بر بام بازار چهارشنبه 07 فروردین ماه …

213
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 07 فروردین ماه ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Mar 27Rating:
 
 

احوال شـاخص

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

امروز نیز شاهد سومین روز مثبت شاخص در سومین روز معاملاتی سال جدید هستیم. نمیخواهم نگرانتان کنم اما انصافا شاخص در جای حساسی قرار دارد که من اسم آن را مقاومت نسبی گذاشتم.بله عزیزان امروز شاخص به خط میانی چنگال ناخنک زده و نفوذی به آن داشته.هنوز در تایم هفتگی رونقی را مشاهده نمی کنیم که خیالمان را راحتر کند اما در روزانه فعلا امید ها پا برجاست کمااینکه در ابتدای متن هم گفتیم که شاخص کمی مشکوک شده.خب تمام این عرایض را در نموداری خواهم گذاشت.

با توجه به حجم و ارزش بالاتر معاملات اما تحرک کمتر نسبت به دیروز شاهد اقدام نوسانگیرانی هستیم که توانستند از منفی های پایان سال گذشته بهره ببرند.

امروز به مدد سهم های زیر شاخص به عدد  39,741.80  رسید :

شپنا شبندر کگل فملی فولاد پارسان وپارس اخابر رمپنا شخارک و …

 

 تصویر

 

 

میزان تحرک شاخص در سومین روز هفته       390.72

 

ارزش معاملات     B 853.141                               حجم معاملات امروز  135.699 M

  $$$                     3450   

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

  

* خودرویی ها،

سایپا با زیانی که به بازار اعلام کرد امروزش را حتی به درصد های مثبت نیز رساند.در خصوص نمودار آن گفتنیست که مقدار 88 تومان را با همپوشانی خط پایینی چنگال و Fibo 78%  تلاقی دارد لذا افت بیش از آن مقدار کمی بعید است.

در خگستر و خفناور حداکثر قیمتی را هم شاهدیم. در خصوص خگستر هم شاهد رسیدن به حمایت و البته تکمیل AB=CD با محدوده ای که سقف آن 145 میباشد، هستیم.در خفناور هم پس از Pullback ای که به مثلث داشتیم شاهد اوج گیری 10% قیمت طی دو روز بودیم.

در سایر اعضا تحرک قابل ملاحظه ای رویت نشده.

 

* لیزینگی،

ولغدر پس از تکمیل الگوی کلاسیک Double Top حرکت تازه ای را شروع کرد فعلا 58 را برایش متصورم.اکنون نیز الگویی هارمونیک را می سازد.

ولصنم نیز در حداکثر، متقاضی دارد.

 

*گروه بانکـی ،

در این صنعت کم جان هم، انصار را میبینیم که پس از اتمام ماموریت خویش برای تکمیل AB=CD یکساله، به هدف رسید.از این پس تا قبل از شروع روند جدید احتمال بازی قیمتی را در 232 تا 242 دارم.

از طرفی در بانک پارسیان تحرکات چشم گیر شده،آنرا هم میگذاریم به پای نفوذ به مثلثی که اخیرا ناشی از افت بوده.در تایم بالا،مثلث های بزرگتری هم قابل رویتند که تثبیت 230 برای سهم برای آن در حکم جانی تازه است.

عزیزی که در خصوص بانک دی پرسیده بود باید بگویم که در روند نزولی با کف 115 در حال حرکت است.

 

*در ساختمانیها ،

اخیرا که مناسبتر شده اند.مطمتئنا سهامداران این صنعت از اعضای این گروه گلایه ای زیادی دارند و این فرصت ها را خروج از گروه میبینند.وساخت ثباغ و کرمان داعیه داران امروزند.

در نماد ثباغ سه روزی هست که خوب حمایت میشود و این حمایت از 162 صورت گرفت که دقیقا روی 78% فیبوناچی اش بود.با این اوضاع بیشتر از 200 نمیتواند حرکت کند.

 

*در گروه سرمایه گذاری ،

این روزها همه از وبانک سخن میگویند…سهمی که گفته شده به لطف زیر مجموعه ها به زودی تعدیل خود را اعلام خواهد کرد.از طرفی هم مادرپتروشیمی ها(وپترو )را میبینیم که آنهم دلش نیامده از فرزندان خود دوری کند.خلاصه که در حوالی 100 شاید کم آورد.اما مایه ی دلگرمی این است که روی مثلث در حال تثبیت شدن است.در نماد واتی تثبیت 325 به منزله ی لمس 400 نیز می تواند باشد.

 

* قندی ها ،

خب اینها هم مثبتند.خبری که در خور توجه است این بوده که احتمال افزایش نرخ محصولاتشان بالاتر رفته.از طرفی هم افت اخیر به کمکشان آمده تا همه چی برای سبز شدن جمع گردد.

قچار قپیرا قشیر قزوین قلرست قشکر و قنقش از برترین ها و قمرو کم لطفی کرده.

 

*در گروه موادغذایی

وبشهر را میبینم که سرش را بالا گرفته و بدون توجه به همگروهی ها صدرنشینی میکند.البته غالبر و غشاذر را از قلم نمی اندازیم.برای وبشهر از 194 تا 204 مقاومتی قائلیم. غبشهر و غمارگ هم با توجه به رشد های اخیر کم جانتر شده اند.

 

*در گروه کاشی و سرامیک

کسعدی با پدیده ای مواجه است به نام مقاومت در 270.شکست آن همچنان 300 را برایش آرزو میکند.

 

*گروه سیمانی ها

دوستی از سدور پرسیده بود.خب با سهمی روبروییم که وفاداری اش ثابت شده است.اما در حوالی 525 کمی تعلل خواهد کرد در 470 هم حمایت قوی اش را میبینیم.از آن طرف هم در گزارشی که به کدال ارائه کرده نکته ی قابل توجهی علی الخصوص در EPS نمیبینیم لذا این امر ممکن است رشدش را مختل کند.گفته بودیم که صادرات این گروه را روشن خواهد کرد.

 

*در گروه پتروشیمی

امروز در یکی از سهم های پرپتانسیل به نام کرماشا افت قیمتی را دیدیم و آن هم مواجه شدن با مقاومت اخیرش است.البته واگرایی را از قلم نمی اندازیم.در زاگرس هم افت شدید قیمتی را میبینیم که آن هم ناشی از واگرایی بود.احتمال بازگشت از 2140 و 2080 قوی تر خواهد بود.

از آن طرف شخارک و شپترو را میبینیم که عمکرد خوبی داشتند.و در نهایت شاهد ریزش صف خرید پارسان هستیم.در خصوص پارسان اگر مشتری مطالب ما بوده باشید غیر مستقیم در 715 سیگنال مثبتی دادیم.انتظار ها از تعدیلات زیر مجموعه ها بالا رفته.اما اکنون نیز در مقومت نسبی اش است.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی و اساسی (،

کگل با انتظاراتی که پیرامونش وجود دارداز 756 یک سره بالا آمده با این اوضاع در میان مدت حتی بالای 1000 برایش دست یافتنیست.کنور همچنان اسیر 3800 است.

امروز فسرب و فنوال صدر نشینان قیمت پایانی اند.شنیده ها از فولاد و فخوز پیرامون تعدیلات زیاد شده.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

در خصوص تعدبلات مثبتی که درباره ی گروه گفته میشود نوشتیم.شبریز و شاوان و شپنا

در مورد شپاس گویا کم لطفی ها در حال فزونی گرفتن است.

 

*گروه تجهیزات و خدمات مهندسی ،

رمپنا با صف بالای یک میلیونی استقبال خریداران را از اخبار و طرح های پیرامون و منتشره و در یک کلام بورس انرژی نشان میدهد.270 مقاومتش است.

 

  

*گروه رایانه ،

رتاپ و مرقام از سهم هاییند که بدون فروشنده مانده اند.رکیش بیچاره تازه در حال قدرت گرفتن بود که با اعلام تعدیل منفی اش خریداران را فراری دادند.

 

 

همواره پر سود باشید…

 

 

 

 

bashgah-banner

9 نظرها

نطر گذاشتن