بر بام بازار چهارشنبه 12 تیر ماه…

238
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 12 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 3Rating:

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

خب دوستان شاید بتوان گفت مثبت امروز به این دلیل بود که دیروز حسابی خرید شد…حالا چه کسی خواست بازار این گونه مثبت بماند خدا می داند.

خبر ها پیرامون صنایع زیاد نشده و فعلا جو آرامی دنبال می گردد.از طرفی سیمانی ها انقریب خبر صادرات به ترکمنستان را یدک یدک می کشند.(ثغرب) در خصوص سیمان هگمتان و ایلام بهتر از بقیه یاد می گردد.و از طرف دیگر از تعدیل زاگرس سخن می گویند.البته باید توجه داشته باشید که زاگرس به شدت صادراتی است.در خصوص شاراک هم شنیده ها حاکی از آن است که تعدیل 25% و قیمت 1800 را خواهد دید.در مجموع پتروشیمی ها را باید با توجه و تحریم و نرخ ارز بررسی کرد.

در خصوص دارو و هم بهتر می دانید که نرخ ارز مرجع را اختصاص نمی دهند.اما توجه به این نکته ضروری است که تا زمان تاکید این امر نمی توان با حجم بالا وارد گروه شد.گفته شده ارزش خالص دسبحا بیش از 640 تومان به ازای هر سهم براورد میشود.با شرایط دارویی ها حداقل هدف سبحان 570تومان میباشد.

بالا رفتن نرخ ارز به گونه ای خودرو را تقویت و به گونه ای تضعیف خواهد کرد.برآیند این دوئل را می بایستی در صورت مالی های سه ماهه جستجو کنیم.ا

ما بشنوید از وتوصا عجب سهمی است،این سهم در 9 ماهه 156% پوشش را در خود لحاظ کرده است.این سهم امروز از منفی 3 به صف خرید رسید.به طور کلی وضع بازار وضع سرمایه گذاری ها و چند رشته ای های صنعتی را بهبود بخشیده است.وتوشه حوالی 200تومان ارزنده است و این به دلیل تعدیل در بشهاب است.

در نماد وپست شنیده شده است که وضع سهم همچنان در حال گل و بلبل بوده و شاید هم افزایش سرمایه ی 700 درصدی درست باشد.

گروه ساختمان هم با توجه به وضع فصلی فعلا قرمز نشده.اما اگر بخواهیم در مورد فلزات صحبت کنیم باید از تعادل مثبت فلزات و بهبود شاخص گروه شان سخن بگوییم.البته ریزش اونس و نقره را از یاد نمی بریم.برخی نماد ها شاید در عرض این ماهها بیش از 100% بازدهی ناخالص داشته اند.فولاد از سهم های خوبی است که اگر بر 540 غلبه کند بهتر هم می شود.شنیده شده فولاد در حال تلاش برای تصویب افزایش سرمایه اش است.

فخوز در گزارش ارسالی نشان داد که پتانسیل بالایی برای تعدیل دارد . فروش 15064میلیارد ریالی معادل 34درصد از بودجه براورد شده نشان از قابلیت تعدیل بالای این شرکت تا مرز750تومان دارد .
سهم پس از تقسیم 500تومانی اماده بازگشایی میباشد هرچه سهم به محدوده 2700-2800تومان در روز بازگشایی نزدیک برای خرید میان مدت ارزنده تر خواهد بود.

در نماد باما کمی حواستان باشد که در حال تشکیل مثلث است.فخوز در گزارش ارسالی نشان داد که پتانسیل بالایی برای تعدیل دارد . فروش 15064میلیارد ریالی معادل 34درصد از بودجه براورد شده نشان از قابلیت تعدیل بالای این شرکت تا مرز750تومان دارد .
سهم پس از تقسیم 500تومانی اماده بازگشایی میباشد هرچه سهم به محدوده 2700-2800تومان در روز بازگشایی نزدیک برای خرید میان مدت ارزنده تر خواهد بود.گروه پالایشگاهی هم با خبر بازگشت شرانل و البته تعدیل 53 درصدی شاوان رنگی تازه به خود گرفته است.شبریز این روز ها را در خصوص تعدیل با صف خرید به پایان رسانده است.در گروه برقی نیز از بترانس خوب یاد می شود گرا که بازار معتقد است این شرکت بخشی از مطالبات خود را از دولت دریافت کرده است.

 

bashgah-banner
نوشته قبلیبررسی روند صعودی دتماد
نوشته بعدیاین بار پاکسان
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

14 نظرها

  1. سلام آقای عباس زاده نظرتان در خصوص شسینا چیست من میخواهم آن را بفروشم چون فکر میکنم حالا حالا ها امیدی به صعودش نیست و با وتوکا یا ومعادن عوض کنم ممنون میشوم برادر پاسخم را بدهید متشکرم چون نظر شما برایم خیلی مهم است متشکرم

نطر گذاشتن