بر بام بازار چهارشنبه 13 شهریور…

265
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 13 شهریور...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 4Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

امروز به لطف دو موشک بالستیکی که به سواحل سوریه برخورد کرد و مدیترانه را لرزاند،دل های بسیاری از سهامداران هم لرزید.بهانه ای که اسرائیل آن را رزمایش موشکی می نامد دماسنج بازار سرمایه را 816 واحد دیگر به زیر کشاند.با کمی دقت در معاملات شاهدیم که هنوز روزنه ای برای بازگشت وجود دارد و کورسویی از امید موجب تهییج افراد برای دست زدن به خرید است.این روزها بسیاری از فروشنده ها طبق آمار های غیر رسمی افراد حقیقی بودند.بسیاری از دوستان و آشنایان شنیده ام که اخیرا (از روزی که سازمان تبلیغاتش را شروع کرده است) افرادی وارد بورس شده اند که سودای کسب درآمد های میلیونی در هفته و یا حتی روز را دارند.بسیاری از افراد از شبندر و شتران و خیلی های دیگر شنیده اند که این گونه سود کرده اند و اکنون سرمایه های خود را هیجانی وارد بازار کرده و اکنون نیز هیجانی خارج می کنند و تا وقتی فرهنگ سهامدارای جا نیافتد همین آش و کاسه با یادگار خواهد ماند.الان می بینیم که وقتی سهمی صف خرید می شود همه به دنبال آن می روند و صف سنگین تر می شود و بلعکس امروز که بترانس متعادل تر بود با اشاره ای به صف فروش به تندی 4 میلیون تقاضای فروش برای ان چیده شد.تصمیم با خودمان است که به یکدیگر کمک کنیم تا با پیشه کردن صبر و نگاه نکردن به بازار به بهبود آن کمک کرده یا با ایجاد فضای روانی شوک آمیز به ریزش بیشتر ان کمک کنیم.جان کلام این است عزیزان که بالاخره این التهاب فروکش کرده و بازار مسیر اصلی خود را پیدا خواهد کرد.شاید در این شرایط مناسب نباشد که بگویم اما از افراد بسیار معتبری شنیدم که حرف از شاخص 89000 واحدی می زد… . خب البته که این سخن،سخن بیراهی نیست و بر اساس تکرار تاریخ پس از استراحت شاخص و فشردگی این فنر شاهد آزاد سازی هم خواهیم بود.در هر صورت بر آن شدم تا طبق نموداری که خواهم گذاشت بتوانم حمایت های شاخص را با دو ابزار بسیار متداول یعنی میانگین های متحرک و نسبت های فیبوناچی نشان داده و حساسیت آن را به نظر عزیزان برسانم.

اما از بحث رفتاری بازار که بگذریم می رسیم به نقل و نبات دیشب.در اخبار آمده بود که قضیه ی افزایش و رشد نرخ سود سپرده های بانکی کنسل (لغو!) شده است.خب این خبر قیمت به درآمد نظام بازار پولی کشور را حفظ می کند و از طرفی جذابیت بورس را هم حفظ می کند.

نکته ای که به نظرم رسیده است وضعیت بازار های موازیست.در نمودار سکه تمام طرح جدید همانطور که می دانید از 1.5 میلیون تومان به 990 هزار تومان هم رسید.اما این سطح از آنجایی که این عدد برای اولین بار در 21 شهریور 91 لمس شده بود با کمک واگرایی معمولی نسبی اما مثبت در شاخص قدرت نسبی حمایت شده و پس از حرکتی موجی اکنون به 1140 هزار تومان رسیده است.

 برای دیدن تصویر بزرگتر می توانید بر روی آن کلیک کنید.

sekke تصویر

اکنون این نمودار در تماس با خط روند نزولی و ظاهرا قصد شکست آن را دارد اما به مفروضات زیر توجه کنید:

1-     شیب حرکتی اخیرا پر قدرت بوده است و احتمال نفوذ قوی به خط وجود دارد.

2-     شاخص قدرت نسبی همچنان پر نفس می تازد.

به این سناریو ها نیز توجه کنید:

1-     خط روند از اعتبار بالایی برخوردار است و احتمال شکست تقویت نخواهد شد.

2-     شاخص قدرت نسبی با مقاومت هایی هم روبروست که ذیلا ذکر خواهم کرد.

3-     هیستوگرام ها نیز در MACD احتمالا با مقاومت روبرو هستند.

اما بررسی وضعیت اخیر:

اکنون نمودار در مقاومت قرار دارد یعنی سکه ی تمام در 1132 کم نفس می شود.از طرفی از آنجایی که اسیلاتور ها دست به ماشه هستند باید احتیاط نمود چرا که تثبیت این عدد عدد 1170 هزار تومان را برای سکه رقم خواهد زد.اتفاقا در همین نقطه مقاومت قوی تر داریم که احتمالا سکه را درگیر کند.پس از آن 1220 و پس از آن عدد حیاتی 1350 قرار دارد.

در صورتی که اتفاقات بالا نیوفتد می توانیم شاهد ریزش سکه تا 1100 و سپس حوالی 1000 هزار تومان نیز باشیم.

دلار

قبلا در مورد این ارز خوش نوسان صحبتی داشتیم.نمودار هم برای عزیزان قرار دادیم.امروز دوباره همان نمودار را برای تازه واردان قرار می دهیم تا مروری کنیم بر دامنه ی نوسان این ارز غیر ایرانی.

 

$$ تصویر

 

 

و در نهایت برسیم به شاخص خودمان با نمایش مهمترین حمایت ها:

sh13 تصویر

 

ارزش معاملات    670 میلیارد ریال

حجم معاملات    140  میلیون عدد

 

$$$            3325 (14:00)

امروز وآتی با گزارشی که روی کدال گذاشت نشان داد که شیران 400 میلیون درهم را شناسایی کرده است.بنابر این وآتی سود خود را از 938 به 1101 ریال رساند و تعدیل 17% را اعمال کرد.

وملت نیز امروز طبق گزارش در 6 ماهه 13 ریال سود محقق کرد.این در حالی بود که در 3 ماهه زیان آن به 6 ریال به ازای هم سهم شناسایی شده بود.

و در نهایت فباهنر همچنان بر روی همان 240 ریال تاکید کرد.

bashgah-banner

12 نظرها

  1. چرا باید یک خبر اینگونه بازار را بهم بزند.؟ من فکر میکنم اگر اعلان جنگ علیه ایران میکردند بازار اینگونه بهم نمیریخت که خبر سوریه اینگونه تاثیر میگذارد. این رفتارها از خود جنگ هم بدتر است! وقتی میبینید که صف فروش هست و خریداری نیست چرا اصرار بر فروش سهم میکنید که صف بدترو بدتر شود؟ بنده وقتی دیدم هیچکدام از سهمام را نمیتوانم بفروشم برای فروش اقدامی نکردم. چون اطمینان دارم که سبدم با تحلیل قوی و مشاوره حرفه ای همچون سایت تحلیلها خریداری شده. و اطمینان دارم که این خبرها زود گذر هستند و اگر جنگی هم رخ دهد کوتاه است و با دید میان مدت همه ضررهایی که الان ایجاد شده رفع خواهد شد. (فقط انسانهای صبور میتوانند از بحرانها گذر کنند.) به امید روزی که اوضاع بهتری شکل بگیرد و شما جناب عباس زاده خبر از صف خریدهای سنگین بازار مطلبی بنویسید. ایشالا. ارادتمند شما saeedshadmehr

    • متاسفانه ریسک سیستماتیک باعث می شود بازار به رکود فرو رود.اما در ایران گویا علاوه بر رکود،بحران را هم در پی خواهد داشت و این به ابن دلیل خواهد بود که اشخاصی که در بورس هستند،بورس را معادل قمار و فضای برای نوسان گیری می دانند. در صورتی که مفهوم بورس یعنی سرمایه گذاری کردن با دید حداقل یک ماه برای جلو رفتن از نرخ تورم و سایر نرخ ها…

نطر گذاشتن