بر بام بازار چهارشنبه 20 شهریور…

230
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 20 شهریور...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

دوستان سلام؛امیدوارم حالتان خوب باشد.

پایان هفته را با سبزینگی به عمق بیش از 900 واحد به اتمام رساندیم.امروز معاملات در سطح خوبی بود اما نکته ای که امروز بر بازار حاکم بود  و قبلا در جواب دوستی نوشته بودیم،این بود که در پایان معاملات امروز پیش بینی می شود صفوف تقاضا ریزش داشته باشند به دلایل زیر:

1-     پایان ماه و تسویه های اعتباری

2-     پایان سال مالی کارگزاری ها که به طور جامع تر بازار را تحت الشعاع قرار می دهد.

3-     ابهام ناشی از دو روز تعطیلی بازار و رجحان نقدینگی

4-     عدد 59300 برای شاخص به عنوان مقاومت تعریف کردیم.

امروز چندین بار معاملات پالایشگاه شبندر متعادل و حتی قیمت های منفی آن نیز معامله شد. فرهنگیان و گروه مالی ملت از فروشنده های سهم می باشند.باتوجه به رشد خوب سهم بعد از بازگشایی ، وجود فروشندگان زیاد امری طبیعی می باشد.

شبریز در گزارش عملکرد سه ماهه واقعی ابتدای سال سود هر سهم را 3854 ریال پیش بینی کرده است و در سه ماهه واقعی نیز 23 درصد ( 883 ریال) از آن را پوشش داده است بگفته .شرکت اگر ما به التفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلاتی نفت خام پایان دوره 91 مربوط به شرکت پالایش و پخش باشد، منجر به  کاهش 400 ریال در سود هر سهم خواهد شد ضمنا بنا به اینکه از تاریخ 01/07/92 از فهرست واحدهای آلاینده حذف گردیده است، افزایش سود هر سهم  به میزان 28 ریال دور از انتظار نیست.

شتران  به بیش از 90 هزار تومان رسید. فرهنگیان از جمله شرکت های حقوقی می باشد که تحرکات ویژه ای در سهم داشته است.امروز در نهایت به صف خرید هم رسید چرا که خبر های خوبی پیرامون تعدیل در اطراف آن موجود است.

طرح های توسعه ای شپنا و شبریز افتتاح می شود می تواند خبرهای خوبی برای این دو شرکت باشد.شپنا احتمالا افزایش سرمایه در راه دارد.

 کچاد گزارش شش ماهه مناسبی با توجه به افزایش تولید و فروش ارائه خواهد کرد.

ومعادن بار دیگر به قیمت های بیش از 650 تومان رسیده است. NAV سهم 1160 تومان می باشد و قیمت سهم در حال حاضر قیمت حداقلی برای سهم می باشد.بی شک در بلند مدت ومعادن یکی از سهم های پر بازده بازار می شود.ذوب اگر بتواند در 430 حمایت شود و مقاومت را نقض کند تارگت های خوبی در سر دارد.فولاد نیز در دو سه مثبت دیگر مقاومت دارد.اگر آنهم بتواند520 را ببیند و بر سر آن ثابت شود تارگت 650 در سر خواهد داشت.این چند روز به فولاژ نیز توجه کنید.

 سهامهای فولادی  و فلزی  با توجه به احتمال تعدیل مثبت  و پوشش های مناسب در شش ماهه رشد قیمتی قابل توجهی را تجربه می کنند

فایرا نیز  اهداف قیمتی بالایی را برای خود ترسیم کرده است.عدم افزایش نرخ برق تا پایان سال نیز خبر خوبی می باشد.

وبصادر صف خرید سنگینی داشت که شنیده هایی مبنی بر تعدیل خوب در شش ماهه است.البته بازپرداخت غرامت دادگاه اروپا صادرات را بهتر هم خواهد کرد.وپارس و وپاسار با توجه به پی بر ای کمتر از 5 مورد توجه قرار گرفته اند.

نقل قول ها و شنیده های امروز:

دیروز در صحبت های رییس جمهور به پرداخت مطالبات پیمانکاران تاکید و اشاره شد انتظار میرود در بازار امروز از این مهم استقبال شود مپنا با توجه به حمایت مهم 600 و برگشت آن هدف اصلی 750  و گذر از ان به منزله850تا900تومانی شدن مپنا نیباشد اما انتظار نداریم این رشد بات سرعت بالایی همراه باشد. ورود چند نیروگاه مپنا به فرابورس نیز میتواند نکته جالبی باشد در عین حال بحث افزایش نرخ برق نیز در حال پیگیری جدی است.

در مجمع 500ریال تقسیم خواهد کرد با توجه به سود 839 ریال پی به ای تعادلی بعد از بازگشایی 4.35 که ریسکی سهمی را تهدید نمیکند
سهم مطمئنی است دیروز در صحبتهای رییس جمهور بارها به اهمیت ستاره خلیج فارس اشاره شد.

گفته میشود تا پایان سال بحث خوراک گاز و تامین آن برای پتروشیمی ها حل خواهد شد که خبر مثبتی ارزیابی میشود از سوی دیگر در بدنه وزارت در حال رسیدن به فرمولی میباشند تا نرخ خوراک با نرخ منطقه رقابتی باشد که این موضوع مطمئنا به نفع گروه تمام خواهد شد.

بهبود شرایط پتروشیمی ها و تعدیل آتی پارسان از عوامل محرک غدیر محسوب میشود که غدیر را تا470-490 تومان بالا خواهد کشید 2نکته با توجه به تعدیل پیش روی پارسان سود غدیر تا 120-125تومان قابلیت افزایش دارد در غدیر گفته میشود در حال خرید مپنا بوده و میباشد که نکته جالبی است.

شاهد به پیشنهادمدیرعامل از محل فروش زمین قصد افزایش سرمایه 300تا400درصدی تجدید ارزایابی را دارد شاهد با گذر از 190 تومان پتانسیل رشد 230تا240 را خواهد داشت.
مجمع شاهد نیز کمتر از یک ماه آتی برگزار میشود و سودی معادل30 تومان تقسیم میگردد.

ارزش معاملات    2337 میلیارد ریال

حجم معاملات    564  میلیون عدد

 

$$$            3150 (13:30)

bashgah-banner
نوشته قبلیرسیدن به نقطه ی بازگشت
نوشته بعدیاخبار بازار
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

11 نظرها

 1. مطلب امروز شما دلگرمی خوبی برای من بود ؛ اسم خیلی از سهمهام رو توی متن بعنوان سهم خوب دیدم.
  ضمنا در بحران هفته گذشته ، راهنمایی شما من رو از فروش یکبارۀ سهم نجات داد و به فروش 50% یکی از سهمهام رضایت دادم که از این بایت خیلی خوشحالم و ازتون تشکر میکنم.

  • تحلیل بنیادی:گروه پتانسیل ضعیفی از نظر رشد دارد.هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده و فقط با انگیزه ی تحولات مثبت معامله شدند و خواهند شد.
   تحلیل رفتاری-روانی:گروه اکنون جذابیتی ندارند.قبلا با توجه به درجا زدن فلزات جهانی و روند نزولی شان و ابهاماتی که در خصوص گروه های پترو-پالایش-فلزات بود این ها از رده خارج بودند و بازار اقبال به تجهیزات-کانه های غیر فلزی-فنی مهندسی-کاغدی-غذایی-سیمان و خودرو آورد.پیروزی آقای روحانی و تبریک مسئولان و سران خارجی انگیزه را برای مراودات بین المللی تقویت کرد و اولین گروه که مستفیض می شود همین ها می بودند.
   دلیل تکنیکی:اگرچه که نمودار تمام موارد بالا من جمله فضای روانی را در بر می گیرد،اما جداگانه میگوییم.این ها به اتفاق سال جدید و فضایی نو در عرصه ی سیاسی بهانه ای برای شکستن روند های نزولی یک ساله پیدا کرده و با نفوذ به مقاومت هایشان اهداف بالاتری را رقم میزدند.قبلا هم گفتم در اینم گروه زیاد بنیادی کار نکنید و حواستان به حواشی و نمودار باشد بهتر است.

 2. اقای عباس زاده عزیز بنده کاربران دیگر را هم درک میکنم شاید به قول انها یه مقدار کپی برداری باشد ولی وقتی کلیت خبر ها همین است ممکن است در۱۰ سایت دیگر هم تکرار شود این دلیل بر کم کاری شما نیست شما در مطالب گذشته خود انقدر گزارش ها و مطالب جالبی داشتید که واقعا بی نظیر بود حال دوستان توجه داشته باشید در پرشین تحلیل که شما مطالب را کپی برداری از ان میدانید ایا به سوالات شما پاسخ میدهد ایا در روزهای که برای هر کاربری پیش می اید که تصمیم درستی بگیرد به کمک شما می اید ولی اقای عباس زاده دراین را ه پر فراز نشیب همواره همراه ما بودند و اطلاعات و معلومات خودشان را به ما منتقل کردند بهتر است به جای اینکه ذهن ایشان (اقای عباس زاده)را مشغول این سخنان کنیم به دنبال کسب دانش و اطلاعات از ایشان باشید در اخر بنده هم مثل شما کاربری بیش نیستم شاید این به ذهن شما خطور کنه که شاید از اعضای سایت و….. باشم ولی بنده از کسانی هستم که سیگنال های خوبی از سخنان ومطالب اقای عباس زاده گرفته ام موفق و سربلند باشید
  به امید روزهای پر سود برای همه کاربران

 3. اقای عباس زاده عزیز بنده کربران دیگر را هم درک میکنم شاید به قول انه یه مقدار کپی برداری باشد ولی وقتی کلیت خبر ها همین است ممکن است در10 سایت دیگر هم تکار شود این دلیل بر کم کاری شما نیست شما در مطالب گذشته خود انقدر گزارش ها و مطالب جالبی داشتید که واقا بی نظیر بود حال دوستان توجه داشته باشید در پرشین تحلیل که شما مطالب را کپی برداری از ان میدانید ایا به سوالات شما پاسخ میدهد ایا در روزهای که برای هر کاربری پیش می اید که تصمیم درستی بگیرد به کمک شما می اید ولی اقای عباس زاده دراین را پر فراز نشیب هماره همراه ما بودند و اطلاعات و معلومات خودشان را به ما منتقل کردند بهتر است به جای اینکه ذهن ایشان (اقای عباس زاده)را مشغول این سخنان کنیم به دنبال کسب دانش و اطلاعات از ایشان باشید در اخر بنده هم مثل شما کاربری بیش نیستم شاید این به ذهن شما خطور کنه که شاید از اعضای سایت و….. باشم ولی بنده از کسانی هستم که سیگنال های خوبی از سخنان ومطالب اقای عباس زاده گرفته ام موفق و سربلند باشید
  به امید روزهای پر سود برای همه کاربران

نطر گذاشتن