بر بام بازار چهارشنبه 13 دی…

207
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 13 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 2Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

شاخص بازار امروز با افت 338.50 خستگی خود را در رسیدن به مقاطع بالا اعلام کرد. فملی فولاد اخابر وغدیر رمپنا شخارک ومعادن از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد 0.89 درصدی شاخص شدند.امروز جو کسل کننده ای بر بازار حاکم بود و بزرگان بازار طوری منفی بودند که با توجه به پتانسیل شان انتظار نمی رفت+DI در حال افول است و نشان داده که نمیتواند بار شاخص را به دوش بکشد،اما هر لحظه اتفاق تازه ای در بازار نظیر انتشار گزارشات 9 ماهه میتواند انرژی مضاعفی را تزریق کند.

امروز شاهد بسته شدن کوتاه فولاد و نماد های آتی آن بودیم.

گویا پافشاری برای کنترل اجباری بازار ادامه دارد.

زمزمه ها در خصوص هدفمندی اوج میگیرد.

و در حال حاضر فرضیه مالی رفتاری بر بازار حاکم است.

 

امروز ارزش معاملات کمی در حدود 923.404 B را داشتیم.

عدد شاخص    37,648.50  واحد.  

 

$ محدوده 3150 تا 3250

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، خب همچنان معاملات ضد و نقیضی را در گروه شاهدیم.گروهی که هر هفته با یک خبر نوسان کمی داده و این اخبار به زودی از اذهان مردم پاک می شود.جدای از این گویا گروه سایپا به فکر تولید خودرو های رایج با گیربکس اتومات افتاده که در نوع خود جدای از بازاریابی جدید، برای جذب نقدینگی جالب به نظر میرسد…

خفناور معاملات رو به بالایی تجربه کرد اما بالاخره قدرت فروشنده ها بالاتر بود خمحرکه سومین روز خوش اقبالی را رقم زد.خبهمن همچنان پیشرو.

خوساز همچنان آرام و پیوسته بالا می رود و خگستر به لب پرتگاه نزدیک است.خکار چهارمین روز منفی را پشت سر گذاشت.

* لیزینگی  ولصنم مثبت دیروز را از بین برد ولساپا هم به منفی ادامه داد اما در نزیکی حمایتیست که شاید به کمکش بیاید در غیر اینصورت ملاقاتی با 100 خواهد داشت.

 

*گروه بانکـی

رفته رفته این گروه هم جذابیتشان از دست رفت.

بانک صادرات همچنان صف فروش.

نوین هم دیگر خوب معامله نمی شود.

امروز انصار ملت تحرکات مثبتی داشتند اما عموما تکنیکی بود و گروه همچنان در خواب به سر میبرد.

 

*در  ساختمانیهاصرفا برخی اعضا تکنیکی به روند مثبت بازگشتند اما این نوع تصمیمات عمر کمی دارد که به خوبی آشکار است.

امروز کرمان منفی شدیدی خورد وساخت صف فروش اما ثفارس به مدد گروه صف فروش شد وتوس از رونق افتاده اگرچه صف خرید دارد.آ س پ ثشرق همچنان قرمز.امروز ثتران دوباره منفی شد ثاباد منفی متعادلتری نسبت به دیروز داشت.

در کل نقدینگی یه این گروه هم سرایت نکرد.

*در گروه سرمایه گذاری

با یک دید کلی رنگ قرمز را همچنان غالب میبینیم.اما در گروه چند رشته ای : امید به منفی کوچکی رضایت داد. وغدیر هم که از زیر مجموعه رنگ خوش ندید به منفی روی آورده از طرفی بولینگر خستگی را به سهم القا کرده،460 حمایتیست برای سهم. وصنعت که دیروز مثبت بالایی تجربه کرده بود امروز صف فروش است. وسپه همچنان منفی.ونیکی عرض اندام 3میلیونی دارد که مرهون نفوذ به روند نزولیست،تثبیت بالای 162 برای سهامدا0631 در حکم نفسی تازه است. وتوشه امروز را خوب ظاهر شد وبانک منفی بالایی داشت وملت همچنان منفی اما در محدوده ی بازگشت از 42 و  در نهایت پردیس متقاضی ندارد.

امروز واتی تقاضاهایش را از دست داد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

خب به جز دو سه تا سهم خبری از صف خرید و مثبت های فراگیر نبود.گرچه امیدواری به برخی نماد ها که ناشی از گزارش خوبشان بوده همچنان برقرار است.

امروز قزوین و قشکر پرچم دار سبز گروه بودند.سایر اعضا افت قیمت را به جان خریدند که از میان آنان قنیشا قشهد قلرست و قپیرا افت چشمگیرتری داشتند. 

 

*در گروه موادغذایی غبهنوش صف فروش را تجربه کرد و غمارگ متعادل و بهتر از دیروز ظاهر شد.

در این میان غبشهر همچنان از منفی بالای وصف فروش برخوردار است.غالبر اگر چه مثبت است اما از متقاضی خبری نیست.غپینو ای که دیروز در قعر گروه بود امروز را به صدر نشینی رضایت داد.

*در گروه کاشی و سرامیک اقبال قابل توجهی را شاهد بودیم.به گمانمان نقدینگی به این طرف سرک کشیده است.

تقریبا اکثر اعضا را با مثبت کامل بعضا بدون فروشنده میبینیم.اما در این بین کپارس بدون متقاضی و تکانی هم نخورد و این شامل کسرام هم بود.شاهد منفی شدن کحافظ نیز هستیم.

مجموعا انتظار خاصی از گروه نداریم.

*گروه سیمانی ها اقبال به گروه دو چندان شده و معاملات خوبی را رقم زدند.در خصوص افزایش نرخ سیمان کلماتی شنیده می شود که به سرعت در قیمت اثر گذاشت اما ببینیم این افزایش نرخ تا چند روز عمر میکند!

سفارس سغرب سدور سخزر به عنوان مثبت مثبت ها ارزیابی شدند.

شاهد صف سنگین تری نسبت به سغرب هستیم که ارمغانیست از شکست روند نزولی و واگرایی مثبت سهم که پیش تر در سبد حرفه ای  و حوالی 420 معرفی شده بود.

*در گروه پتروشیمی

همچنان پارسان به هر بهانه ای شده با مثبت های اندک نگرانی را از سهامداران می رهاند اما از خود زیر مجموعه هاش خیر.

امروز شاراک شخارک شیران شپترو شسینا و شاید شفن تا مرز منفی کامل و صف فروش هم پیش رفتند.و این در حالیست که پتروشیمی شخارک تعدیل مثبتی را اعلام کرده است.

شپارس که دیروز صف فروش داشت امروز با مثبت اندکی بسته شده.

اما شاهد توجه به نماد هایی چون شفارا شدوص شفارس و البته شلعاب در درصد های بالا هستیم.

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی ها از هیجاناتشان فرو کاسته شده و آخر هفته را مجموعا قرمز پوش به پایان بردند.کنور دوباری هست که به حوالی 3000 روی خوش نشان نداده در این میان کبافق منفی سنگینتری داشت.گروه فلزات اساسی برای مثبت شدن دل و دل میکنند اما فرزین فولاژ فجر فخاس و فروس فپنتا صدر نشینی امروز را با معمولا با صف خریدی که عرضه نداشت، بر عهده داشتند.

فباهنر فایرا فولای وتوکا میدکو از نماد هایی هستند که بدترین عملکرد را از آن خود کردند.

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبهرن و شنفت همچنان پر تقاضا ماندند.اعلام شده محصولات مصرفی در بنگاه ها افزایش نیافته(علی الخصوص روغن خودرو) اما جامعه قبول ندارد.لذا دو نماد به بهانه ی دریافت مجوز برای افزایش نرخ فروش و طبعا رشد سود متقاضی خوبی دارند.

 

*در گروه برقـی

بترانس در نقطه ی حساسی قرار دارد خط روندی که از 212 میگذرد دقیقا خطی است که سهم پنج شش بار از آن برگشته.بسوئیچ همچنان منفی میخورد.بموتو هم تغییری نداشته.

مس در حوالی 7900$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

امروز مپنا و رتکو  منفی سنگین تری را متحمل شدند.

حتاید همچنان بدون عرضه کننده مثبت سنگینی را تجربه کرد.

 

حفاری در تایم روزانه واگرایی نشان داده اما شاید 257 به کمکش بیاید.اما فاراک  امروز را مثبت شد.فاذر که چوب واگرایی اش را میخورد اگر از این محدوده برنگردد باید منتظر حوالی 200 ماند.

رکیش هم در محدوده ی 794 حمایت دارد.

 

 اخابر  امروز به تعادل منفی رسید که در واقع ملاقاتی بود که با مقاومت شش ماه پیش خود داشته و در 38.2 fibo R  خود متوقف شده.

 

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیپارسان با رنگ سبز در معاملات ..!!
نوشته بعدیمقاومتی از اخابر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

2 نظرها

نطر گذاشتن