بر بام بازار چهارشنبه 06 شهریور…

242
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 06 شهریور...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 28Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

چه قدر سخت است اگر بخواهیم بگوییم که آخر هفته ی خوبی داشته باشید…امروز بازار سرمایه عاشورایی بود.بسیاری از عزیزان سوال داشتند که وضعیت چگونه خواهد شد  و بنده هم همین سوالات را در ذهن می پروراندم.با کمی تفحص و پرسش پاسخ های امیدوار کننده ای در خصوص بازگشت بازار می شنیدیم.بسیاری معتقد بودند بازار اکنون بازار زیبایی شده است.دلیل این گفته این است که در این آشفته بازار و رالی های سنگین منفی است که خرید کردن دل شیر می خواهد و کسانی که دل شیر دارندمعمولا سود های خوبی هم دارند.در طرف دیگر بازار صحبت از بازگشت بازار تا 2 سپتامبر می کردند یعنی تا 4 روز دیگر.عده ای دیگر در خصوص همین بازگشت تا پایان شهریور می گفتند و معتقد بودند با توجه به واگرایی موجود در میانگین های متحرک بازار مستعد منفی شدن بود و جریان تهدیدات نظامی و امنیتی افت آن را جلوتر و شدید تر کرد.

در هر حال این روز ها را بیشتر مراقب سلامتی تان بوده با توجه به نوع شخصیت تان مانند روزهای شیرین گذشته به بازار خیره نباشید.

در این حواشی هم پتروشیمی جم که قرار بود چهارشنبه عرضه شود این گونه به یکشنبه منتقل شد و البته لازم است بدانید با توجه به وقایع موجود سهامدار عمده نیز رضایت به عرض نداده است.

در مجموع این روزها خبر های مثبت و شیرینی در کار نیست به جز امیدواری های که منتشر می شود.در سایت مطلب مناسبی را کارشناس عزیز آقای مشکانی گذاشتند.دسترسی مطلب برای کاربران حرفه ایست اما بنده دیروز بخشی از آن را برای آگاهی بخشیدن در این شرایط برای مخاطبان مطلب دیروز گذاشتم.

فعلا به جز ایران خودرو دیزل با نماد خاور که تغییری نسبت به عایدی خود اعلام نکرده چیز مهمی در کدال نیامده است.ریسک سیسماتیک آنهم از نوع سیاسی بازار را احاطه کرده است و بهترین کار شناسایی سود و اگر می خواهید خرید داشته باشید بهتر است پله ای این فرآیند را انجام دهید.

نمودار شاخص کل:

بر اساس این نمودار می توان توقف در روند نزولی سهم را در آینده ای نزدیک تخمین زد.

sh-22 تصویر

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن