بر بام بازار چهارشنبه 23 مرداد ماه…

215
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 23 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 14Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

در راستای دیروز شاهد شدت یافتن عرضه ها در بازار بودیم. ما در شاخص مان  که رشد خوبی را پشت سر نهاده نیاز به اصلاح داریم.لذا دید مان را بلندتر خواهیم کرد چرا که سخت است در کوتاه مدت انتظار رشد پا برجا بماند.

امروز بازار را نه خرسی و نه گاوی دیدیم.بلکه امروز بازار به صورت گوسفندی بود.منظور از این عبارت یعنی بازاری که در آن اجزای بازار که سرمایه گذاران باشند امیدواری توام با ابهام و ترس را داشته باشند.بنابراین صف های خرید را در کف قیمتی شاهد بودیم.

 

ارزش معاملات    3447 میلیارد ریال

حجم معاملات   1.113  میلیارد عدد

 

$$$            3165 (13:20)

خودرو سازان همچنان می تازند.در این بین خودرو عالی ظاهر شده است و پس از بازدهی 25 درصدی اکنون صف خرید است.خبهمن از صف فروش به سمت صف خرید رفت.خگستر از بند مقاومت رهایی یافت و انتظارها را برآورده کرد.دلار هم ریزشی بود و امید ها در خصوص وزیری که وعده ی ارتباط و عقد قرار داد های جدید را با کشور ها و شرکت های جدید می دهد در حال شکل گیری و تقویت است.

در این بین خودرو بهترین نمودار را خواهد داشت.

در گروه بانکی با خبری که دیروز آمد گروه مجبور شد تقاضا را واگذار کند.اما از اواسط بازار شاهد بازگشت بسیاری از نماد ها بودیم .صرفنظر از این گروه،این رفتار سرمایه گذاران یک معنی می دهد:ما هنوز به بازار و حواشی آن امیدواریم.تجارت و انصار صف فروش خود را از دست دادند.در خصوص پارسیان نیز اظهارات مثبتی شنیده می شود اما موج آن رو به تضعیف می رود.

در گروه قند خبر نرخ شکر حداقل 1900 تومانی گروه را سبز رنگ کرده است.قبلا راجع به هگمتان و لرستان و اکنون در خصوص قشکر نظرمان مثبت است.

در فلزات اساسی نیز با افت کمی در فلزات جهانی این صنعت هم بوی ابهام و ترس و ریزش گرفته است.فایرا به نظر می رسد هدف 1000 تومانی در پی داشته باشد.فملی در این ناحیه دو دل مانده که برود یا خیر.کنور به هدف اولش رسید.وتوکا هم در حمایت قرار گرفته است.امروز اردر های زیادی در کف قیمتی ذوب در کمین این سهم بودند.

در گروه پتروشیمی باید منتظر ماند تا ببینیم آقای زنگنه وزیر می شود یا خیر.نسبت به این فرد امیدواری ها بالاست.ایشون قرار است به تامین نرخ خوراک کمک کنند.هنوز بزرگان پتروشمی در حال نوسانی شدن هستند.مارون در حمایت قرار دارد.اما شفارا همچنان می تازد.در پالایشگاهی ها نیز امروز بازگشت شبریز را داشتیم که علاوه بر این که با عرضه ی های فراوانی روبرو بود، از افزایش قیمت جلوگیری به عمل آورند.در کل ارزش این سهم و البته شراز فعلا از باقی اعضا بالاتر است.در خصوص شیران نیز با توجه به خبر عدم وجود خریدار این سهم و وآتی و ولصنم نیز ضعیف می شود.

در نهایت نیز امید ها پابرجاست.برای شنبه اگر اتفاق خوبی پیش نیاید همین اوضاع و از اواسط هفته ی بعد انتظار رشد دوباره می رود.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیکترام و محدوده ی حمایتی
نوشته بعدیثامان و هدف های پیش رو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

9 نظرها

    • چند نقطه ی حمایتی به خصوص واگرایی مثبت مخفی به کمک سهم خواهد آمد تا مثبت تر شود.در خصوص ساختمانی ها در بازار سرمایه عملکرد و اقبال گروه در گرو ارائه ی مناسب گزارش ها در دوره ی 9 ماهه و پتانسیل شان هست.این گروه مدت هاست درجا می زنند و فعلا به دلیل اینکه فرصت مناسبی ارزیابی نمی شوند برای سهامداری هم مناسب نیستند.در عین حال یکی از مدیون ترین گروه ها به بازار هستند.به نظر بنده سود تسهیلات بانکی و تسهیل واردات مواد اولیه و ارائه ی وام های مناسب نشانه های ورود سنگین به گروه خواهد بود در غیر اینصورت شکار کردن این گروه در مواقع مناسب برای کسب سود بهتر است.

نطر گذاشتن