بر بام بازار چهارشنبه 22 آذر…

247
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 22 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 12Rating:


 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد 202.39 واحدی در دامنه ی 33350 تا  34000 در حال دست و پنجه نرم کردن در خصوص اخبار و  عوامل محیطیست که شما بهتر خبر دارید. کچاد کگل فملی فولاد شپدیس ومعادن غبشهر از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد  0.6 درصدی شاخص شدند.این هفته را با افت و خیز شاخص و در نهایت با استراحت آن به پایان بردیم .رسیدن بسیاری از سهم های شاخص ساز و گروه های پر رونق به نقاط جدیدی از قیمت و مظنه شان سبب ساز افت و خیز های شاخص می دانیم.البته اصل محافظه کاری و شناسایی سود برای اکثر معامله گران که نسبت به پیشامد های آینده(مذاکرات،تحریم،لغو تحریم،قیمت گذاری محصول و نهاده) کمی تردید دارند را هم از علل موارد یاد شده می دانیم.امروز شاهد رشد عرضه در سهم های بزرگ و رونق در سهم های کوچکتر نیز بودیم.

 

ارزش معاملات نیز به 1,317.223 B رسیده است.

عدد شاخص 33,687 واحد.

 

رشد فلزات گویا ادامه داشته و اقتصاد چین هم در حال رونق است.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، دیروز و امروز گویا خبری مبنی بر تغییر موضع در خصوص قیمت گذاری خودرویی ها منتشر شده که با احتساب افت قیمتی شان اعضا امروز هم بهتر معامله شدند.

از نوسانی بودن این گروه دوستان آگاهی دارند لذا در معاملات خود بسیار دقت کنید که قدرت شنیده ها و اخبار در این گروه از قدرت تحلیل در حال پیشی گرفتن است.

صرفنظر از خکاوه خموتو و خلنت امروز در تقریبا  تمامی اعضا بسته شدن در درصد های بالا و تقاضا را در حداکثر قیمت شاهد هستیم.

همچنان به طور محکم معتقد هستیم که عوامل سیستماتیک و کند شدن روند ریسک تجاری، این گروه رابه حرکت واداشته است.

* لیزینگی ها به مدد گروه خودرو این گروه نیز از درجا زدن از جند روز پیش رها شده و حرکت تعادلی به بالا را دارد.

ولغدر و ولساپا از بهترین ها بود.

 

*گروه بانکی

در این گروه همچنان به علت جابه جایی و نوسانات نرخ ارز دلهره در بین معاملات مشهود است،حرکات برخی از اعضا تا حدی به وضعیت تکنیکی و تا حدی به طرح های توسعه ای شان مربوط خواهد بود.

ملت سینا تجارت و کارآفرین را از بهترین در نظر میگیریم.

سران ایتالیا گویا درصدد رفع تحریم بانک سینا در آمده اند.سینا صف سنگینی تشکیل داده.

وپارس هم حق دارد کمی استراحت کند.

 

*در  ساختمانیها اوضاع عمومی بهتر شده و تعادل دیده می شود اما این تعادل از نوع پایدار نیست.ثفارس ثنوسا ثامان ثشاهد از برترین های امروزند.

وساخت در راستای اخبار منتشره دو روزیست که صدر نشینی میکند.پس از آن ثنوسا و ثامان بهترین عملکرد را داشتند. آ س پ همچنان در منفی.

 

*در گروه سرمایه گذاری در خصوص این گروه به دلیل عموما چندرشته ای بودن اتفاق نظری در خصوص شرایط محیطی نمیتوان داد لذا برای بررسی نیاز به شناخت زیر مجموعه و عوامل تکنیکی شان است.

امروز وصنعت از دو سه روز پیش هم ضعیف تر شده.وسپه هم دیگر خوشایند نبود.وصندوق هم فرقی نکرده. وتوشه هم از دیروز به مدار مثبت بازگشته.ملت منفی و متعادل.ونیکی هم هر چه این دو سه روز رشته بود پنبه کرد.وبانک هم اوضاع جالبی نداشت.

 

*اما به قندی ها میرسیم… 

قندی ها دو روزیست در مدار مثبت معامله می شوند .با این که خبری موثق در خصوص رشد نرخ را ندارند اما به سمت بالا معامله می شوند.

گاهی نیز رشد ارز به کمکشان آمده و گاهی هم با بتای منفی نسبت به بازار این نوع معامله را در آنان شاهدیم.

قپیرا قشرین قشهد قمرو قهکمت و شاید قنیشا از برترین های امروز در معاملات بودند.

 

*در گروه موادغذایی  اوضاع  غالبر در تعادل منفی. غپینو غبهنوش غشاذر همچنان در صدر.غشاذر امروز پس از سه روز منفی بهتر معامله شد.

غاذر اوضاع خوبی ندارد.

و غبشهر و غمارگ هم در حراج تک قیمتی منفی های بالایی خوردند.


در این دو سهم عنوان شده که مشکلاتی از قبیل تامین و واردات روغن خام ، تهیه مواد اولیه با نرخ بازار آزاد ، گشایش اعتبار اسنادی و تامین تجهیزات را دارند.

اما سوال این است که غبشهر و غمارگ این مشکلات را دارند را کل گروه؟

اگر کل گروه این طور باشد پس امیدی به پایداریشان نخواهد بود،کما اینکه این قیمت ها مورد توجه بسیاری از افراد سفته باز می باشد.

 

* در گروه کاشی و سرامیک اوضاع امروز گروه در مجموع خوب و بسیار خوب معامله شدند اگرچه برخی از اعضا از نقدشوندگی کمتری برخوردارند.

کهرام کساوه و کترام برترین تقاضا و معاملات را داشتند.

 

*گروه سیمانی ها  همانطور که مستحضرید این گروه با سردرگمی ناشی از رشد قیمتی نهاده روبرو هستند لذا وضعیت متعادلی ندارند اما معاملات امروزشان بهتر از قبل بود.

روز گذشته سفارس سدور سغرب سپاها از بدترین عملکردی ها لودند و امروز این قضیه برعکس شد.

سقاین و سرود در مثبت ناچیز.

سشمال هم معاملات خوبی داشت.

 

*در گروه پتروشیمی  به خوبی دیروز نبودند.شدوص فوق العاده منفی.شیراز متعادل شده و لذا مثبت کمی خورد است.شمواد خیلی خوب معامله شد.

از منفی های سنگین امروز به شاراک شخارک شدوص اشاره میکنیم.

همچنان شایعاتی از افزایش نرخ مبنا در بورس کالا برای این گروه وجود دارد.

زاگرس مارون شفارس و شاید پارسان و کرمانشاه عملکرد خوبی نداشتند.

در حال حاظر شاهد تعلل کرمانشاه در رشد هستیم.

مجموعا گروه تا ارائه گزارشات خوب و دلچسب از یکدیگر قصد حرکت مثبتی را نخواهد داشت.

احتمال دیگر در خصوص اخذ استراتژی محافظه کارانه در خصوص اعضای این گروه با توجه به تحریم های جدید و حتی لغو های جدید تحریم ها و در نهایت مذاکرات در پیش رو هستیم.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی معادن کگل و کچاد در حوالی مینیمم قیمتی بسته شدند بعد از آن میتوان به کبافق اشاره کرد،حال کروی هم خیلی مساعد نیست، فباهنر همچنان در صدر و در درصد های بالا بسته شده،فولاد ذوب فملی فاسمین از منفی های متعادل امروز،فسرب و فخوز و فخاس هم تحرکات مثبتی نشان دادند،گویا فخوز در خصوص بلوکش هوز به طور قطع موفقیتی حاصل نکرده.

امروز برای زنگان معاملات 7,051,520 تایی را داشتیم دیروز با افزایش حجم معاملات و کاهش تقاضا انتظار تعادل در سهم میرفت،البته در گویا در خصوص این سهم عرضه ی دیگری در راه است که پایه ی آن 400 تومان قیمت گذاری شده است.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  .شبندر متعادل است. 

شبریز صف 7 میلیونی دارد،دو روزیست که در حد حجم مبنا معامله میشود، البته امروز عرضه ی حقوقی باعث خوشحالی سهامداران بود.

شبهرن امروز بازگشایی شده و در 6% بسته شد.

 

*در گروه برقی فعلا در راستای دیروز بشهاب و بسوئیچ از برترین های گروهند.بکاب بالبر بموتو و بترانس هم از منفی های گروه.

رشد قیمتی مس همچنان ادامه دارد.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  حتاید و حتوکا در گروه مثبت اندکی خورده اند و بقیه اعضا در منفی کمی به سر میبرند.

امروز برخلاف دو روز پیش رتکو و مپنا برخلاف یکدیگر عمل کردند و صف هایشان جابه جا شد.مپنا در مفی و رتکو در مثبت کامل.

 

حفاری  اوضاع جالبی ندارد.اما فاراک متعادل است.

*در گروه لاستیک و پلاستیک پاسا و پکرمان در تعادلن منفید.پتایر همچنان صف فروش.

در مورد همراه هم که سهم در حال دست و پنجه نرم کردن با 4440 است.

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیچهارشنبه 22 آذر
نوشته بعدیخرید و فروش ها امروز حقوقی ها – 22/9/91
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن