بر بام بازار چهارشنبه 08 خرداد ماه…

226
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 08 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 29Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

امیدواریم حالتان به سبزی امروز باشد.ابتدا در خصوص مقاومت شاخص خدمتتان عرض کنم که 44500 و 45000 از مهمترین ها هستند.

نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده بودجه ۹۲ سقف منابع و مصارف لایحه بودجه سال ۹۲ کل کشور را با رقم ۷۲۷ هزار میلیارد تومان تصویب کردند.

 

ارزش معاملات    1,488.055   میلیارد ریال

حجم معاملات      380.554    میلیون عدد

 

 $$$                 3645

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

این گروه هر روز یک رنگی دارد.روزی از سر خبری ریزشی و روزی از سر تکنیکی رشدی است.توصیه مان این است که اسیر دام این نوسانات نشوید.همچنان زامیاد مثبت است اما تحرک چندانی نسبت به باقی همگروهی ها نمیبینیم چرا که جو بازار کلا بود.

 

*گروه بانکـی ،

بالاخره کام سهامداران این گروه هم شیرین شده.خبر های افزایش سرمایه ی بانکها گویا خبر از جاری شدن نقدینگی و تحولاتی در آنان میدهد.اگر چه گروه مانند دیروز نیست اما صفوف صادرات پست بانک ونوین سر جایش است.بانک ملت هم بانک خوبی است.جو مثبت امروز گردشگری را هم مثبت کرد.

 

 

*در ساختمانیها،

انگار خبر دارد اثر خودش را میگذارد.خب البته این یک خبر است و آثار آن در گزارش باید معلوم گردد تا بتوانیم بهتر اظهار نظر کنیم.آس پ وساخت ثشرق ثتران ثشاهد ثاژن و …. از برترین ها.اما در خصوص ثفارس برایش در 120 حمایت داریم و 130 مقاومت.اگر مقاومت را بشکند…

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

یک موقعی میشود که لیدر بازار گم میشود و همان موقع درباره ی سایر گروه ها چیز های خوبی میشنویم و هر روز هم این عوامل تمدید می شوند.سیمان و دارو و مواد غذایی از این نوع بودند که زمانی که خبر ها پیرامون فلزات و معدنی ها و پترو ها شدت گرفت بازار به آن سمت متمایل شد و از آن طرف خبر های افزایش نرخ و صادرات و … مزید بر علت شد.خب احتمال تعدیلات اعضا با توجه به بازگشایی سایر اعضا دور از نظر ها نیست و انگار کسی حاضر نشده از این گروه دل بکند.

* قندیها ،

یکم این گروه سرگیجه گرفت.البته در اوایل بازار خوب بودند اما بالاخره هنوز قطعیت برای آنها ایجاد نشده و از آنجایی که سهامداران عجولی دارد ما این گونه خطابش کردیم.قپیرا و قشهد از برترین های امروز.یاداوری می کنیم قشهد در 1800 مقاومت دارد و قپیرا در 1850 و 1980.

 

*در گروه موادغذایی

امروز تقریبا صف خرید با افزایش تقاضا را در همه ی اعضا داشتیم.ببینیم فردا کالبر ضعیف می شود یا خیر.توسعه ی بهشهر و صنعتی بهشهر هم از بهترین ها هستند.البته وبشهر ممکن است فردا وضع کالبر را پیدا کند. مجوز افزایش سرمایه قپیرا از مبلغ ۰۰۰ر۱۴۰ میلیون ریال به ۰۰۰ر۲۰۰ میلیون ریال از محل سود انباشته به منظور تثبیت طرح افزایش ظرفیت ۳۰۰۰ تنی و تعویض دستگاه های فرسوده جهت استفاده بهینه تر از انرژی و کاهش بهای تمام شده و تأمین منابع لازم به منظور خرید شکر خام صادر شد.

 

*در گروه پتروشیمی

با خبر پوشش افزایش بهای تمام شده با افزایش نرخ محصولات این گروه و البته تقسیم سود های خوب و رونق پدر این گروه سایرین نیز در حال معاملات مثبتند.فقط شسینا و شپمچا کم آوردند.امروز نفت کمی بالاتر هم رفت.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

روی و سنگ آهن نیز به سبز شدن رضایت داد.اما کچاد و کگل هستند که هنوز به بازار به انها روی نیاورده و اعتماد حاصل نشده.در فلزات اساسی به جز فخاس و فنوال بقیه در درصد های بالا معامله شدند.احتمالا در بورس کالا اتفاقاتی افتاده.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

شرانل با معاملات خوبی روبرو شده است. در این قسمت باید از شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین که پس از مدت طولانی اقدام به حمایت کرده است تشکر کنیم…!

 

*در گروه دارویی

در خصوص دعبید دیروز پاسخ یکی از دوستان را نوشتیم.در خصوص دسینا نیز گفته شد.بقیه سهم ها را نیز خودتان می دانید.داروسازی کوثر هم احتمال ضعف دارد.

 

وصندوق نیز مورد هجوم عرضه ها قرار گرفته است.در صورتی که پس از 460 به راحتی 500 را هدف قرار دارد.اما در خصوص تکنوتار که عزیزی معرفی کرده بودند باید بگوییم که سهم خوبی است اما دو حقوقی شرکت سرمایه گذاری تجلی سامانه و شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران آتیه ایرانیان امروز عرضه کردند و بنده فکر میکنم زمان مناسبی اقدام به این کار کردند.در هر حال پنجم ماه ژوئن پتانسیل رشد قوی را در سهم دارد.

 
 
و در نهایت دوستان عزیز به اطلاع شما میرسانم در سایت رادیو سهام بخش ویژه ای جهت شمایی که می خواهید حوادث،اخبار،رویداد تکنیکی و بنیادی از طریق پیامک دریافت کنید،راه اندازی شده است.لذا شما را به دیدن این بخش دعوت میکنم…
 
 
 

 …پیامک طلایی…

 

همواره پر سود باشید…

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیموج افزایش سرمایه ها !!!
نوشته بعدیروانشناسی بازار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

نطر گذاشتن