریم.
  بر کسی پوشیده نیست که تمام کاربرانی که در حال استفاده از مطالب شما هستند با برخورداری از جمع بندی ها و پوزیشن های که شما کمک می کنید اقدام به خرید و فروش خواهند کرد.
  اساتید محترم همه در خرید نماد های غذایی با استناد به سوال و پاسخ ها این گروه را خوب ارزیابی کرده و توصیه به خرید و تعویض می کنند .
  در تحلیل های حضرت عالی شما این گروه را برای خرید خوب نمی بیند.
  به طور مثال نماد وبشهر را اگر بررسی کنیم نمی توان تحلیل ثابتی پیدا کنیم که کاربر در خرید و فروش راسخ باشد .
  عرایض بنده را دال بر بی ادبی نگذارید ولی باید قبول کرد که شما عزیزان فانوس به دستان این راه مبهم و پر پیچ و خم هستید و ما هم به دنبال این نور طی مسیر می کنیم.
  ممنون

  • متشکرم از اظهار نظر جنابعالی.بگذارید حقیقتی را که شنیده ام برای شما بازگو کنم.بنده از بزرگان بازار شنیده ام که در اواخر تابستان کشور با مشکلاتی از جمله کمبود روغن نباتی روبرو خواهد شد که این امر متناسبا تقاضا را به جد افزایش خواهد داد.یادتان بیاید زمانی که آمار تولیدات گندم کشور دروغ از آب در آمد، چه تقاضایی برای مرغ ایجاد شد.چون بخشی از خوراک مرغ گندم بود.با این تفاسیر طبق تئوری های اقتصاد،در تابع تقاضا قیمت با مقدار روندی عکس دارد.پس مقدار کاهش یابد تقاضا افزایش یافته پس قیمت افزایش یافته پس غبشهر …پس مارگارین…
   عنایت داشته باشید بنده شخصا برای پایین آوردن ریسک ورود به سهم از آنجایی که زمان تعیین نمیکنم حداقل توصیه به ورود در اصلاح مناسب را دارم.
   در مارگارین و غبشهر توجه کنید که هر دو اشباع شده اند.در این گونه موارد بنده توصیه به ورود ندارم.اما به کسانی هم که دارند توصیه به خروج نمیکنم چرا که صاحب بخشی از سود هستند.پس با این تفاسیر صبر در تصمیم گیری کمک خواهد کرد.اما اگر شما ریسک پذیری بالایی دارید فبها…
   اما در خصوص وبشهر اساتید نظر داده اند و حقیر هم همینطور.از حمایت و مقاومت گفتیم تا پرتفویی که دارد.
   موفق باشید.

نطر گذاشتن