بر بام بازار چهارشنبه 06 آذر ماه…

236
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 06 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 27Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز پایانی هفته و تزریق دوباره ی انرژی به بازار.سخنان جناب روحانی در گزارش 100 روزه که دیشب پس از اخبار 21 پخش شد حاوی نکات خوبی بود.از جمله ی این نکات می توان این را ذکر نمود که ایشان گفته بودند مردم بورس را به درستی انتخاب کردند و این عمل ضمن سودآوری منجر به تامین مالی بسیاری از شرکت های بزرگ شده است.نکته ی دیگر این بوده که ایشان هم تاییدی بر روند راکد مسکن و ارز و طلا زدند و بازهم بورس را جلوه دادند.نکته ی بارز تر اشاره ی مستقیم به صنعت خودرو و بانک بود که سبب ساز صفوف تقاضای امروز شد.

در مجموع در حوزه ی سیاست داخل اگرچه که دو طرف کمی تشر به هم می زنند اما بدانید در آمریکا اگر همچنان از ایران و ایرانیان بد می گویند دو دلیل دارد.اول اینکه جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسند(نه ابران را) و دوم اینکه باید پاسخگوی بسیاری از حزب های مختلف (جمهوری خواه و دموکرات ها) و البته رژیم مخلوع صهیونیسم نیز باشند چراکه از قدیم الایام این دو سهامدار هم بوده اند و باید هواداری و البته ابن روزها دلجویی یکدیگر را بکنند.

اما در بازار مجموعا چهار پارت تایم معاملاتی داشتیم.ابتدای بازار که فشار فروش شدت گرفته بود.در یک نیم ساعت اوضاع بهتر شد.دوباره حوالی ساعت 11.30 فشار فروش را تجربه کردیم و در نهایت تا ساعات پایانی آنهایی که باید خرید می شدند به صف پیوستند.

شنیده شده:

شنیده شده صورتهای مالی 6 ماهه خبهمن بصورت فرمت شرکتهای سرمایه گذاری به بازار اعلام خواهد شد و از این پس برای تعیین خالص ارزش داراییها و سطوح ارزندگی سهم از روش جدید باید استفاده کرد. خبهمن با تحولات خوبی در سالجاری مواجه شده که ناو هر سهم را به بیش از 4400 ریال افزایش داده است حال اگر حتی 60 درصد از ناو را برای کشف ارزش ذاتی سهم بکار گیریم، سطوح ارزندگی سهم حداقل 264 تومان بدست می آید.

گفته شده تحولات مهم و گسترده ای در سرمایه گذاری خوارزمی در جریان است که به رشد سریع عایدات و تعدیل مثبت درآمد هر سهم منتهی خواهد شد. وخارزم در ترکیب پرتفوی خود سهام ارزنده ای چون وپاسار،وغدیر،وبصادر،شفن،ثمسکن،رکیش،دسینا و … دارد که در روزهای اخیر با رشد قابل توجهی توام بوده اند خاطر نشان می سازد خالص ارزش داراییهای هر سهم در حال حاضر 425 تومان و قیمت سهم 2692 ریال است که به اندازه 63.3 درصد از ناو خود معامله می شود.

گفته شده:

به مقاومت 10 ماهه خود یعنی 1400 تا1450 تومان می رسد و همین مهم عامل تشدید عرضه ها درسهم خواهد بود.پارسان در مجمع حداقل 190 تومان سود تقسیم خواهد و افزایش 50 درصدی سرمایه را نیز در مشت خود دارد .مطمئنا با کاهش محدودیت های تحریم ها شاهد افزایش میزان صادرات خواهیم بود گروه پالایشگاه نیز به شرایط ثبات نزدیک شده اند  و نباید نگرانی چندانی داشت تنها چالش پیش رو نرخ خوراک می باشد که به امیدوار هستیم به زودی تعیین تکلیف شود.

فارس:این نماد با حاشیه های بی موردی از جانب شورای رقابت مواجه شد اما آنچه مسلم است ارزندگی این نماد در بلندمدت می باشد و به نظر نگارنده نباید سهم را به راحتی از دست داد به خصوص سرمایه گذارانی که دید بلندمدت بر روی سهامشان دارند .
با شرایط فعلی میزان تقاضا کاهش یابد اما مطمئنا روند پایدار نخواهد ، حمایت اولیه 1600 تومان میباشد در غیر آن هدف بعدی حمایت طبق تحلیل های قبلی 1450 تومان ترسیم می شود.

افزایش نرخ سنگ اهن از 40 به 70 درصد قیمت جهانی مطرح شده است در سوی مقابل عضو هیئت مدیره فولاد مبارکه نیز میگوید در مورد نحوه پرداخت بهره مالکانه معادن سنگ آهن نیزدر حال مذاکره هستیم. شایعات دیگری نیز مطرح است که صادرات و خام فروش شامل بهره مالکانه خواهد شد و فروش داخل با هدف هدف حمایت از معادن بهره مالکانه تعلق نمی گیرد.
شرایط برای رشد نمادها فراهم است حداقل چند روزی شاهد نوسان ااین گروه می باشیم در این گروه ومعادن به دلیل افزایش سرمایه و تعدیل و nav مناسب میتواند مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

حجم های  معاملات بسیار خوبی را در این گروه در حال شکل گیری است از خبهمن و زامیاد گرفته تا سایر نماد ها که  نشان ازتحولات مثبت در آینده دارد .
سایپا و ایران خودرو با بحث افزایش سرمایه شاهد جدی شدن آن هستیم ، سایپا آمادگی رسیدن به قیمت های ایران خودرو را دارا می باشد.
از بعد بنیادی خبهمن خگستر خزامیا شرایط بهتری دارند در این گروه گویا  پژو و رنو فرانسه از لغو تحریم‌های ایران استقبال کردند.

آکنتور: این نماد آمادگی توقف و انتشار اطلاعیه شفاف سازی را دارد گویا نخستین محموله صادراتی به مقصد تاجیکستان شامل بیش از ده هزار کنتور برق تک فاز ، دو هزار کنتور برق سه فاز و همچنین یکصد دستگاه کنتور فوق توزیع به کشور تاجیکستان به ارزش 500 هزار دلار به زودی ارسال می شود . این محموله بخشی از قرارداد خرید یک میلیون و دویست هزار کنتور برق از سوی کشور تاجیکستان با شرکت کنتور سازی است که به صورت محموله های یکصد هزار عددی به این کشور صادر می شود.
از برنامه شرکت : افتتاح خط تولید بردهای الکترونیک شرکت کنتور سازی در هفته آینده که ظرفیت صادرات را افزایش میدهد ، بهره برداری از خط تولید انحصاری کنتور آب با ظرفیت بالقوه یک میلیون و هفتصد هزار دستگاه در سال در یک ماه آینده سهم آمادگی حرکت مثبت را دارد.

** اما بررسی گروه ها:

*گروه خودرو و لیزینگ

شاهد بلعیده شدن عرضه ها در بسیاری از نماد ها بودیم.خودرو سایپا بهمن زامیاد و خاور را نشانه رفتیم که بهتر است در پرتفو باشند.شاخص گروه صنعت مقاومت خود را شکسته و می توان انتظارات خوبی را از آن داشت.

از مدیرعامل سایپا شنیده شده علاوه بر احتمال قوی افزایش سرمایه ی ناشی از تجدید ارزیابی ها،شرکت در سال 93 سود قرار است اعلام کند.در هر حال باید منتظر صورت های مالی پیش بینی باشیم تا ببنیم چه خواهد شد.

*سیمانی ها

سهگمت را به دوستان اطلاع می دهیم که احتمالا در حمایت واقع شود.

*گروه بانک

صحبت های رئیس دولت باعث شد بانک ها برگردند.هنوز بنده شک دارم اتفاق خاصی در تایم بالا رخ دهد.

پیروز باشید…

bashgah-banner

8 نظرها

نطر گذاشتن