بر بام بازار چهارشنبه 19 تیر ماه…

252
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 19 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان عزیز؛

شاهد اقبالی دوباره به سهام خوب بازار بودیم.اگر چه که در اواسط بازار عرضه ها شدت گرفت اما در نهایت بهترین ها مثبت باقی ماندند.

از گمرک با خبر شدیم که میزان صادرات اوره و متانول در بهار 92 بسیار رشد داشته است.لذا انتظار رشد فضای مثبت را در گروه داریم.لذا در گروه پتروشیمی رشد قیمتی طبیعی ارزیابی می شود البته که تمام این عوامل می بایستی با دو عامل اصلی نرخ خوراک و تسعیر هماهنگ باشد.در غیر اینصورت اثرات مثبتشان به قدرت دو عامل اصلی نمی رسد.امرز شاهد متوقف شدن ناگهانی فارس برای بازرسی مجدد اطلاعات بودیم.گفته شده زیر مجموعه های این شرکت نظیر برزویه،پتروشیمی بندر امام،پارس و …در خصوص تسعیر ارز و نرخ خوراک کمی غیرشفافند.این قضیه ناشی از عدم تناسب نرخ گذاری های پخش و پالایش صورت گرفته که اکنون فارس باید پاسخگو باشد.در خصوص شیران هم خیلی باب شده است که تعدیل مثبت دارد.خب از دید اعداد و رقم می توان گفت در سه ماهه پوشش 43 درصدی را داشته و از دید نمودار و قیمت 3500 از مقاومت هاست.امروز حجم خوب در این مقاومت به ثمر رسید که احتمال شکسته شدن آن را تقویت کرد.البته اندیکاتور ها هم خبر خوبی دارند.خبر های مثبت در خصوص شاراک و شخارک و شفن هم شنیده می شود.

اما در گروه فلزی فعلا شاهد نوسانات و مجموعا درجا زدن هستیم.البته این گروه از ماه پیش بازدهی خوبی را نصیب دارندگان کرده اند.کروی فسرب معادن بافق زنگان و خیلی های دیگر در همین قسمت با الگوهای تکنیکی شناسایی و معرفی شدند.بزرگان گروه جدای از این که باید منتظر گزارش یا حداقل شفاف سازی شان باشیم فعلا در استراحتند.فولاد و فملی با توجه به شکست مقاومت های قبلی شان خوب ارزیابی می گردند.

در سیمانی ها با انتشار خبری مبنی بر عدم وجود مشکلات صادرات تا اظلاع ثانوی که در پرتال اصناف شان جای گرفته بود به صفوف پر حجم تقاضا بازگشتند.در این حین گزارش سفارس و سبجنو از تعدیلات و پوشش مناسب مزید بر علت بود.

در گروه دارو فعلا بحثی نیست و تا وقتی که گزارش و پیش بینی جدید بر اساس تخصیص ارز مرجع را بدهند انتظار برآیند مثبت از آنها دارم.امروز بزرگان دارو منفی بودند.

در گروه پالایشی با انتشار رسمی EPS شتران و تعدیل منفی 55% ابهامات و نگرانی هایی بر دل سهامداران چیره شده است.با توجه به رایزنی هایی پیرامون بازگشت مالیات بر ارزش افزوده به این گروه حداقل کاری که می توان کرد این است در میان موج مثبت و منفی اخبار اثر بی تفاوت باشیم.

در گروه برقی و تجهیزات مپنا با صف خرید شروع به کار کرد اما این صف عمر زیادی نداشت.مپنا از صادر کنندگان به ترکمنستان خواهد بود.شخصا ارزش ذاتی مپنا را بالای 1000 شنیده ام.

اما گروه خوش حجم بانکی ها که خبر های خوبی از قبیل افزایش سرمایه و تعدیل و .. را دارند همچنان سبز هستند.یادتان نرود این گروه قبل از عرضه تاپیکو صف فروش بودند.ملت برای تعدیل بسته شده و صادرات نیز گویا افزایش سرمایه دارد.در این بین پست بانک از نمودار خوبی برخورداز است که 900 و 1100 را دست یافتنی کرده است.

در خصوص خودرویی ها کمی وضع پیچیده است چرا که خبری از تغییر و تحول به طور موثق شنیده نشده.البته خگستر را از قلم نمی اندازیم که برای 91 8% تعدیل مثبت داشت.

گروه قندی خیلی خوب گزارش نداد.نمونه گزارش قند چهارمحال و نقش جهان بود که در سه ماهه زیان شناسایی کرده است.مسلما این گروه در استراحت و سپس حرکتی مجدد خواهد بود.

خبر های بعدی به نظر شما اساتید خواهد رسید.

پاینده باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیگزارش 3 ماهه بانک سینا …
نوشته بعدیثنوسا و عبور از یک سطح
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

11 نظرها

    • در خصوص شکربن اطلاع کاقی ندارم امابه دلیل بالا رفتن نرخی که شرکت های لاستیک سازی تجربه کردند این شرکت هم مستعد افزایش نرخ شد.لذا در EPS 91 توانست تعدیل 100% بدهد.از دید تکنیکی هم می توان گفت که در 600 تومان افزایش عرضه را در پی دارد.اگر چه خریدارانی قوی دارد اما اشباع نیز دارد.اما صندوق:عنایت داشته باشید که پتروشیمی جم از زیر مجموعه های این شرکت در راه است و موتور محرک سهم خواهد بود.اما این سهم هم در 520 مقاومت و از خرید اشباع است و در 550 و 600 هدف دارد.

نطر گذاشتن