بر بام بازار چهارشنبه 03 مهر ماه…

220
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 03 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 25Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

آخرین روز بازار با تمام اتفاقات و وابستگی های سیاسی بالاخره به پایان رسید.دیروز در ساعت 6 بعد از ظهر شاهد پخش زنده ی صحبت های اوباما به طور زنده از رویتزر بودیم.ایشون در خصوص ایران صحبت های زیادی کردند و مخلص کلامشان این بود:آمریکا از ایران می خواهد تا مسئله ی هسته ای  خود را به طور منصفانه و مصلحانه حل کند و در این بین نیازی به تغییری رژیم نیست.این رئیس جمهور در نظر بسیاری از تحلیل گران محتوا زیباتر از همیشه سخن می گفت و امیدواری خویش را در مصالحت با روحانی را می توانستیم در چشم هایش بخوانیم…

اوباما بیش از پیش نسبت به ایجاد رابطه با ایران تمایل و اشتیاق نشان داده است و رشد اخیر بازار هم از همین انگیزه نشئت می گرفت.تا آنجایی که کاخ سفید از طرف نمایندگی ایالات متحده خواستار مذاکرات مستقیم و رودر رو با دولت ایران شده است.رهبری نیز در این خصوص به رئیس دولت اجازه ی مذاکره ی مستقیم را منوط به مصلحت و منفعت ملی کرده است.

در هر حال شاهد آن رشد های عجیب و غریب بازار نبودیم و این امر را می توان در لحن صحبت های آقای رئیس جمهور جست و جو کرد.جدا از ان که ایشون در ضیافت نهار بانکی مون شرکت نکردند(به دلیل مصالح اخلاقی و دینی) به نظر می رسد تحکم سخنانشان در مقابل کوتاه آمدن اوباما نتواست انتظارات را برآورد کند لذا شاهد ضعف بازار هم بودیم.

نکته ی بعدی که هیچ وقت نباید از قلم انداختش بحث نمودارهاست.شاخص را این چند هفته باشما عزیزان به روز و آپدیت روزانه هم دیدیم و پس از به نتیجه رسیدن در خصوص شکست مقاومت بدیهی ست که باید استراحتی هم داشته باشیم.

امروز در بازار خبر خاصی جز خریدهای سنگین در قیمت های پایین نبود.شاید امروز بازار زیباترین نوسان ها را می داد.در خصوص شبریز مثال می زنم که در منفی معامله می شد و به قوت نمودار و البته به نقش نشتن اطلاعیه اش در کدال مبنی بر شروع پروژه ی بنزین سازی به صف های خرید پیوست.

در مثل دیگر می تواند اعضای گروه خودرویی را ببنید که چطور از منفی به صف خرید رسیدند.البته ما گفته نماند که در این بین برخی ها هم به ابتدای خود بازگشتند و در ایم مورد ولساپا را مثال می زنم.البته ولساپا را مد نظر داشته باشید چرا که الگوی خوبی را برای فتح 240 و 300 تشکیل داده است.

در گروه سیمان شنیده ها حکایت از تعدیلات مثبت و گمانه زنی هایی در خصوص افزایش نرخ مجدد بین افراد ایجاد شده و ماحصل آن صف های خرید سنگین است.در این بین سفارس و سشرق را می توان لیدر تصور کرد.سشرق را قبلا با توجه به نزدیک شدن به کف قیمتی اش توصیه داشتیم برای سیلام نیز انتظارات خوبی داریم.

اما در گروه قندی متاسفانه حواسمان به قشرین نبود چرا که نمودار فوق العاده ای دارد.مراقب سهم باشید.هدف در 1000 منتظرش است.قثابت هم به نظرمان ریزشی ست.قشیر هم با توجه به افزایش سرمایه اش به نظر تا 1200 جا داشته باشد.

در گروه مواد غذایی هم غالبر با تمام حواشی از 800 به حدود 1000 تومان رسیده است.

گروه پتروشیمی نیز گویا خبر های مبنی بر کنسل شدن نرخ خوراک را دریافتند که این گونه به صف های خرید پیوستند.در این بین در مورد فارس خبر هایی به گوش می رسد مبنی بر توقف برای تعدیل بالا…

شنیده های امروز:

شنیده ها از تعدیل شیران در گزارش 9ماهه خبر میدهد این در شرایطی است که واتی نیز این روزها سرگردان است اما در منفی های امروز و محدوده 600-620 تومان ارزش ریسک کردن را دارا میباشد.

فملی تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و عدم رشد نرخ جهانی قرار گرفته است از سوی دیگر کاهش عرضه محصولات در داخل نیز در روند سهم اثر گذار بود در این هفته مس اطلاعاتی از وضعیت مبادلات ارزی و بازگشت 1229 میلیون درهم به کشور خبر داد در این اطلاعیه آمده بود که از 1758 میلیون در هم وجوه ارزی حاصل از فروشهای خارجی 1229 میلیون به کشور انتقال یافته ،471 میلیون صرف خریدهای خارجی و 58 میلیون درهم در شرف بازگشت به کشور میباشد . فملی ارزش بررسی و سهامداری را دارا میباشد.

در 3نماد سنگ آهنی خبرهایی منتشر شده است از نشست های چند جانبه با شرکت ذوب آهن مبنی بر آزادسازی قیمت و همکاری سنگ آهنی ها با شرکت ذوب آهن اصفهان.

ذوب با توجه به افزایش ظرفیت تولید در سال های آتی در صدد است سنگ اهن داخلی را با نرخ آزاد از تولید کنندگان داخلی تامین نماید این مهم میتواند نمادهایی چون کگل . کچاد و کنور را با شرایط جدید و تحولات خاصی همراه سازد.

شاخص استخراج کانه فلزی در منطقه حمایتی مناسبی در میان مدت دیده میشود و میتوان اقدام به نگهداری نمود
گزارش های 6ماهه کگل و کچاد نیز حاوی خبرهای مثبتی از پوشش سود در این دوره مالی میباشد.

بترانس با رسیدن به محدوده روانی 600 تومان با افزایش عرضه مواجه شد در این بین افزایش عرضه از سوی 3سهامدار حقوقی صباتامین سینا فرآیند و توسعه ملی خریداران را به مرز اشباع از خرید رسانده به نظر میرسد سهم برای یک اصلاح تا 520 آمادگی داشته باشد و سپس با ورود نقدینگی جدید به هدف 700 پیش روی کند.
کاهش قیمت مس در بازار داخل و خارج کاهش نرخ ارز افزایش فروش شرکت رادر مسیر رشد و سودآوری قرار داده است که در این میان سهامداران باید با صبوری همراه این گونه سهام ها شوند.
البته در گزارش 6ماهه تعدیل نیز شنیده میشود.

ارزش معاملات    3381 میلیارد ریال

حجم معاملات    783  میلیون عدد

 

$$$            3100 (13:30)

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتبریک بانک صادرات
نوشته بعدینماد تحت نظر من
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

    • دوست گرامی وآتی با توجه به پرتفوی خود و اینکه هم اکنون 61% ارزش ذاتی معامله می شود شرایط رشد را در ضمن خود دارد.جدای از آن احتمالات تعدیل از زیر مجموعه هایش علی الخصوص شیران هم بالاست.سهم حدود 700 مقاومت دارد و کمی بی اعتمادی به بار آورده است.اهداف قیمتی می تواند در میان مدت تا 1000 تومان هم باشد.اما با توجه به حجم معاملات نقدینگی قوی را در بر ندارد.در ضمن جذابیت سایر سهام قوت .وآتی را گرفته است.

نطر گذاشتن