بر بام بازار چهارشنبه 05 تیر ماه…

378
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 05 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 26Rating:

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

همون طور که مستحضرید شاخص امروز رو با زدن رکوردی جدید به اتمام رسوند که شاید بتوانیم بگوییم  این رشد مدیون بازگشت دلار به قیمت های بالای 3000 تومان و البته ریزش طلای جهانی است. با بالا رفتن قیمت دلار، شرکت های صادرات محور مثبت شدند و برخی صف های خرید رو هم تجربه کردند. طلای جهانی امروز تا 1235 دلار در هر انس هم سقوط کرد و البته پیش بینی شده این کاهش ادامه داشته باشه و کارشناسان برای پایان هفته افت سکه رو هم پیش بینی کردند.

اما امروز مرکز آمار نرخ تورم خرداد ماه رو 32.6 اعلام کرده که نسبت به ماه گذشته 1.6 درصد افزایش داشته است.

اما در حوزه ی سیاست هم بازار شکایت ها داغ شده و ایندفعه کمیسیون اصل 90 مجلس تصمیم گرفت با بررسی اظهاراتاسفندیار رحیم مشایی در مورد مکتب ایرانی، انبیا، مدیریت داوود نبی و حضرت مسیح و رژیم صهیونیستی برای رسیدگی این اظهارات پرونده رو به وزارت اطلاعات کشور ارسال کند. در مجلس سفرهای خارجی ایشون هم که تقریبا هر 20 روز انجام می گرفته است هم مورد توجه قرار گرفته و نمایندگان مردم در حال بررسی جزئیات این سفرها هستند!

اما قرار بود امروز رئیس جمهور آقای احمدی نژاد از طریق تلویزیون با مردم صحبتی داشته باشند و گزارشی از خدمات و فعالیت‌های دولت طی 8 سال گذشته ارائه بدهند که این برنامه به روز یک شنبه موکول شد.

 اما شاخص عزیز و نقاطی که به آن حساس است:

sh

ارزش معاملات    ۱,6۰6٫۰90  میلیارد ریال

حجم معاملات      401٫767   میلیون عدد

                                                        

$$$                 3255

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

این گروه امروز منفی کامل بود. به نظر میرسه رکودی که گریبانگیر این گروه شده و البته انتظار کاهش قیمت خودرو در بازار با کاهش قیمت دلار باعث شده اعضای این گروه در معاملات امروز صف فروش رو تجربه کنند

تنها اعضا ی مثبت خگستر و خاور بودند.احتمالا سایپا را کمی بیشتر بررسی کنیم…

*گروه سیمان ،آهک و گچ

با از سرگیری صادرت سیمان به عراق و خبر لغو ممنوعیت واردات سیمان از ایران به عراق بار دیگر گروه مورد توجه قرار گرفت.در حال حاضر کازرون با اعلام سود 160تومانی سال مالی 92 از کمترین پی به ای در گروه برخوردار است (3.77) این در حالی است که پی به ای گروه به 7.11 رسیده به نظر میرسد رشد اخیر سهم مدتی سهم با درجا زدن به کار خود ادامه دهد از سوی دیکر کارون نرخ سیمان صادراتی را 130تومان براورد نموده اما نرخ صادرات تا180 تومان نیز معامله میشود.تعدیلات پشت سر هم اعضای گروه و خبر ادامه صادرات سیمان به عراق، باعث شده اعضای این گروه همچنان مثبت باشند و البته صف خرید داشته باشند. سبجنو هم که در اصلاحیه اولین پیش بینیش 86 درصد تعدیل داشت امروز با 18 مثبت شدن در قیمت پایانی روبرو شد.

*گروه بانکی

مقاومت وپارس260 /وبملت170 / وکار 250 /ونوین 350-370

*گروه ساختمانی

با دارا بودن مالکیت بیش از 18درصدی ونوین (مستقیم  غیر مستقیم )بیشاز 400تومان از ارزش وساخت را ونوین در برگرفته از سوی دیگر با فرض تقسیم 50تومانی سود ونوین 10تومان به سود وساخت افزوده خواهد شد و دریافت مجوز افزایش سرمایه میتواند ارزش این نماد را بیش از پیش افزایش دهد.
نمادهای مرتبط با ونوین وساخت ثنوسا ثاخت وبشهر وصنا در دوره مجامع ونوین مورد توجه قرار میگیرند از این رو وساخت نیز با توجه به گذر از 300 تومان اهداف بیش از 400 تومان را برایش در یک رالی2ماهه متصور هستیم که در بالاترین هدف تا475تومان نیز خواهد رسید در این سهم حد ضرر را بسته شدن زیر 300 تومان میدانیم.
مقاومت امروز (کوتاه مدت)350.

*گروه قند و نبات

با مثبت شدن شاخص باز هم اعضای این گروه منفی شدند! در گزارش قبل اشاره داشتم که اعضا و شاخص این گروه در برخورد با مقاومت خود هستند.شاید این گونه هم بتوان اظهار نظر کرد که فعلا گروه های دیگر جذابترند و تا وقتی خبر محکمی پشت قندی ها را نگیرد همین آش و همین کاسه است.

*در گروه موادغذایی

انگار ای گروه قصد استراحت ندارد. هرچند که غاذر کمی منفی شد.

*در گروه پتروشیمی

با بازگشت دلار، اعضای این گروه صادرات محور همگی مثبت شدند و البته صف خرید هم داشتند. فارس در درصدهای منفی با دید بلندمدت مناسب ارزیابی میشود کاهش نرخ خوراک مایع اثرات مثبتی بر نماد فارس خواهد گذاشت و پتانسیل افزایش سود فارس را بیش از 200 تومان راایجاد خواهد کرد.در خصوص پارسان اشاراتی در دو روز گذشته داشتیم متاسفانه نگذاشتند به 800 برسد و صف تشکیل دادند.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

شنیده ها از تقسیم حداکثری در مجمع حکایت دارد از سوی دیگر با توجه به فروش مناسب فولاژ در 3ماهه و بهره برداری از طرح های توسعه در ماه های پیش رو و انتظار از تعدیل سود مناسب تا130تومان محدوده 530تومان را به عنوان کف قیمتی سهم میدانیم.نقل قول: دیروز در بورس کالا عدم کاهش قیمت شمش فخوز و حجم معاملات مناسب و انتظآر بازار از عدم کاهش ارز به زیر 3000تومان میتواند اثرات مثبتی بر بازار امروز داشته باشد
شمش فخوز دیروز در حالی 17160و تختال 15677ریال با حجم 171 هزارتنی معامله شد که قیمت شمش در بندر انزلی بیش از 1800تومان مورد معامله قرار گرفته.براورد فروش فخوز در بودجه1420.
انتظار از ارائه گزارش مثبت 3ماهه فخوز راداریم . محدوده 2900-3000تومان برای میان مدت ارزنده میباشند. حداقل انتظار تعدیل70 تومان از فباهنر را داریم حتی از سود 150 تومانی باهنر در سال جاری نیز یاد میشود نکته مهم تحولات بنیادی است که در سهم در حال شکل گیری میباشد
هدف سهم 450تومان میباشد و هر اصلاحی در راستای روند مثبت سهم ارزیابی میشود.

از توریل هم کم نگفتیم.

*در خصوص پالایشگاهی ها

اعضای این گروه صادراتی هم مثبت بودند. در مورد اعضای متوقف شده ی این گروه شایعات پیرامون بازگشایی شان در اوایل هفته ی آینده به گوش رسیده که البته برای بازگشایی شان باید صورت های مالی را ارائه کنند.پایین آمده نرخ دلار برایشان مفید است.

نقل قول:

افزایش سرمایه در ماه های پیش رو یکی از محرک ها و انتظار از سیاست های دولت منتخب نماد را با انتظارات آتی مثبتی مواجه ساخته از سوی دیگر انتظار تقسیم سود بالا رادر مجمع نداریم.مپنا به مقاومت تاریخی 360نیز رسیده این انتظار میرود در روزهای آتی شاهد واکنش نماد به این محدوده باشیم و احتمالا پس از یک اصلاح کوتاه در این محدوده در میان مدت شاهد روند رشد بیش از پیش مپنا خواهیم بود.

در پی اقبال به گروه بانکی نماد شرکت سرمایه گذاری خوارزمی بدلیل حضور برخی از سهام بانکی در پورتفوی، با توجه سهامداران مواجه شده است. این شرکت سرمایه گذاری مالکیت ۲٫۶۲ درصد از سهام بانک صادرات و ۴٫۳۹ درصد از سهام بانک پاسارگاد را در اختیار دارد. البته ناگفته نماند سهام ارزشمند دیگری نیز در سبد “وخارزم” وجود دارند که رشد مناسبی را تجربه کرده اند. در صورت وجود عرضه در سهم ، اختصاص بخشی از سبد در قیمت مناسب معقول به نظر می رسد.

امروز وایران از درصد های منفی به صف خرید رسید.انتظار برای معامله ی بلوکی برقرار است.

گروه یارانه نیز اخیرا با گزارش هایی که ارائه داده اند خوب ظاهر شده اند.این گروه خیلی وقت است مورد توجه قرار نمی گیرد.

bashgah-banner nokhbegan-start

23 نظرها

  • سوال خوبی کردید.اگر چه این روز ها استقبال از گروه بانکی و … زیاد شده اما فروش گروه های دلاری را نمی توان با قطع یقین تایید نمود چرا که ممکن است با افت دلار ،همین سهام دلاری از سایر بخش های خود(غیر دلاری) کسب عایدی کنند و بهتر از قبل شوند.شخصا تخصیص سبد به هر دو را بهتر می بینم.بانک را هم با توجه به نمودارشان شکار کنید.موفق باشید.

  • برای شکربن در دامنه ی 450 تا 420 دامنه ی حمایتی داریم.از آ طرف از دید الگوی کلاسیک در 490 و 520 هم هدف داریم و بعد از آن 540 و 600.شخصا انتظار کمی درجا زدن برای سهم را برای کسب آمادگی دارم.برای امسال نیز تعدیل خوبی داده و در سرمایه گذاری اش خوب دقت کرده است و فروشنده هایش ضعیفترند.

 1. مطالبتون در مورد ساختمانی ها و سیمانی ها دقیقا مشابه گزارش کارگزاری کارآفرین از بازار دیروز بود، پاراگراف اول فولادی ها هم همینطور ، و چون اونا زودتر از شما منتشر کردن پس شما کپی کردین. مطالب از رو از جای دیگه آوردن کار بدی نیست اما با ذکر منبع!!!!!!
  با تشکر

  • کاربر saeed :در خصوص کپی برداری از سایر گزارش ها این طور خدمتتان عرض می کنم که همان طور که مستحضرید بر بام بازار سریع ترین گزارش بازار مبتنی بر وضعیت دو روز آخر صنایع+برخی اخبار مهم است،لذا کپی برداری در زمانی که سایر گزارش ها در حال نوشتن بوده و این بخش تا ساعت 14 آماده ی خواندن است،معنایی ندارد.از طرفی اخباری به در اختیار نویسندگان سایت قرار می گیرد که ممکن است مستقیم یا غیر مستقیم در سایر قسمت ها تسری بیافته باشد لذا عنوان کپی برداری از مطالب دیگران مناسب این بخش نیست و نخواهد بود.با این حال از دقت نظرتان ممنونم.

  • کاربر عزیز زاگرس از دید بنیادی با نهاده ی خوراک گاز و ستاده ی متانول سر و کار دارد لذا این دو بعد امکان افزایش و کاهش سودآوری یا تعدیل را دارا می باشد.شرکت به شدت به تبادلات خارجی سرو کار دارد و اختلال در این امر اختلال در سهم است.2200 و 2400 بر سر راه این سهم قرار دارد و قدرت فروشنده هایش از خریداران ضعیف تر است.در خصوص دالبر هم باید گفت به واردات وابسته است و یورو را در دونرخ 1800 و 3100 در نظر گرفته که احتمالا ناشی از یارانه است.نرخ دارو این روز ها رو به افزایش است و سهم در 920 مقاومت داردو نیاز به استراحت در سهم احساس می شود.

نطر گذاشتن