بر بام بازار چهارشنبه 15 آذر…

249
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 15 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 5Rating:

 خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 


سلام عزیزان

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد  208.59 واحدی  از مرز 33000 واحدی فاصله گرفته. فولاد فملی شبندر کچاد اخابر رمپنا کگل از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد 0.63 درصدی شاخص شدند.شاخص روز آخر هفته را بهتر گذراند.نزدیکترین مقاومت محتمل را 33350 فرض میکنیم.اگر برود در مرحله ی اول دل به 34 و 35 خواهیم بست.

 

ارزش معاملات نیز به 1,754.754 B رسیده است.

عدد شاخص 33,282 واحد.

 

نرخ $ در محدوده ی 2900 تا 2930

بازار در انتظار وقایع سیاسی با رویکرد مثبت نشسته است.

  روی، آلومینیوم، مس و قلع تا کنون تغییر قابل ملاحظه نداشتند و انتظار کمی در جا زدن نیز میرود.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، خودرو ها ارزیابی قاطعی ندارند،مثبت امروز را به شخصه میگذارم به حساب جو بازار ورود با دید نوسان،احتمال دارد که باز همان قصه ی تکراری وعده هایی مبنی بر حمایت را زنده کرده باشند اما استحکامی ندارد.

خودرو خاور خساپا خمحرکه خزامیا خکاوه خفناور خاذین همگی در درصد های مثبت گروه را بالا بردند.از این میان خکاوه خفناور خمحرکه دارای صف هستند.اینا دیروز نیز بهتر از بقیه بودند.

خبهمن(که دیروز عملکرد مثبتی داشت) خگستر ختوقا خوساز و خرینگ از ضعیف ترین بودند.

این گروه فعلا هیچ دلیل غیر سیستماتیک برای حرکت ندارد.با این اوضاع مثبت و منفی نمیتوان به رشدشان نظر داشت.

 

لیزینگی ها ولصنم از دیروز رنگ باخت اما ولغدر همچنان صف خرید دارد.

 

*گروه بانکی  امروز سمایه چهارمین روز منفی را از دوسوم پایانی بازار بر دوش کشید و درمنفی میانه بسته شد. وکار دو روز است که بهتر شده. انصار نوین تجارت سینا و صادرات در منفی.امروز دی در کانون توجهات بود و در وضعیت خوبی به سر میبرد.

*در  ساختمانیها به ترتیب وتوس  آ س پ ثتران و ثباغ عملکرد بهتری نشان دادند.امروز ثتران بهتر بود..ثامان جذاب به نظر نمیرسد اما احتمال بازگشتش وجود دارد. وساخت ثشاهد ثنوسا ثشرق متعادل رو به پایین.

گمانه هایی مبنی بر ثبات قیمتی و تمایل به افت در مسکن وجود دارد.

 

*در گروه سرمایه گذاری  ابتدا وبوعلی پس از سه روز منفی دومین روزش در صدر و وبانک وامید و وصندوق رنگ عوض کردند و مثبت بسته شدند. وتوشه برخلاف صف فروش دیروز امروز را مثبت به پایان برد.ملت از دو روز پیش ابتدا متعادل و سپس منفی شد. بقیه اعضا هم کم و بیش منفی بودند.

ببخشید وتوکا یادم رفت.امروز شاگرد اول بود.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

قپیرا که به خاطر گزارشش خوش آب و رنگ شده و درصد کامل را از آن خود کرده بود دو روزیست که وفادار نمانده. همینطور قنیشا و قهکمت قشیر قزوین قشرین قلرست و قشکر منفی بالایی خورده اند.خیلی راحت میتوان فهمید که قپیرای پریروز فرصت خروج بود.

 

*در گروه موادغذایی  امروز غاذر و غالبر در قعر جدولند.بقیه ی اعضا تقریبا منفی خورده اند.

 

* در گروه کاشی و سرامیک کترام هم امروز رنگ باخته کساوه کسعدی کهرام در صدر هستند و بقیه هم کم وبیش منفی.هنوز نشانه ی محکمی در گروه نمیبینیم.

*گروه سیمانی ها  به جز سکرد سقاین سکارون که مثبت کمی خورده اند،اوضاع بقیه خراب است.ساروم و سدور از بدترین ها.بقیه هم که منفی عرصه را ترک کردند.

 

*در گروه پتروشیمی  همچنان ترجیح دارند کمی نفسگیری کنند که فرصت خرید محسوب میشود،فعلا بزرگان این صنعت بی رمق اند.اما در این بین پارسان شخارک شمواد مارون شفارس و شسینا و شلعاب همچنان به جلو.قبلا به شسینا اشاره ای داشتم که پرتوان حرکت میکند.شلعاب امروز بهتر بود.

زاگرس امروز را منفی گذارند.شدوص در صف فروش نشسته است.

گفته شده بورس کالا قرار است هوای اینها را داشته باشدحالا ببینیم چه خواهد شد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی ها ابتدا کمنگنز (دومین روز در درصد کامل) و در رتبه های بعد ومعادن کچاد کنور و کروی(کروی درگیر معدن انگوران است) خوب ظاهر شدند بقیه ی کانی ها منفی و متعادل به جز کبافق که منفی بالایی خورده است. فسرب فرآور فایرا فسرب فروس برخلاف دیروز جالب ظاهر نشدند،  ذوب فاسمین فملی فولاد امروز هم در درصد مثبت بسته شدند،انگار فولاد افت قیمت نداشته است لذا امروز صف داشت، فخاس نیز حال و روز خوبی ندارد اما منفی نیست.احتمالا درگیر بورس کالایی ها شده.

فولاد و معاملاتش امروز این صنعت را به بالا کشاند.20 میلیون صف خرید فولاد است و گویا برنامه هایی در دست اجرا دارد.

امروز برای زنگان معاملات 1,044,617 تایی را داشتیم  2.7 میلیون متقاضی در 317.1.

در چین تقاضا برای فلزات رو افزایش بوده است.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  .شبندر با  1 میلیون صف در درصد کامل عرصه را ترک کرد.امروز شبندر علی رغم عرضه ی چندین باره ی صفش اما کم نیاورد.

شبریز صف سنگینی دارد.اما این که متناسب با حجم مبنا معامله نمی شود آدم را دلسرد میکند. 12 میلیون متقاضی اما  0.03%+

 

*در گروه برقی  بموتو از وضعیت بهتری برخوردار بود.در ایامی هستیم که معاملات بلوکی بترانس تاثیر خوبی بر آن گذاشته البته رسیدن به نزدیکترین حمایت خود و فیبو اکسپنشن 50% رالی قبلی نیز به سهم کمک کردند،اما این بلوک مورد شکایت واقع شده است که موجبات ریسک را فراهم آورده، قیمت مس هم امروز بهتر از دیروز بود،از طرفی ایران ترانسفو طرح های توسعه ای در پیش دارد منتظریم تا ببینیم قدرت کدامیک بیشتر است.بکام و بشهاب  در منفی بالا بسته شدند.

 

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  به جز حتوکا نسبت به دیروز رنگ عوض کرد و منفی خورد.حتاید پس از دو روز امروز متعادل بود.حپترو حتوکا منفی بالایی خورده اند بر خلاف آنها حفارس بهتر معامله شد.

رتکو حاضر نشد منفی بماند.،صف مپنا دیگر وجود ندارد اما مثبت بالایی خورده است.توریل هم صف خرید شده است.

 

حفاری در محدوده ی اشباع است و دو سه روزیست که حواشی آن تقلا میکند.روزی مثبت و روزی منفی.دومین روزش را با مثبت گذراند،ظاهرا به 23% فیبو ریتریسمنت واکنش نشان داد.

فاراک  امروز از پول بک روندش بازگشت 187 محافظ سهم بود و  فاذر   نیز مانند حفاری عمل کرد اما در تایم روزانه اشباع دارد، حوالی 216 حامیان سهم هستند.

*گروه رایانه فعلا ارزیابی ندارد تا ببینیم که مداران چه میشود.

*در گروه لاستیک و پلاستیک وضعیت متعادل رو به بالاست.پاسا دارای صف خرید و پکرمان  نسبت به دیروز بهتر و پتایر نسبت به دیروز منفی و صف فروش.

اخابر از دیروز باند پایینش را شکسته و اوضاع خوبی ندارد.احتمالا حوالی 214 تحرکاتی از خود نشان دهد.

 

 

پر سود باشید

 

 

 No Pain, No Gain

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیچهارشنبه 15 آذر
نوشته بعدیبازار آتی سکه (15 آذر)
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن