بر بام بازار چهارشنبه 24 آبان

214
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 24 آبانReviewed by علی صابریان on Nov 14Rating:

 

بازار امروز نیز همچنان و در ادامه دیروز و در مقابل دو روز گذشته برای اینکه به طرفداران خود ثابت کند که هنوز پتانسیل را در خود دارد با اعدادی به رنگ سبز به کار خود پابان داد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اما افت قوت بازار را بی ارتباط با سردرگمی در قوانین و نزدیکی به پایان آبان ماه نمیبینیم.

 درساختمانیها مطابق با دیروز انتظارات مثبت نسبت به مجمع را شاهد بودیم،ناگفته نماند رشد این گروه امروز به شدت دیروز نبود و شاهد تقاضاهای پر حجم و صف خرید و مثبت کامل دیروزی نبودیم.اما آس پ و ثتران همچنان جذاب به نظر می رسند…

اما در گروه بانکی همچنان خبر خوشی که حال آنان را عوض کند نداریم.نگاهی به وضعیت بانک دی و اطلاعیه اش در کدال و بانک تجارت نیز به وخامت آن دامن میزند.صرفنظر از نمادهایی که کمی رنگ سبز را نشان دادند اما صف های فروش چند نماد جالب به نظر نمی رسد.از مثبت شدن بانک انصار نیز چشم پوشی نمیکنیم.در کل بازار علاقه ای به این گروه نشان ندارد.

در گروه خودرو  کی قرار است تا تامین نقدینگی لازم و فروش آنان به سامان شود؟ سوالی است که هر روز آنان و سهامداران را درگیر ساخته.نگاهی به برخی حق تقدم های مرتبط با خودرویی ها و درصد های معاملات را به شما واگذار میکنیم.

در مورد سایپا که دیروز تحرکاتی دیده شد،امروز آن تحرکات رنگ باختند.

وتوکا + ونفت +وملت همچنان داعیه دار هستند،وساپا و وصندوق نیز خیلی جالب نبودند.درکل وضعیت متعادلی را برای این گروه (سرمایه گذاری ها)می دانیم اما راجع به اول جمله تصمیم گیری با خودتان باشد…

اما به قندی ها میرسیم. صعود این گروه ناشی از عواملی که اشاره ی مختصری به آن کردیم همچنان هست.قشرین ،قپیرا ، قشهد ، قثابت و قنیشا از خوش رنگ ترین های گروه بودند (شاید هم لیدر گروه) و قزوین و قهگمت  نیز بازهم همانند دیروز با افت به کار خویش پایان داد.

کاشی و سرامیک امروز نیز در نماد کترام با صف خرید و کسعدی با مثبت و کهرام نیز اما با حجم نه چندان جالب و قابل اتکا به کار خود پایان دادند،کچینی،کسرام هم ازمنفی های امروز در درصد بالا بودند.

سیمانی ها  همچنان متعادل تر از دیروز و در برخی نظیر سهگمت صف را در قسمت فروشنده ها شاهدیم و در برخی دیگر نظیر ساروم و سدور پتانسیل هایی را قائلیم اما نظر خریداران محترم است….

خبر افزایش نرخ سیمان یا عدم آن با توجه به اعتراضات در خصوص مسکن مهر در متعادل شدن این گروه بی ربط نخواهد بود.

در گروه پتروشیمی بازار رویکردی مثبت به شپدیس و شدوص و کرمانشاه و البته شاید پارسان و در آینده شراز که در سبد سایر نماد ها است،نشان داده است.

اگر قوانین مرتبط با ارز و تامین مواد اولیه و عوارض صادراتی تعیین تکلیف شود،اوضاع متفاوتی پیش رو خواهد بود.

اما وپترو نگرانی خودش را در این اوضاع با صف فروش ناچیزی نشان داده است.

و اما فلزات اساسی،همانند دیروز این نماد ها یا رویکردی مطمئن تر به بازار وارد شدند که می توان اثرات رشد قیمتی فلزات جهانی را در آنان یافت.اما همچنان در پیچ و خم قوانین مختلف در خصوص ارز و محصولاتشان در بورس کالا وتامین مواد اولیه دست و پنچه نرم میکنند.نمادهایی بودند که امروز بر خلاف دیروز تحرکاتی را از آنان دیدیم.

مثبت کامل فباهنر،صف خرید فجرفخاسفروسفسپا و…

اوضاع در شرایط فسرب و فلوله با اینکه از نماد های خوب هستند جالب به نظر نمی رسد. اما در ذوب معاملات کاملا مثبت و در فملی و فولاد آرامش در ضمن سودآوری را می بینیم.

در خصوص پالایشگاهی ها  هم شبندر و شبریز به زیبایی در رنگ های سبز و صف های خرید جلوه نمایی میکنند.

و منتفی شدن معامله ی بلوکی با همان درصد قبل بی تاثیر نبوده است.

اما در گروه مواد غذایی

تعلل در اعلام سود و عدم اطمینان و نبود حامی گاها منجر به بروز صف های فروش نماد های قوی در این گروه شده است که به مارگارین و غبشهر اشاره میکنیم.

صف های رتکو،حفاری و بترانس هم از قلم نمی اندازیم.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیچهارشنبه 24 آبان
نوشته بعدیدو خبر از بازار آتی
  تحلیلگر و محقق بازار سرمایه ،   گوینده "روانشناسی بازار" رادیو سهام ،   مدرس دوره های "تحلیل تکنیکال کاربردی" در شرکت ها و سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی ،   سازنده دوره پرطرف دار "10 شاه کلید بزرگان بورس" در رادیو سهام ،   ""ادعایی مبنی بر بی رقیب بودن و خدایی در تکنیکال ندارم اما چندین سال است با تحلیل تکنیکال بورس ایران زندگی کرده ام و آن را خوب می شناسم""  

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن