بر بام بازار چهارشنبه 18 دی ماه…

277
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 18 دی ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 8Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص

سلام خدمت دوستان بازاری؛

امروز بازار نشان داد که دل خوشی ظاهرا از مذاکرات ندارد.با این تفاسیر در بازار گفته می شود شنبه بانک و خودرو صف خرید خواهند بود اما باورش شاید کمی سخت باشد.در هر حال شواهد از ریسکی بودن مجموع بازار نشان دارد.امروز گروه ساختمان از روی شاخص قدرت نسبی به خوبی حمایت شد و سنگین خرید شد.در سایر گروه ها به سختی می شد دید که همه مثبت یا منفی هستند که خود این امر مثبت ارزیابی می شود. شرایط بازار شامل افزایش احتمالی قیمت حامل های انرژی به 30 درصد ،خوراک13تا15سنتی  در گروه پتروشیمی،بهره مالکانه و افزایش عوارض ها و طولانی شدن تصمیم گیری در حال آسیب زدن به بدنه بازار است و می تواند عاملی شود برای آغاز یک فاز اصلاحی چند هفته ای ، این مهم در حالی پیش روی گروه های شاخص محور و بزرگ بازار دیده می شود که بعید نیست با یک حرکت مهندسی شده شاهد ارائه گزارشات میان دوره ای و 9 ماهه محافظه کارانه باشیم تا بازار را بیش از پیش به سمت تعادل بکشانند که اصلا بعید نیست.
البته گروهی چون خودرو کماکان با توجه به خبرهایی از فروش بلوک بانک پارسیان می تواند مورد توجه قرار گیرد در این گروه گویا خصوص سازی از عرضه بلوک ایران خودرو منصرف شده است . در گروه دارو  شایعه افزایش 40 درصدی قیمت محصولات دارویی بود که به سرعت تکذیب شد .در گروه ساختمان سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به 350 میلیون ریال افزایش یافت از سوی دیگر تسهیلات مسکن برای زوجین تا سقف 500 میلیون ریال نیز میتواند از عوامل توجه بازار در معاملات روز چهارشنبه به این گروه باشد .
اما در گروه فلزات اساسی کاهش قیمت شمش خوزستان در بورس کالا ، افزایش قیمت حامل های انرژی فعلا روند حنثی را در  گروه به همراه خواهد داشت در کل دوستانی که در سود هستند مخصوصا آنهایی که سهم های شاخص ساز دارند بهتر است کمی سبک شوند.توجه تان را به اخبار جلب می کنم:

 

*گروه خودرو و لیزینگ

خصوصی سازی از عرضه ایران خودرو صرف نظر نموده و این می تواند نشانه مثبتی باشد زیرا این انتظار می رود که با قطعی شدن فروش بلوک پارسیان این نماد را بتواند در قیمت های بالاتری به فروش برساند.امروز خودرو به عدد روانی 400 واکنش نشان داد.
محدوده مقاومت 400تومان عرضه ها را افزایش اما میتواند مجدد شرایط بهتری به خود گیرد کماکان غدیر خریدار است.

*گروه ساختمان

با خبر تصویب افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، استفاده از تسهیلات مسکن به 350 میلیون ریال افزایش یافت و از سوی دیگر تسهیلات مسکن برای زوجین تا سقف 500 میلیون امروز در بازار بی تاثیر نبود.

ثشاهد و ثباغ و ثتران از سهم هایی هستند که این روزها پر سر و صدا ظاهر شدند.

فعلا انتظار حمایت دارم.

*سیمانی ها  

در خصوص این گروه فعلا انتظار دارم کوتاه مدت رشد را شاهد باشیم.نکته ای که برقرار است همان مازوت یا گازی است که قرار است بهشان بدهند.در واقع بحث هدفمندی است که ده بار گفته شد به نیمه ی دوم 93 موکول شده است.

*گروه بانک

گروه خیلی فرسایشی شده است.اما احتمال می دهیم آرام آرام بازگشت مثبتی را تجربه کنند.

*گروه پالایشگاه

گروه همچنان مورد قهر بازار.شاید بهتر باشد بگوییم پس از عرض اندام های ابتدای سال در خصوص این نماد ها بهتر است سابر نوبت سایر گروه های صنعت باشد.شتران و شبندر منفی نیستند شاید بتوان گفت بررسی بودجه و تصویب نرخ ارز در سال آینده بتواند محرک  گروه باشد . ارز2650 تومانی میتواند اثراتی هرچند جزئی اما از افت بیشتر گروه جلوگیری خواهد کرد.
شبندر با افزایش نرخ ارز از 2475 به 2650 تومان 25 تومان به سودش افزوده می شود.

*گروه پتروشیمی

گروه پر خبر.دوستان اجازه دهید امروز مطلبی در این خصوص نگوییم.فارس 1840 مقاومت دارد.

*گروه فنی و مهندسی

در خصوص تکنو باید گفت بحث ساخت جایگاه های سن ان جی و جایگاه سیار و قرارداد عراق مطرح است.در این سهم برای نتیجه مطلوب باید سهامداری کرد از این جهت که شاید در کوتاه مدت سهم فرسایشی رو به پایین باشد.

کنتورسازی ادامه عرضه های حقوقی برابهام این نماد و روند منفی فعلی افزوده است .

* گروه برقی

کنتور باشکست 1567 تومان روند 3ماهه را به زیر شکسته از سوی دیگر واگرایی ایجاد شده میتواند نماد راتا1450-1350 تومان پایین بکشاند البته هنوز به آینده و گزارشات آتی امیدوار هستیم اما به جد شرایط این روزهای نماد بارفتار فعلی حقوقی مبهم پیش میرود.در این نماد گفته میشود صندوق فرهنگیان نیز فعال شده.
در نماد پارس سوییچ گویا تا یک ماه آتی افزایش سرمایه 42درصدی از محل سودانباشته و تعدیل 35 درصد همراه خواهد شد ، این مهم در حالی است که نماد در روزهای اخیر در حال درجازدن و اصلاح قیمت می باشد.
با توجه به مقاومت 725 تومان اصلاح نماد میتواند تا محدوده 600 تومان نیز ادامه داشته باشد.

*گروه فلزات،معدنی و سنگ آهنی

شایعه فروش زمین های فسرب در محدوده شهر زنجان و اجرای طرح های توسعه از نکات مهم مطرح شده در مورد نماد است.
سهم به مقاومت 372 تومان رسیده واکنش امروز بسیار مهم است به نظر میرسد پس از یک کش و قوس مجدد میتواند رشد داشته باشد.
گذر از هدف یاد شده هدف بعدی467

در بورس کالا شمش فولاد خوزستان با کاهش قیمت 40 تومانی به 1400 تومان در هر تن معامله گردید که این مهم می تواند عاملی برای کاهش قیمت سنگ آهن چادرملو و گل گهر را فراهم سازد. گفتنی است نرخ فروش شمش فولادخوزستان در بودجه برآوردی 1580 تومان اعلام شده است .همین امر می تواند فشار عرضه را برنماد ها افزایش دهد ، در فولاد خوزستان  اجازه صادرات90 هزار تن شمش داده شده است.

پیشنهاد بررسی:

کنیلو

پخش

برای دیدن تحلیل نماد شدوص اینجا را بخوانید..

پیروز باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیادامه حرکت نماد شدوص
نوشته بعدیگزارش کدال به زبان تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

  1. باسلام.میشه درمورد مزیت شرکت در افزایش سرمایه یک شرکت توضیحی بدین؟آخه قیمت سهم بعداز افزایش سرمایه به همان اندازه ای که سهم اضافه میشه کاهش پیدا می کنه.پس فایده اینکار چیه ؟مثلا من 100سهم فخوزقبل ازافزایش (43000ریال)بمبلغ 4300000ریال خریدم وبعداز 265٪افزایش سرمایه قیمت سهم شده12000ریال وسهام من 365*12000=4380000ریال.تازه تا 6ماه دیگه هم به سهمم دسترسی ندارم.لطفا تحلیل این مورد را توضیح بدین.بسیار ممنووووووون.

نطر گذاشتن