بر بام بازار چهارشنبه 16 مرداد ماه…

240
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 16 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

خب دوستان به مدد اخبار خوب ظاهرا بازار برگشته و امیدها  نسبت به آرام گرفتن شاخص بر روی 58000 تقویت شده است.

در اخبار داشتیم که به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، «سرگی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ نیمه اول ماه سپتامبر برگزار می‌شود.که حدود یک ماه و 10 روز می شود.

از سویی دیگر دیدار رئیس جمهور جدید با عده ی کثیری از خبرنگاران و پر انگیزه صحبت کردن ایشان امید ها را در دل تقویت کرده است.

امروز دلار بیش از 1% مثبت خورد و بازار هم 81%.با این وجود بهتر است در این برهه کمی از همبستگی این ارز با بازار کم کنیم.از سویی دیگر گفته می شود بازار مسکن حباب ترکانده که نظر شخصیم ام این است که شاید رکود داشته باشیم اما بعید است عقبگرد بزنیم.

امروز شاهد ریزش طلا و نقره و مس هم بودیم.انتظار داریم یورو نیز در برابر دلار ضعیف شود.

ارزش معاملات    2677 میلیارد ریال

حجم معاملات    673  میلیون عدد

 

$$$            3220

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

این اعضا تقریبا 3 روز منفی را تجربه کردند.امروز با وجود اخبار مثبت و فضای مثبت به وجود آمده ، به دور مثبت معاملات بازگشتند.تنها ولیز و وایران هستند که تعلل دارند.خودرو اگر بتواند این بار 180 تومان را تثبیت کند،رسما روند نزولی تمام خواهد شد.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

قبلا در خصوص ارزندگی گروه با توجه به خبر های مناسب پیرامون بازار و با تمام شدن این ماه نوشتیم.

در خصوص وضعیت ارز و بدهی ارزی گروه هم گویا خبر های مثبتی در راه است.افزایش نرخ هم خواهند گرفت(تایید نشده-جهت صادرات).سفارس هکمتان و شرق گزینه های مناسبی می تواندد باشند.

*گروه قند و نبات

خبر حذف ارز مرجع در حال اثر گذاریست.کاری نداریم که واقعیت دارد یا خیر.اما می تواند برای کسانی که در کمین این گروه که خواب هستند،بودند ؛مناسب باشد. قند لرستان:سهمی با نقد شوندگی پایین و خوش نمودار…

*گروه بانکـی ،

دم سبز بازار گریبان سایر اعضای بانکی را گرفت و آنها را به صف کشاند.در خصوص پست بانک نمی توان نظر داد چراکه وضعیت نموداری اش اعلام شد. ملت کمی ریسکی شده و برای تجارت در میان مدت یا شاید کوتاه مدت هدف 250 متصور شدند.البته مدت هاست خبر تعدیل 200 درصدی گریبان بانک را گرفته.

*در گروه موادغذایی

در این گروه فعلا خبر خاصی نمیبینم.به نظر میرسد گروه ،تعادلی در حال مبادله شدن است.در این بین همچنان بر ارزنده بودن غبشهر تاکید داریم.والبر نتوانست وفادار بماند.

*در گروه پتروشیمی

شنیده شده گروه اولا نمی خواهد زیر بار افزایش نرخ خوراک برود و ثانیا در حال مذاکرات برای عدم تغییر با تغییر مناسب است.شکربن زنگ خطری شده است برای دارندگانش.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

امروز فلزات اساسی به همراه فلزات گرانبها راه ریزشی را پیشه کردند.فخوز دیروز در بورس کالا 250 میلیارد تومان شمش و تختال فروخت این در حالی است که فخوز از اول سال 2236میلیارد میلیارد معادل40درصد ازفروش کل را محقق ساخته و طبق براورد های به عمل آمده فخوز آمادگی تعدیل سودتا880 تومان را خواهد داشت.

*پالایشگاهی

شپاس با 24درصد تعدیل سود خود را از 3934 به 4901ریال افزایش داد و 1174ریال معادل 24درصد از سود براورد شده را در 3ماهه اول پوشش داد. در گزارش شپاس افزایش میزان صادرات و اعلام بدهی ارزی 26.8 میلیون یورویی و تسعییر آن با نرخ ارز منشا داخلی و لحاظ نمودن 350میلیارد ریال ناشی از تسعییر بدهی ارزی از دیگر نکات گزارش می باشد.

افزایش تعرفه و همسان سازی کد ها عاملی برای اخابر و همراه نیز با رضد 15درصدی تعرفه شرایط مناسبی راطی میکنند.
امروز روز پرعرضه و پرحجمی برای اخابر خواهد بود در صورت گذر از 280تومان در میان مدت اخابر 380تومان را در پیش خواهد گرفت.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتمحرکه و رسیدن به یک سطح
نوشته بعدینماد های تحت نظر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

12 نظرها

نطر گذاشتن