بر بام بازار چهارشنبه 09 تیرماه…

253
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 09 تیرماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 31Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امروز خبری از اذیت و آزار بر سر نماد ها نبود و تقاضای خوبی برای رشد اکثر نماد ها فراهم شده بود.شاهد رشد خوبی در شاخص بودیم.امروز شخصا احساس کردم وقتی سران بازار متوجه شدند روز سبزی خواهد بود خیلی از نماد ها باز نشد…

مثبت امروز را می توان در گروی چند عامل دانست.این چند روز بسیاری از سهم ها به محدوده ی مناسبی رسیده بودند و در این بخش هم سیگنال نوسانگیری آن ها هم داده شد.در حوزه ی سیاست داخل هفته ی بعد قرار است مراسم تاج گذاری رئیس دولت انجام شود.این امر انگیزه ای را برای بازار و بازاریان تقویت نموده که دیدگاه مثبت آقای روحانی و کابینه ی جدید وی تسری بخش آرامش در دماسنج اقتصاد کشور خواهد بود.جدای از آن حرف و حدیث در خصوص رابطه با استعمارگر معروف زیاد به میان آمده و زیبایی این قضیه اینجاست که آمریکا برای اینکه ثابت کند اهل مذاکره است تا آخر 2013 به ایران مهلت داده و تحریم ها را تشدید نکرده است.

در کل در بلند مدت رابطه با این کشور به سختی امید را در دل زنده می کند چرا که آمریکایی ها نشان داده اند در بلند مدت زیانشان بیشتر از سودشان است.

در مجموع پایان هفته است و شاخص در آخرین روزش ترجیح داد کنار سقف کانال خود و بر روی مقاومت تنی بیاساید تا شاید شنبه با فوران خبر های خوش بتواند پیروز از رقابت با این خط و خطوط روند بیرون آید و قصد 60000 را در وهله ی اول داشته باشد.

در خصوص دلار قبلا مطلب زدیم که اگر صعود نداشته باشیم نزول هم نداریم.3080 کف خوبی برای دلار است.اما هر کفی نیز قابل نابود شدن است.

ارزش معاملات    2586 میلیارد ریال

حجم معاملات    660  میلیون عدد

 

$$$            3160

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

ظاهرا دستان عجیبی بر پس پرده ی اوج گیری این گروه است.البته ناگفته نماند به قول بازاری ها گروه خیلی وقت است دارد خاک می خورد.شاید این جمله + چند نمودار ،توجیه پذیری آن را تقویت کند.فروش زمین و جابجایی بلوک و امید به بهبود مراودات بین مرزی را هم اضافه کنید و در نهایت خودرو و خبهمن را به عنوان نوسان مثبت از ما بپذیرید…

*گروه سیمان ،آهک و گچ

در خصوص سیمان قاین به مطلب روز گذشته مراجعه کنید.جو بازگشایی این سهم به تقویت صف خرید سایرین نیز کمک کرد.سهم در 3 ماهه بیش از 50% پوشش داشته است.اظهارات خوبی در سیمان ارومیه و ستران رقم می خورد.در خصوص سشرق هم قبلا گفتیم.خلاصه بالابردن نرخ صادراتی بهانه ی خوبی برای رشد گروه خواهد شد تا دوباره ورد زبان ها شوند.

*گروه ساختمان

شخصا در خصوص ساختمانی ها فعلا نظری ندارم.اما ثاخت را تکنیکی خوب میبینم.اگر کسی از بنیاد گروه خبری دارد به ما هم بگوید…

*گروه قند و نبات

در خصوص گروه قند اگر مطلب دیروز را نخوانید حتما بخوانید.خلاصه و مفید است.

*گروه بانکـی ،

گروه بانک بی نصیب از وضعیت امروز نبود.برای پست بانک انتظار برای 900 می رود.تجارت نیز تعدیل دارد.

*در گروه موادغذایی

شنیده هایی داریم که حاکی از آن است که گروه در خواست افزایش نرخ را به سازمان تقدیم کردند.این وضعیت مارگارین 2000 تومانی و غبهشهر 5000 تومانی را فقط با درز صحت خبر ایجاد می کنند.در عمل هم می توان غبشهر 8000 تومانی بسازد.غپاک از جمله سهم هایی بود که اشاره شد.این شرکت هم توانایی های خوبی دارد.اما والبر امروز از ناحیه ای که منتظرش بودیم بازگشت.غگل نیز در گزارش خود علاوه بر 41% تعدیل مثبت موفق به پوشش 77 درصدی در 9ماهه شده است.

*در گروه پتروشیمی

اصل کاری ها ترجیح به استراحت دارند.در خصوص زاگرس ارزش ذاتی 3000 و نهایتا 3300 برآورد می شود.شمواد هم با گزارش مریض خود و تعدیل منفی به صف فروش هم رضایت داد.گلتاش گزارشی منتشر کرده است که در آن 15% تعدیل مثبت و 44% پوشش در 6 ماهه به طور حسابرسی نشده مشهود است.شکربن نیز بازگشت و انتظار رویارویی با 500 می رود.امروز شپلی از حمایت خود برخاسته و هدف 190 را در پیش دارد.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

امروز در نمودار وضعیت مس را دیدم که ریزش داشته و خطری شده بود.اما احتمال حمایت نیز بالا رفته است.زنگان را داشتیم که از کف مثلث خیزشی مناسب داشت.فولاد و ذوب نیز با بالا رفتن چشم انداز مثبت شان در دولت جدید اقبالی جدید را پیش رو گرفته.فخوز هم سهمی است که در میان مدت بازدهی خوبی خواهد داد.

 

نقل قول امروز:

با اتمام سال مالی 92 وتوکا و اعلام سود 550ریال برای سال آینده از یک سود از سوی دیکر انتظار از تعدیل درآمد شرکت در گزارش 12ماهه و افزایش ارزش ذاتی توکا با توجه به رشد توکاریل میتوان این انتظارراداشت که نماد تا زمان برکزاری مجمع روند صعودی مناسبی را طی کند.ارزش ذاتی وتوکا به مرز370تومان نزدیک شده است.
نکته مهم سهم گذر از مقاومت 290 تومانی میبادش که انتظارداریم فاز مثبتی رادر میان مدت به خود گرفته باشد و افت فعلی نیز اصلاحی در جهت رشد میباشد.
انتظارداریم با توجه به مثبت شدن گروه فلزات و فولاد مبارکه توکانیز با برگشت از290 به اهداف340تا370 تومان پیش روی کند.

گزارش ارائه شده فارس نکات مجهول زیادی رادربردارد از در نظر گرفتن نرخ مبادله ای برای خوراک و تسهیلات ارزی تا عدم مشخص بودن نرخ فروش محصولا ت و حاشیه بسیار پایین زیر 5درصدی شرکت های پتروشیمی زیر مجموعه که جای سوال دارد!!باید اشاره نمود در این قیمتها نیز کماکان حقوقی ها خریدار و تقاضای بالایی را  از خود نشان میدهند.اما باشرایط فعلی اشاره  میشود این گزارش ارائه شده از جانب فارس دو نماد پارسان و تاپیکو  ارزنده تر هستند.

کشرق امسال خط تولید ذغال شویی با ظرفیت 300هزارتن را افتتاح خواهد کرد.از سوی دیگر افزایش سرمایه 100درصدی طبس به جهت افزایش ظرفیت از نکات قابل تامل میباشد.طبس با توجه به گذر از 530تومان دو هدف مهم 590 و سپس 690تومان رادر پیش دارد.

نامه منتشر شده پالایش و پخش به شرکت های پالایشگاهی در مورد خوراک پتروشیمی ها امروز میتواند حاشیه سازی کنداین نامه حاکی از پرداخت خوراک با نرخ مبادله ای و در صورت صادراتی بودن عین ارز به پالایشی ها پرداخت شود.در این میان نمادی چون شاراک با توجه به براورد نرخ خوراک خود با نرخ مبادله ای کماکان از شرایط مناسبی برخوردار خواهد بود.باید البته اشاره داشت به پایان دولت و این که این احکام در این چند روز شکل اجرایی به خود نخواهند گرفت تا دولت جدید و تصمیمات آن ها ، جای نگرانی نیست اما در مجموع به نظر میرسد بحث افزایش نرخ خوراک با توجه به آنکه محصولاتی چون اوره آزاد شده اند میتواند منطقی باشد تنها بحث بر سر میزان این افزایش است.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیحتاید و سطح حمایتی
نوشته بعدیمحدوده ی بازگشتی تپمپی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

21 نظرها

  1. سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز اقای عباس زاده یه مطلب در مورد شما واقعا که گزارشهای عالی دارید اگر کلاس اموزش فن بیان و سخنوری و غلبه اضطراب بگذارید من شخصا تمام قد از شما حمایت میکنم واقعا کارتون بیسته
    حال یه سوال کوچک در مورد پتروشیمی ها واقعا بحث نرخ خوراک و افزایش قیمت محصولات داره ما را اذیت میکنه خاطرم باشد چند وقت پیش شما صحبت از شپدیس 3000 توانی کردید حال با افزایش نرخ خوراک و کاهش قیمت امونیاک و افزایش قیمت اوره نظرتان چیست ایا سایر پتروشیمی ها هم درگیر این موضوع هستند در ضمن با این وضعیت با شاهد افت انها باشیم در صورتی که ارز اوری پتروشیمی ها برای کشور حیاتی می باشد ایا دولتمردان با قضیه چطور برخورد خواهند کرد سپاس

    • سلام کاریر عزیز؛شما بزرگوارید.به نظر می رسد که مشکلاتی جدید که ناشی از اضطراب دولت در خصوص مثلا دریافت مالیات یا جبران کسری های دیگر است منشا این تصمیم باشد.صنعت,صنعتی مهم و حیاتیست.لذا دولت مانور زیادی بر روی آن دارد.شاید احتمال تحریم بیشتر می رود اما حکومت طاقت محو شدن ارز را ندارد.اما حمایت از آن را هم فراموش نمی کند.احتمال دارد حالا که نرخ اوره را بالا بردند،بخواهند برای تعادلی دوباره نرخ را بالا ببرند.در جایی دیگر خواندم که دولت از پالایشی ها مالیات طلب دارد لذا پترو ها نرخ بالاتری برای خوراک به پالایشی ها پرداخته تا پالایشی ها تغذیه شده و دولت نیز در انتهای این زنجیره تغذیه شود.به نظر شخصی بنده تا زمانی که تحلیل هزینه و فایده ی افزایش نرخ و نهاده انجام نشود گروه نوسانی خواهد بود و تابع اخبار.

نطر گذاشتن